Araç Anahtarının Kaybolması Ve Çalınması Durumunda Ne Yapmalı?

Gözünüz gibi baktığınız otomobilinize gelebilecek en küçük hasar bile can sıkıp, zamanınızdan çalarken; aracın anahtarlarının kaybolması daha da kötüsü çalınması başa gelecek en tatsız durumlardan biri. Kaybolan araç anahtarlarının her 5 taneden 1 tanesi ofiste kaybedilirken; bu oranı anahtarları alışveriş esnasında ya da arkadaş-akraba ev ziyaretlerinde kaybetmek izliyor. Araç anahtarlarının yüzde 19’u çantadan çalınırken bu oranı araçta unutulan anahtarlar sebebiyle hırsızlık izliyor. Kimi zaman dikkatsizlik ya da dalgınlıkla anahtarı kaybetmek kimi zaman ise hırsızlık sebebiyle çalınması; aracınızın kaskosu varsa can sıkıcı bir durum olmaktan çıkıyor. Peki araç anahtarının kaybolması ve çalınması durumunda ne yapmalı?

Araç Anahtarını Kaybetmek

Araç anahtarınızın kaybolması ve çalınması durumuna karşı yapılabilecek en önemli şey, önlemi önceden almak! Yani kaskonuzun araç anahtarlarının gasp neticesinde ele geçirilmesi veya ev, işyerine zorla girilerek anahtarların çalınması neticesinde aracınızın çalınması durumunu güvenceye aldığından emin olmak. Ayrıca anahtarlarınızın gasp sonucunda veya kusurunuz olmaksızın 3. şahıslar tarafından ele geçirilmesi neticesinde mevcut anahtar(lar)ın yeniden kopyalanması, alarm ve/veya immobilizer türü uyarı sistemlerinin kodlanması, komple kilit mekanizmasının/kontak setinin değiştirilmesi masraflarının güvence limitini öğrenmek. Araç kasko bedeli hesaplama konusunda detaylı bilgiyi, Generali Sigorta Danışmanından  7/24 edinebilirsiniz.
Aldığınız tüm önlemlere rağmen aracınızın anahtarının çalınması ya da kaybolması durumunda mümkün olan en kısa sürede polise başvurmalı ve sigorta şirketini haberdar etmelisiniz.px Araç Anahtarının Kaybolması Ve Çalınması Durumunda Ne Yapmalı?