Aracınıza Tatil Dönüşü Bakım Tavsiyeleri

Keyifle çıkılan tatilden, şehre dönüş vakti geldi; artık gündelik hayat rutinine geri dönme zamanı. Bizler uzun yol sonrası evimize döndüğümüzde nasıl yorgun olup bitkinlik hissediyorsak ve yoldan sonra kendimizi gündelik hayata hazırlıyorsak; aracınızın üzerinden uzun yol etkilerini arındırmanın tam zamanı: Performansını artırıp güvenli hale getirmek için aracınıza tatil dönüşü bakım tavsiyeleri…

Aracınızın performansını koruması ve uzun yol sonrası şehir içi trafiğinde sorunsuz olarak yol alması için, uzun yoldan dönüşte yaptıracağınız bakım; hem aracınızın ömrü hem de sizin can güvenliğiniz için ihmal edilmemeli. Arabanızın ateşlemesinin kontrolü motor yağı ve yakıt tüketimi kontrolleri; akla ilk gelecek bakım önerileri olacak. Yenilenmiş motor yağı ve akü kontrolü gibi detaylar, arabanızın üzerinden yaz yorgunluğunu atmayı sağlayacak! Yanı sıra can güvenliği konusunda göz ardı edilemez bir faktör olan fren bakımı da önemli bir konu. Özellikle uzun yol sonrası yıpranmış olma ihtimali olan frenler için detaylı bir kontrol işinizi kolaylaştıracak.

Şehir içinde yollara düşmeden önce, aracınızın lastiklerinin de güvenli ve kullanıma uygun olduğundan emin olmalısınız. Uzun yollarda kat ettiğiniz zeminler şehir için yollardan farklı olarak; taş – toprak yollar ya da engebeli yüzeyler olabilir. Dolayısıyla şehir içi yollar için lastiklerinizin tam performans sunabileceğinden emin olmalısınız. Havası inmiş lastiklerin de kazalara davetiye çıkarabileceğini unutmamalı. Yanı sıra yine bozuk yollardan geçerek gitmiş olabileceğiniz tatilden sonra; yakıt performansını arttırmak için hava filtresi bakımını yaptırmak da tavsiyemiz olacak. Temiz bir hava filtresi aracınızın performansına olumlu yönde etki edecektir.

Tatil sonrası gündelik hayata dönüşte zindelik ve moral hepimiz için önemli… Uzun yoldan gelmiş, kirli ve bakımsız görünen bir araç kazanmaya çalıştığımız moral için hiç de faydalı değil! Aracınızın tatil dönüşü bakımı içinde temizliği de önemli. Kirden arınmış ve pırıl pırıl görünen bir araç için gerekli temizliğin yapılmış olması da, aracınıza verdiğiniz önemin göstergesi olacak.

İster uzun yolda ister şehir içi trafiğinde ilerlerken, aracınızla karşılaşabileceğiniz aksiliklere karşı kasko sigortasını da ihmal etmediyseniz; artık tatil dönüşü gündelik hayatın yollarına düşmeye hazırsınız! px Aracınıza Tatil Dönüşü Bakım Tavsiyeleri