Üstelik konut sigortası yaptıranlara özel 25 TL IKEA hediye çeki. Kampanya koşulları için tıklayınız.

Prestij Evim Ekstra Sigortası


Prestij Evim Ekstra Evinizi ve eşyalarınızı çok daha kapsamlı olarak güvence altına alıyor. Kiracıysanız eşyalarınızı, ev sahibiyseniz hem evinizi hem de eşyalarınızı beyanınıza istinaden belirlenen sigorta bedeli üzerinden olası risklere karşı güvence altına alarak size ayrıcalıklı hizmet sunuyor.

Prestij Evim Ekstra ile konut binanız, eşyalarınız, dekorasyon/bina sabit kıymetleriniz ve konut içi cam ve aynalarınız zengin teminat kapsamı ile güvence altına alınmaktadır.Yangın, hırsızlık, deprem,dahili su, elektrik hasarları, izolasyon eksikliğinden kaynaklı hasarlar,elektrik hasarları, konut eşyalarının kazaen kırılması ,fırtına,dolu ve bir çok diğer riske karşı koruma sağlayan Prestij Evim Ekstra sigorta ürünün kapsamı tercihiniz doğrultusunda ek teminatlar ile ayrıca genişletilebilmektedir.

Prestij Evim Ekstra kapsamında yer alan Generali Konut Asistans ile; su, elektrik,çilingir,cam işleri, araç çekici ve diğer servislerimiz ücretsiz olarak poliçenize dahil edilmektedir.

Üstelik poliçeniz dahilinde Generali Sigorta hizmet ağı içerisinde yer alan anlaşmalı servislerler aracılığı ile evinizdeki kombi veya klimanın bakım hizmeti yılda 1 defaya mahsus ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

Prestij Evim Ekstra Sigortası Kapsamına Dahil Riskler

Yangın İzolasyon Eksikliği (****) Duman
Hırsızlık Yangın Mali Sorumluluk (**) Enkaz Kaldırma (**)
Deprem (*****) Cam Kırılması Kara Araçları Çarpması
Sel ve Su Baskını Elektrik Hasarları (***) Hava Araçları Çarpması
Dahili Su Kazaen Kırılma (***) Misafir Eşyaları (***)
G.L.H.H.K.N.H.T. (*) Fırtına (*) Konut Asistans
Kira Kaybı (**) Yer Kayması (*) Kombi veya Klima Bakım Hizmeti
Dolu Kar Ağırlığı

* Grev, lokavt, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler ve Terör ile Yer Kayması nedeni ile oluşacak zararlar teminatları ikamet ettiğiniz ile göre muafiyetli verilebilecek veya kapsam dışı olabilecektir. Detaylar için lütfen acentelerimiz veya çağrı merkezimizle iletişime geçiniz.

** Yangın Mali Sorumluluk,Enkaz Kaldırma,Kira Kaybı teminatları için sağlanan azami teminat tutarları güvence altına alınan varlıkların belirli bir oranı olarak belirlenmiştir. Detaylar için lütfen acentelerimiz veya çağrı merkezimizle iletişime geçiniz.

*** Elektrik Hasarları,Kazaen Kırılma teminat limitleri azami 500 TL, Misafir eşyaları teminatı limiti ise azami 1.000 TL olarak belirlenmiştir ve tüm bu teminatlar Eşyaların güvence altına alınmış olması durumunda kapsama dahil edilmektedir.

**** İzolasyon eksikliği teminat limiti poliçe vadesi içinde 1 olayla sınırlı olmak kaydıyla azami 1.000 TL olarak belirlenmiştir ve poliçe dahilinde Dekorasyon/Bina Sabit Kıymetler teminatının alınmış olması durumunda kapsama dahil edilmektedir.

***** Deprem Teminatı kapsamına; Binanın Deprem sigorta bedeli, söz konusu binaya ait "DASK" zorunlu deprem sigorta poliçesinde kayıtlı sigorta bedelini aşan kısım olup bir deprem hasarı halinde Generali Sigorta A.Ş.'nin yükümlülüğü Doğal Afet Sigorta Kurumu'nun yükümlülüğünden sonra başlamaktadır.Konut Binasına ait aktif bir "DASK" zorunlu deprem sigortası bulunmaması halinde , Prestij Evim Ekstra poliçesi kapsamında Konut Bina’sına ait Deprem teminatı sağlanamamaktadır. Riziko adresine bağlı olarak teminat altına alınan kıymetlere Deprem teminatı sağlanamayabilecektir.

Prestij Evim Ekstra Sigortasının Farkı

Hırsızlık, yangın, dahili su, sel ve su baskını gibi standart teminatların yanı sıra:

 • Deprem teminatı ile Deprem, deniz depremi (tsunami) ve yanardağ püskürmesinin doğrudan veya dolaylı neden olacağı yangın, infilak, yer kayması veya toprak çökmesi sonucu sigorta kapsamına dahil edilen kıymetlerde meydana gelenler dahil bütün zararlar teminata dahildir.
 • İster ev sahibi ister kiracı olun; Prestij Evim Ekstra ile sahip olduğunuz varlıklar için için ihtiyaç duyduğunuz risklere karşı güvence sağlanmaktadır.
 • Kapı ve pencere camları, aynalar ile mobilya cam ve aynaları ve ayrıca camdan mamul masa, sehpa, buzdolabı ve vitrin camlarının (yatay camlar dahil) kırılma neticesinde uğrayacakları zararlar da güvence altına alınmıştır.
 • Teminat kapsamındaki risklerin gerçekleşmesi sonucu sigortalı konutta yapmış olduğunuz boya badana, duvar kağıdı, banyo/mutfak dolapları vb. dekorasyonel masraflar ile binaya ait sabit kıymetlerde oluşacak zararlar da güvence altına alınmıştır.
 • Teminat kapsamındaki risklerin gerçekleşmesi sonucu konutun oturulamaz duruma gelmesi sonucu kiracıysanız peşin ödediğiniz kira tutarı, ev sahibiyseniz tamirat süresince hak ettiğiniz kira tutarı da güvence altına alınmaktadır.
 • Teminat kapsamındaki risklerin gerçekleşmesi sonucu (doğal afetler ve hırsızlık hariç) komşu bina ve mallarında oluşacak zararlar nedeniyle sorumluluğunuz da güvence altna alınmaktadır.
 • İzolasyon eksikliği teminatı ile ; yağmur veya kar sonucu konutunuza sızabilecek kar veya yağmur suyunun neden olabileceği boya,badana kirlenme veya onarım masrafları teminat altındadır.
 • Eşyalarınızın yeni alım değeri üzerinden hasar ödemesi yapılacaktır.
 • Altın, gümüş ve sair kıymetli maden ile bunlardan mamül eşya, mücevher, değerli taş, inci ve benzerleri ile saat için kilit altı şartı aranmaksızın eşya sigorta bedelinin 5% ile teminat altına alınmıştır.
 • Nakit para, hisse senedi, tahvil ve kıymetli kağıtlar kilit altında muhafaza edilme şartı ile maksimum 500 TL'ye kadar hırszılık riskine karşı güvence altına alınmıştır.
 • Eşyalarınızın kazaen kırılma riski 500 TL'ye kadar güvence altındadır.
 • Normal veya anormal bir elektrik akımı nedeniyle elektronik cihazlarınızda ve dağıtım şebekesinde oluşturacağı zararlar 500 TL'ye kadar güvence altına alınmıştır.
 • Misafirlere ait eşyalar da teminat kapsamındaki risklere karşı 1.000 TL ile güvence altına alınmıştır.
 • Evinizdeki Kombi veya Klimanın bakım hizmeti yılda 1 defaya mahsus ücretsiz olarak sağlanmaktadır.Tamirat gereken durumlarda ise indirimli onarım fırsatından da yararlanabilirsiniz.
 • Generali Konut Yardım Hizmetlerinin tümünden tamamen ücretsiz olarak 7 gün 24 saat yararlanabilirsiniz.
 • Peşin, 4, 6 veya 9 taksit ödeme seçenekleriyle Prestij Evim Ekstra poliçenize kolayca sahip olabilirsiniz.

Küçük bir fark ödeyerek yararlanabileceğiniz hizmet ve teminatlarımız:

 • Artı Teminat güvencesi ile tek bir teminat ile evinizi aşağıda yer alan 9 farklı riske karşı daha güvence altına alabilmektesiniz;

  • Sigortalı Adres Dışında Bulunan Eşyalar Teminatı
  • Gıda Bozulması Teminatı
  • Eşyaların Kurtarılma,Taşınma ve Depolanma Masrafları Teminatı
  • Alternatif İkametgah Masrafları Teminatı
  • Yakıt Sızması Teminatı
  • Aile Sorumluluk Teminatı
  • Kişisel Eşyalar Gasp/Kapkaç
  • Makine Kırılması Ortak Alanlar
  • Aile Hukuksal Koruma

  * Artı Teminat poliçenizi satın aldığınız kaynağa göre kapsama standart teminat olarak eklenebilmektedir.

 • Ev eşyalarınız arasında bulunan elektronik cihaz ve makinelerinizin ani bir nedenle arızalanması durumunu da çok küçük bir fark ödeyerek 5.000 TL'ye kadar güvence altına alabilmektesiniz.
 • Kendinizi ve birlikte yaşadığınız aile bireylerinizi çok küçük bir fark ödeyerek, kaza sonucu vefat ve sürekli sakat kalma durumlarına karşı aile başı 20.000 TL ve kişi başı 5.000 TL limitle güvence altına alabilmektesiniz.
 • Konutunuzda SGK ya bağlı çalışan hizmetliniz veya gündelikçinizin sebep olabileceği Hırsızlık hasarlarına karşı koruma; 1.000 TL teminat limiti ile poliçenize dahil edilebilmektedir.

Generali Konut Yardım Hizmet Kapsamı

Sunulan Hizmetler * Limit
Bilgi Hattı Hizmeti Sınırsız
Tıbbi Bilgi ve Danışmanlık Sınırsız
Ambulans ve Evde Hekim Muayene Hizmeti Kara Ambulansı x 3 Kez
Su Tesisatı Hizmeti 150 TL x 3 Kez
Elektrik Tesisatı Hizmeti 150 TL x 3 Kez
Çilingir Hizmeti 150 TL x 3 Kez
Cam İşleri Hizmeti 150 TL x 3 Kez
Araç Çekici Hizmeti Kaza veya Arıza Durumu x 1 Kez
Otelde Konaklama Hizmeti 4 Yıldızlı Otel x 3 Gün
Konutun Korunması ve Gözetimi Hizmeti 48 Saat

* Hizmet kapsamı, koşul ve şartları için lütfen acentelerimiz veya çağrı merkezimizle iletişime geçiniz.

Genel Şartlar

Genel şartlar dokümanına ulaşmak için lütfen buraya tıklayın.

200 Yıllık Sigortacılık Deneyimi

Generali Sigorta, 200 yıllık sigortacılık deneyimi ve 150 yıldır Türkiye’de hizmet göstermenin gururuyla müşteri memnuniyetini ilk sırada tutmaktadır.

4.2/ 5
1071 müşteri puanı
74 yorum
User_M1

Hızlı ve açıklayıcı işlemler. Geçmiş tecrübelerime göre dürüst ve yardımsever iletişim merkezi. Tek kelime ile teşekkürler...
13/07/2019
User_F8

Ekspertiz sonrası süreç daha hızlı işleyebilir.
09/07/2019
User_M6

Kişisel danışman başarılıydı
06/07/2019
User_M7

Sigorta danışmanının gönderdiğim maile anında dönüş yapması, net ve akıcı konuşması, bilgilendirmeyi anlaşılır bir şekilde yapması ve tabi fiyat.
05/07/2019
User_M7

Hasarın tesbitinde ve tamirat sonucu dönüşün seri ve dikkatli oluşundan kaynakli
04/07/2019
User_M1

Satış temsilcilerinin her sorumuza içtenlikle cevap vermeleri ,ikna kabiliyetleri çok çok yerinde ve güzel. Kutluyorum.
02/07/2019
User_M4

Müşterilerinizle ilgileniyorsunuz ve bilgilendiriyorsunuz.
28/06/2019
User_M1

Cok yardimci oldular isinde profesyonellee
28/06/2019
User_M3

Çok iyi bir sigorta şirketi olduğu için.
11/06/2019
User_M3

Müşteri temsilcisinin ilgisi mükemmel. Hizmet Harika
28/05/2019
User_M1

İletişim hattındaki gamze hanim konulara çok hakim çok bilgili ne sorduysam anında cevapladı ikna kabiliyeti yüksek...
17/05/2019
User_M3

Ilk görüşüm olumlu ama zamanla daha iyi olacaktır bunu da göreceğiz
17/05/2019
User_M4

Hızlı tepki gösterildi, ödeme hızı da yeterli.
10/05/2019
User_M3

Hızlı tepki gösterildi, ödeme hızı da yeterli.
10/05/2019
User_M1

Sorun ve hasar durumunda yaklaşımları ve hızlı sonuç. Sigorta işi halden anlamak zaten.
08/05/2019
User_M5

Sigorta danışmanınız Esra Toz'un ilgi alaka ve samimiyeti kendisine teşekkür ederim onun sayesinde firmanızı herkese tavsiye ediyorum
05/05/2019
User_M2

Müşteri temsilcisinin ilgisi ve bilgili olması.
26/04/2019
User_M3

3-4 senedir sizle çalışıyorum Hızlı ,ucuz ve güler yüz sorunlar çıktığı zamanda yanımızda olmanız sadece sizde mevcut.
26/04/2019
User_M3

Zamanında ve hızlıca çözüm üretildi. çok fazla reklam ve ısrar edilmedi. Sıkıcı olmadılar.
26/04/2019
User_F6

Işlemlerin kolaylığı ve ilgi
18/04/2019
User_M9

Hızlı hizmet, kaliteli hizmet
17/04/2019
User_M8

Surec cok hızlı ve olumlu neticelendi. Exper hemen geldi hasari onayladi ve surec hizli bir sekilde sonuclandi.
11/04/2019
User_F7

Aldığım hizmet ve fiyat uygun olduğu için
06/04/2019
User_M7

Tesekkur ederim cevremdekilere kesinlikle tavsiye ederim
04/04/2019
User_M8

Yıllardır Generali sigorta ile çalışıyorum çok memnunum. Not: Daha önce bildirmiş olduğum hasarla ilgili belgeleri göndermeme rağmen henüz ödeme yapılmadı
03/04/2019
User_M6

Müşterilerinize anlayıp değer verdiğiniz için
15/03/2019
User_M4

Müşteriye iyi hizmet vermek, müşterinin sorunlarını kısa sürede çözmek.
15/03/2019
User_M9

Müşteri iliskilerinde gerek sirketiniz gerek sigorta eksperinizin cözüm odaklı olmasi ve hızlı bir şekilde soruna yardimci olmaniz teşekkürler.
15/03/2019
User_F7

İlgili alakalı çözüm odaklı
05/03/2019
User_M7

Müşteri temsilcilerinin yaklaşımı
02/03/2019
User_M6

Muhatap oldugum musteri hizmetleri temsilcisinin davranisi ve generali sigortanin avantajlari.
01/03/2019
User_M8

Hasar süreci hızlı ve sorunsuz giderildi.
26/02/2019
User_M5

Istenilen zamanda sorunu çözmekte işleyişi cabuk ve sorunsuz
26/02/2019
User_M3

Kafanızdaki bütün soru işaretlerini ortadan kaldırıyor
20/02/2019
User_M5

İşlemler çok süratli yapıldı Çok memnunuz. Teşekkürler
14/02/2019
User_F3

Sizinle çalışmak tan memnunum beni bugüne kadar mağdur etmediniz.
09/02/2019
User_M3

Hem ürünlerin çeşitliliği hem kampanyaları ve en önemlisi irtibata gectigim arkadaşın çok sabırlı ve olumlu oluşu aklımdaki her soruya gayet bilinçli şekilde cevap vermesi.
31/01/2019
User_M9

Evimdeki su basması sonucu hasar oluştu hızlı bir şekilde sorunum çözüldü tsk ederim
30/01/2019
User_F3

Uygun fiyat ve doğru bilgilendirme
26/01/2019
User_M5

Müşteri hizmetleri çalışanları
22/01/2019
User_M3

Kolay iletişim. İhtiyaca yönelik kampanyalar. Karşılıklı anlayış.
19/01/2019
User_M3

Kapsam alanı geniş ve fiyat uygun olması
19/01/2019
User_F8

GÜVENİLİRLİK,KAPSAMLI VE UYGUN ÖDEME KOŞULLARI
15/01/2019
User_F6

Çalıştığım Kaskoline bayisi sahibi Faruk bey canımdır tek sebep odur. Teşekkürler
13/01/2019
User_M5

Güven ve itimat. Ilk kullanım imkanı buluyorum. Umarim beni mahcup etmez generali
09/01/2019
User_F8

Herhangi bir sorular karşılaştığında generali sigortayı yanımda bulacagimdan dolayı bu puanı veriyorum
08/01/2019
User_F2

Sigortacim cok ilgiliydi. Odeme hizli bir sekilde yapildi.
03/01/2019
User_M7

İlk poliçemi uygun fiyata yaptınız. Ancak sonraki yıllarda sizden daha uygun fıyat teklifi sunanlar oldu... Konut sigortası bence en risksiz olanı... Sizden Daha uygun kımse olmamalı
01/01/2019
User_M2

Müşteri asistanının yakın ilgisi.
29/12/2018
User_M4

Genel olarak memnunum ancak süreç çok daha kısa olabilirdi. Benim başvurum ile işin tamamlanması arasında fazla uzun bir zaman var!
27/12/2018
User_M3

Hizli iletisim Uygun fiyat guleryuzlu iletisim
26/12/2018
User_M2

Genelin tümünde personel çok ilgili ve yardımcıydı. Ancak henüz bir sigorta kapsamında bir sorun yaşamadım ve yaklaşımınızı bilmiyorum.
19/12/2018
User_M3

Çok kısa sürede sorunum çözüldü
18/12/2018
User_M9

Ilgi alaka ve işlemlerin çok kısa zamanda bitirilmesi
13/12/2018
User_M8

Güvenilir ve ucuz olması, müşteri hizmetlerinde çalışanların hitapları.
10/12/2018
User_M1

Dogru ve anlasilir bilgilendirme Sattiginiz urunun arkasinda durma En onemlisi de verdiginiz guven
08/12/2018
User_M6

Çalışanların ve benim temsilcim Sibel hanımın yakın davranması..
08/12/2018
User_M3

Hızlı çözüm ve kaliteli hizmet için teşekkür ederim. Iyi ki generali sigortalıyım #BildiğinGibiDeğil
04/12/2018
User_M9

Hizli ve cabuk dosya sonuclanmasi
04/12/2018
User_M4

Fiyatının uygun olması ve aradığım zaman müşteri temsilcisine hemen bağlanabilmem.
03/12/2018
User_M9

Sistemden memnunum fakat şimdiye kadar işlemesi gerakmediği için bilmiyorum.
28/11/2018
User_M6

Hizmetlerinizden çok memnunum onun için herkese tavsiye ederim
24/11/2018
User_M3

Benimle ilgilenen müşteri temsilcisi Selin hanım beni fazlasıyla bilgilendirdi ve çok yardımcı oldu. Buda gösteriyor ki müşteri memnuniyetine çok önem veriliyor.
24/11/2018
User_M5

Ilk defa poliçe yaptırdım, fiyatlar iyi karşılama ve ilgi güzeldi.
21/11/2018
User_M8

Hızlı, dürüst ve ekonomik işbirliğini, esas almanız...
21/11/2018
User_M8

Bana bir telefon kadar yakın olması ve işlemlerimin en kısa zamanda sonuçlanması
20/11/2018
User_M8

Hızlı çözümler hesaplı fiyatlar
20/11/2018
User_F1

Müşteri hizmetleri konu ile yardımcı olmaya çalışıyor ve ilgililer
15/11/2018
User_M7

1- Hızlı geri dönüş 2- Bana özel indirim
14/11/2018
User_M1

Şimdiye kadar beni hiç yanıltmadılar. Verdikleri taahhütleri yerine getirdiler. Fiyat konusunda diğer sigorta şirketlerinden kat be kat üstün durumdalar.
09/11/2018
User_M6

Vermiş olduğunuz hizmetlerden memnun olnam
08/11/2018
User_F1

Acentemin bilgili ve ilgili olması
04/11/2018
User_M4

Sunduğu olanaklar çok iyi olduğunu düşünüyorum
23/10/2018
User_F4

İlgi ve alakalılar tüm işlemlerime anında geri bildirim yaptılar
20/10/2018
User_M7

Daha yeni sigorta yaptırdım bakalım diye ama başlangıç iyi güzel yani
20/10/2018
User_M9

Çalışanınızın ikna edici konuşması ve fiyatların uygunluğu
16/10/2018
User_M3

Müşteri temsilcilerinin ikna edici ve açıklayıcı özellikleri ve herhangi bir durumda kendilerine ulaşabileceğimizi söylemeleri nedeniyle oluşan güven
08/10/2018
User_M8

Farklı firmalardan % 10 daha ucuz fiat buldun fakat SEDAT bey'in kunusmasin daki o samimiyet i sıcaklığı beni ikna etdi hiç dusunmeden şartları kabul etdim
05/10/2018
User_M6

Uygun fiyat ve kaliteli hizmet anlayışı
03/10/2018
User_M4

Sunduğu hizmetin sonuna kadar arkasında duran ve yaşanan aksaklıklara çözüm odaklı yaklaştığınız için teşekkürler.
29/09/2018
User_M2

Zaman önemli. Arkadaşlar geri dönüş yaptığında detaylı bilgi veriyor. Bıktırmıyorlar. Kaliteyi anlatmak ta çok zor değil tabiki
28/09/2018
User_F9

Hızlı müdahale ve ilginize teşekkür ederiz
28/09/2018
User_M6

İlgi alaka hemen sonuç teşekkür ederim Generali sigorta
28/09/2018
User_M4

Uygun fiyat ve hasar oldugunda ilgilenilmesi.
20/09/2018
User_F8

Sure bitimini takip ediyor olmasi.
19/09/2018
User_M4

Fiyatinin genel olarak uygun olmasi ve policede eklemek yada artirmak istedigim bolumler icin fiyat farkinin dusuk olmasi
11/09/2018
User_M4

çağrı merkezindeki çalışanlarınızın çok ilgili olması
02/08/2018
User_M5

Müşteri hizmetleri çağrı merkezindeki arkadaşlar çok yardımcı oluyor kesinlikle sigorta policenizi generali sigortadan yaptırmanızı tavsiye ederim.
20/07/2018
User_M6

HIZLI İLETİŞİM GÜVENİLİR BİLGİLER
18/07/2018
User_M4

Müşteri Temsilcisi Esra hanımın ilgi ve alakası ndan dolayı
13/07/2018
User_F9

Personellerinizin genel yaklaşımı.. Yaşadığım sorunlara sorun çıkarmadan müdahale etmeniz ve ekenomik fiyatlandırmanız diyebilirim...
13/07/2018
FİYATINI ÖĞREN
Sadece 1 dakika