Avantajlı Bir Yöntem Olarak Taksitle Araç Kasko Sigortası Yaptırmak

Trafik kazası, araç yangını, deprem veya toprak kayması gibi doğal afetler, yetkili olmayan kişilere çektirilen araca gelen zararlar ile kurallara uygun olmadan çekilen veya çektirilen araçlara gelen zararlar gibi; yolda başınıza gelebilecek olumsuz durumlarda hayatınızı kolaylaştırıp aracınızı güvence altına almanızı sağlayan kasko sigortası, lüks değil aksine bir gereklilik! Trafik sigorta ücretlerinin uygun, Kasko sigortasının pahalı olduğunu düşünüyorsanız; avantajlı bir yöntem olarak taksitle araç kasko sigortası yaptırmak neden avantajlı bir göz atın…

Taksitle Araç Kasko Sigortası

Kimi zaman ekonomik şartlar kimi zaman ise yeterince önemli görmemek gibi ihmallerden dolayı aracınızı güvence altına almamak; yolda başınıza gelebilecek ve yardıma ihtiyaç doğuracak durumlar ortaya çıktığında ‘keşke ihmal etmeseydim’ diye düşünmenize neden olabilir. Bunun için baştan önlem alarak aracınızın kaskosunu ihmal etmeyin. Araç kasko bedellerinin ödenmesinde taksitli satış imkanına ek olarak, peşin ödemelerde de ekstra indirimden yararlanma imkanı sunan Benim Kaskom’dan araç kasko değeri konusunda bilgi alabilir, size sunduğu avantajlarla kasko fiyatlarını inceleyebilirsiniz.
Benim Kaskom’un sunduğu avantajlar neler?
– Kaza anında tamirin yapılacağı servisi Generali Sigorta Anlaşmalı Özel Servis olarak sınırlandırılması durumunda ekstra indirimden faydalanma imkanı.
– Araç Kaskosu kapsamında yeni araçlarda, araç pert olduğunda yeni ikame bedeli ödenmesi.
– Piyasa Değer Farkı teminatı ile 2. el aracınızın sigorta anındaki değerini koruyabilmek.
– Araç kasko bedellerinin ödenmesinde taksitli satış imkanına ek olarak, Peşin ödemelerde ekstra indirimden yararlanma imkanı.
– Çekici, Kurtarma vb. geniş kapsamlı Yol Yardım Hizmeti. (Konuyla ilgili detaylı bilgi içeren yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.)
– Ekstra Asistans Hizmeti ile kaza, deprem, yangın, sel ve terör risklerinden birinin gerçekleşmesi durumunda aracınızın tamir süresince yedek araç imkanından faydalanabilmek.
– Aracınızdaki küçük ölçekli hasarlarınızı, Mini Onarım hizmetiyle, hasarsızlığınız bozulmadan giderebilmek.
– Araç anahtarlarının gasp neticesinde ele geçirilmesi veya ev/işyerine zorla girilerek anahtarların çalınması neticesinde aracınızın çalınması durumu güvence altında olması. (Konuyla ilgili detaylı bilgi içeren yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.)
– Aracın tamir edilmesi esnasında; hasarlı ve değiştirilmesi gereken parçanın orjinal olması durumunda orijinal parça kullanılması. (Araç tamirinde orijinal parça kullanılması konusundaki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.)
– Evde Bakım Teminatı ile hemşire, hizmetçi, fiziksel tedavi vb. için yapacağınız harcamaları günlük olarak güvence altına alma imkanı.
– Araç kasko değeri hesaplamanız yapılırken hasarsızlık Kademenize göre 70%’e varan oranlarda hasarsızlık indirimi.
– Kaza tespit tutanağı ile belgeli %100 rüculu hasarlar, Anlaşmalı Servislerimizin kullanıldığı 1 radyo teyp, 1 cam kırılması hasarları, kasko hasarsızlık indiriminizi etkilemiyor. (Anlaşmalı servis tercih etmenin önemi konusundaki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.)
Unutmayın; aracınızın güvenliği için tasarlanmış hizmetlerden oluşan kasko sigortası konusunda Generali’nin web sitesi ya da bireysel sigorta danışmanından  7/24 detaylı bilgi alabilirsiniz.