Adam akıllı kilidi parmak izile çalıştırıyor.

Bağlanabilirlik, güvenlik sektörüne bir çok artı getirdi! Günümüzdeki akıllı kilitler, kapınızı kilitlemekten çok daha fazlasını yapıyor. Bazıları dijital anahtar vermenizi sağlıyor, bazıları ise akıllı ev cihazlarına bağlanarak eve girdiğinizde ısıtma veya aydınlatmayı ayarlamanıza olanak tanıyor.

İşte maksimum düzeyde güvenlik ve biraz daha fazla rahatlık için birkaç harika kilit…

Biyometrik parmak izleri

Bu kilitler, parmak izi kullanılarak etkinleştirilir; bu yüzden şifrelerin unutulması veya anahtarların kaybedilmesi konularında endişelenmenize gerek yoktur. Örneğin; ışıklar, hoparlörler ve termostatlar dahil olmak üzere akıllı ev ürünlerine bağlanan geniş bir biyometrik kilit yelpazesine sahip kilitler var. Bu kilitler sayesinde evden çıkarken kapıları otomatik olarak kilitleyebilir, tüm ışıkları kapatabilir, ısıtmayı devre dışı bırakabilir ve hatta bir güvenlik kamerasını açabilirsiniz!

Daha basit ve daha ucuz bir şey tercih ediyorsanız, bunun için biyometrik kilit iyi bir seçim olabilir. Montajı kolaydır, kullanımı basittir ve kullanıcı kodu ile mekanik anahtar gibi çeşitli ek kilit açma seçeneklerine sahiptir.

Bluetooth ve WiFi

Bunlar anahtar veya erişim kodu gerektirmedikleri için dokunmadan kilitleme yöntemi için harikadır! Bunun yerine elleriniz poşetlerle dolu olduğunda akıllı telefonunuz çok kullanışlı bir şekilde kapıyı kilitler ve kapının kilidini açar! Genellikle sanal anahtarların verilmesine olanak tanırlar. Kapılar otomatik olarak kilitlenebilir ve kilitleri açılabilir. Çoğu, termostat gibi akıllı sistemlere bağlanır.

Kartlı kilitler

Çantaya veya cebe koyması daha kolay olan fiziksel bir “anahtar” seviyorsanız “RFID” kartlı kilitler ideal bir seçim olabilir. Bunlar, bir anahtarlık veya kart kullanmak suretiyle erişim sağlar ve çoğu, kartınızı kaybetme ihtimalinize karşı ikincil bir kilitleme tertibatına sahiptir. 

Tuş takımlılar

Son olarak erişim için dokunmatik panelleri kullanan tuş takımlı kilitler vardır ve çoğu, akıllı ev sistemlerine bağlanır. Tekrarlı kullanım sonrasında sayıların tespit edilememesini sağlamak adına parmak izi direnci işlevine sahip kilitlere bir göz atın.

Akıllı kilitler sayesinde ağır anahtarlar taşıma, arkadaşlarınızı eve almak için koşuşturma ve soğuk bir eve girme günleri geçmişte kaldı. Kilitlerin bu kadar kullanışlı olabileceğini kim bilebilirdi ki?

px Evinizi güvende tutmak için kullanılabilecek akıllı kilitler