Altına yatırım yapmanız gerektiğini işittiniz. Ancak altına nasıl yatırım yapmanız gerektiğini düşünmeden önce, altının neden iyi bir yatırım olabileceğini ve en önemlisi de nasıl yatırım yapmamanız gerektiğini anlamanız gerekir. 

Altın, alışveriş yapılmaya başladığından bu yana sürekli değerli olmuştur. Güzelliği, esnekliği ve paslanmaması mücevherat yapımında her zaman değerli olduğu anlamına gelir. Aynı zamanda, sınırlı arzı değerini korumasını sağlamıştır ve 19’uncu yüzyıla kadar bir tür para olarak kullanılmasını beraberinde getirmiştir. İlk kâğıt paralar bile altının da içlerinde yer aldığı, kasalarda saklanan kıymetli metal miktarlarına karşılık geliyordu.

Günümüzde birçok ülke bu “altın standardı”nı terk etmiş olsa da birçok ülke hala merkezi bir kıymet depolama aracı olarak önemli miktarda altın rezervlerine sahiptir. Ancak altın gündelik yatırımcılar için iyi bir yatırım sayılır mı? Gelin bu yazımızda beraber inceleyelim. 

 

Zz1mMTc5ZmUyZTA0MWIxMWVjYmFhYjczZWQyMmM2Y2NhYg== Altın iyi bir yatırım mıdır?

 

Bütçenizi düzenlemek, yatırım yapmak ve geleceğinizi garantiye almak mı istiyorsunuz? Benzer içeriklerimize göz gezdirin:

  

px Altın iyi bir yatırım mıdır?