Generali Sigorta /   Müşteri İşlemleri /   Araç Kasko Değeri

Araç Kasko Değeri Nedir?


Kasko değeri sorgulama işlemi yaptırmak için araç modelinizin yılını, araç markasını ve aracın tipini seçerek kasko değerini sorgulayabilirsiniz.

Araç model yılınızı seçiniz
Araç markanızı seçiniz
Araç tipinizi seçiniz
Kasko Sigortası Teklifi
?
Telefon numaranızı giriniz
E-posta adresinizi giriniz
?
TC kimlik numaranızı giriniz
?
Plaka numaranızı giriniz
Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme ve Kullanıcı Sözleşmesi ile Pazarlama İzni metinlerini okudum, kabul ediyorum. Pazarlama izni seçenekleri için tıkla.
Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme ve Kullanıcı Sözleşmesi metnini onaylayınız ve pazarlama izni hakkında karar veriniz.
X Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme ve Kullanıcı Sözleşmesi metnini okudum. Kabul ediyorum.
Pazarlama İzin metnini okudum, kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.

İşleminiz yapılıyor...

İşleminiz yapılıyor...

agent_zeynep

Kişisel Sigorta Danışmanınız sizi en kısa sürede arayacaktır.

İlginiz için teşekkür ederiz.

ARAÇ KASKO DEĞERİ

Kasko değeri, sigorta poliçeniz hazırlanırken ilk karşılaşacağınız terimlerden biri. Araç kasko değeri kasko fiyatını belirlemeyi sağlayan araç bedelidir. Bu fiyat, motorlu taşıtlar vergisi ödenirken de temel alınır.

Mevcut tüm araç modelleri ve yaşları için her ay güncellenmiş bir fiyat listesi hazırlanır. Bu liste Türkiye Sigortalar, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği (TSB) tarafından da takip edilir. Aracınız ister ikinci el ister sıfır olsun, kasko poliçeniz düzenlenirken bu listeden yararlanılır. Ama unutmayın, buradaki araç değerleri kesin değildir, tavsiye niteliğindedir. Ayrıca aracınıza sonradan eklenmiş aksesuarlar varsa bunlar kasko değerine dahil edilmez, yine listedeki fiyat göz önünde bulundurulur. Araca sonradan eklenmiş aksesuarlar ek prim ile kasko poliçenize dahil edilebilmektedir.

Kaskonuz için ödeyeceğiniz prim tutarı, poliçenize eklemek veya poliçenizden çıkarmak istediğiniz teminatlara göre göre son halini alır. Generali Sigorta, 3 farklı kasko ürünü ile müşterilerine hizmet sunmaktadır: Prestij Kasko Ekstra, Mini Kasko Ekstra ve Mini Kasko. Generali’nin en kapsamlı kasko ürünü olan “Prestij Kasko Ekstra” sigortası, sigortalı araca geniş kapsamlı koruma sağlarken araç sürücüsü ve yolcularını da güvence kapsamına dahil etmektedir. Teminat altındaki başlıca riskler çarpma, çarpışma, yanma, hırsızlık, terör, sel ve su baskını ile diğer doğal afetlerdir. Mini onarım hizmeti, poliçe kapsamına dahil edilebilen ek teminatlar ve sigortalıların 7/24 ücretsiz olarak yararlanabilecekleri asistans hizmetleriyle sektörde adından bahsettirmeye devam etmektedir. Mini Kasko ve Mini Kasko Ekstra kasko ürünleri ise dar kasko kapsamında önceden belirlenmiş tutar ve şartlarda hasar ödemesi yapmayı taahhüt eden alternatif kasko ürünleridir.

Araç Kasko Değeri Hesaplama

Araç kasko değeri hesaplama işlemini internet üzerinden kendiniz de yapabilir veya Kişisel Sigorta Danışmanınızdan talep edebilirsiniz. Kişisel sigorta danışmanınız sadece araç değerleri hakkında değil Generali bünyesinde sunulan hizmetler ve tüm öğrenmek istediğiniz ayrıntılar hakkında detaylı bilgi sağlayacaktır.

Araç Kasko Değeri Sorgulama 2018

Araç kasko değerleri Türkiye Sigortalar Birliği (TSB) tarafından farklı dönemlerde araçların model ve markasına göre bir kasko değer listesi açıklanmaktadır. Firmalar araç sahiplerine kasko teklifi çalışırken diğer faktörlerin yanında bu listeyi de baz almak zorundadırlar. TSB, bu listeyi aylık olarak güncellemekte bu sebeple araç kasko değeriniz her dönem değişebilmektedir. Bu bilgiler ışığında yukarıdaki formdan 2018 araç kasko değeri sonuçlarınızı hızlıca öğrenebilir, dilerseniz bu kasko değer listesi göz önünde bulundurularak kasko teklifinizi alabilirsiniz.

Kasko Değer Listesi

Aracınızı sigorta ettirdiniz ve oluşan herhangi bir kazada maddi zararınızı karşılamanıza yardımcı olan araç kasko sigortası, zorunlu olmayan sigorta türüdür. Kasko değer listesi, aracınıza kasko sigortası yaptıran hesaplamada baz alınacak olan değerin belirlenmesinde önemli araçlardan biridir.

2018 yılına ait kasko değer listesini öğrenmek için Türkiye Sigorta Birliği resmi sitesinden kasko araç değer listesinin güncel verilerine ait Excel dosyasından kolaylıkla ulabilirsiniz.

Araç Kasko Değeri Neye Göre Belirlenir?

Türkiye Sigorta Birliği tarafından araçların marka, model ve üretim zamanına göre aylık olarak değerlerinin sıralandığı liste olan Araç kasko değer listesi, kaza olduğunda ödenecek olan tazminatın belirlenmesinde yardımcı olur. Kasko araç değer listesi 15 yaş baz alındığından dolayı daha eski yaş grubundaki arabaların kasko değeri sigortalı ve sigorta eden firma arasında karar verilmektedir.

Siz de aracınıza özel kasko sigortası yaptırmak isterseniz 0850 555 55 55 numaralı telefon numarasından bize ulaşabilirsiniz.

* Bu link sadece bilgi amaçlı olup, araç değeri tespiti ve tazminat ödemesi sigorta poliçesinde yer alan rayiç değer klozu şartlarına göre belirlenir.

HASARSIZLIK İNDİRİMİ

Kasko sigortalarının çalışma prensibi size ve aracınıza gelecek maddi zararları karşılamaktır. Yıllık olarak düzenlenen kasko poliçelerinin yenileme döneminde, sigorta bilgi ve gözetim merkezinden gerçekleştirilecek geçmiş hasar sorgulamanızda hasarsızlığınızı bozacak herhangi bir tazminat ödemesinin mevcut olmadığı gözlenirse bu hasarsızlık indirim hakkınızın devam ettiği anlamına gelmektedir. Devam eden hasarsızlık indirimi ise yenilenecek kasko poliçenizin priminde ekstra indirim yapılmasını sağlayacaktır. Hasarsızlık durumunuz takip eden yıllarda da korunursa her bir yenileme döneminde indirim oranı artarak devam edecektir.

Mini onarım kapsamında gerçekleştirilen hasar ödemeleri veya münferit cam kırılması gibi küçük ölçekli hasarlar hasarsızlık indirimini genelde etkilememektedir. Bilgileriniz TRAMER adı verilen, Sigorta Bilgi Merkezi’ne ait ortak bir havuzda toplandığı için sigorta şirketinizi veya aracınızı değiştirseniz de bir dahaki poliçeye aktarılır. Hasarsızlık indirim hakkı aracı değil kişiyi takip etmektedir. Hasarsızlık indirim hakkı aracı değil kişiyi takip etmektedir. Dolayısıyla yeni bir araç almış olsanız bile, bir önceki aracınız için yaptırdığınız kasko poliçesinde kazanmış olduğunuz haklarınız yeni aracınızın poliçesi için de uygulanacaktır.

ARAÇ RAYİÇ BEDELLERİ

1 Nisan 2013 yılında yeni kasko sistemi uygulamaya geçti. Bu değişiklikten sonra TSB’nin kasko değer listesinin yanı sıra ikinci el araç satan internet sitelerinin de fiyat listesinden yararlanılabiliyor. Aracın o tarihte hangi değerde olduğunu gösteren araç rayiç bedeli bu internet sitelerini temel alarak da belirlenebiliyor. Araç rayiç bedelleri de yıllık olarak güncellenir.

Kasko değeri artık önceki poliçeye göre değil bu rayiç bedellerine göre belirleniyor. Bu şekilde hasar görmüş veya pert olmuş araçlar konusunda sigorta şirketleriyle yaşanan anlaşmazlıklara da çözüm getirilmiş oldu.

Generali, sigortanın kolay hali.