Bahamalar ve Miami, sıcacık güneş, beyaz ve yumuşacık kum ve berrak su üçlemesi ile özetlenebilir. Bu iki noktanın neden hayallerimizi süslediği ve bu iki yeri gördüğümüzde neden vurulduğumuza şaşırmamak gerek. Fakat bu iki destinasyonu bu kadar çekici kılan nedir, hiç merak ettiniz mi?

Bahamalar

Bahamalar’ın sadece turistler için değil, film ve dizi çekimleri için de kesinlikle en gözde yerlerden olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bunun birinci sebeplerinden biri şüphesiz sahip olduğu doğanın eşsiz güzelliği; Cam kadar berrak, ılık ve turkuvaz tonlarını barındıran bir okyanus suyu ve bembeyaz kumu bir yanda, adaları çevreleyen mercan kayalıklar, dünyanın en uzun ve güzel yeraltı mağaraları diğer yanda. Bahamalar, bu doğası ile sadece ziyaretçilerini değil,  izleyicilerini de büyüsünün etkisi altına alıp kendine hayran bırakmayı başarıyor. Tüm bu etkenleri düşününce Jaws, Kuzuların Sessizliği, Karayip Korsanları ve Casino Royale gibi birçok popüler filmin neden bu adalarda çekildiğini daha da iyi anlayabiliyoruz. Bu doğal güzellikler adaların yerel kültürü ile birleşince ziyaretçilerine birçok farklı aktiviteler yapma imkanı tanıyor. Biz de Bahamalar’ın tadına tamamen varabilmeniz için adada muhakkak yapmanız gerekenlerin bir listesini hazırladık:

Bahamalar_622x415-2 Bahamalar ve Miami'de Neler Yapılabilir?

 1. Eko turizm turlarına katılarak adaların eşsiz doğasına şahit olun.
 2. Tüplü/ şnorkelle dalış, sörf veya kano gibi çeşitli su sporları ile suyun güzelliğini keşfedin.
 3. Balık tutarak sakinliğin tadına varın.
 4. SPA ve masaj keyfi ile kendinize vakit ayırın.
 5. Adanın kültürünü ve mirasını yansıtan objeler ile farklı bir alışveriş deneyimi yaşayın.
 6. Cennet Adalarında çeşitli eğlencelerle sahilin tadını çıkarın.
 7. Bahama mutfağını deneyin ve tropik içeceklerinin farklı lezzetlerini tadın.

Miami

Film çekimleri için çokça tercih edilen ikinci duraklardan biri de Miami. Bu denli çok tercih edilmesinin sebepleri arasında tropikal iklimini ve çokça güneş ışığına sahip olmasını sıralayabiliriz. Bad Boys, Iron Man, Scarface, Entourage ve Wild Things çekilen filmlerden bazıları. Miami’de alabildiğine mavi deniz, hiç durmayan gece hayatı, su sporları ve çokça alışveriş imkanı mevcut. Ek olarak, farklı ülke ve kültürlerden insanlarla tanışma imkanı yakalayıp farklı mutfak alternatifleriyle yeni tatlar deneyin. Bunların yanı sıra koleksiyonlar, sergiler, paneller ve performanslar ile sanat ve tasarımını da bünyesinde birleştiriyor. Miami’ye gitmişken de bazı olmazsa olmazlar bulunmakta. Burada muhakkak yapmanız gereken 8 havalı şey şöyle:

rsz_Depositphotos_40610527_l-2015-2 Bahamalar ve Miami'de Neler Yapılabilir?

 1. Filmlerde gördüğümüz meşhur Miami sahili olan South Beach’te yüzün ve güneşlenin.
 2. Dexter ve Scarface gibi meşhur yapımlara ev sahipliği yapmış, gecesi ışıl ışıl olan Ocean Drive caddesinin keyfine varın.
 3. Bayside’da alışveriş yaptıktan sonra güzel bir yemek yiyin.
 4. Latin müziği ve deneyimi için Küba Mahallesini gezin.
 5. Everglades National Park’ta timsah gezme turu yapın.
 6. Sawgrass Mills’te outlet keyfi ile indirimli alışveriş yapın.
 7. Biscayn Bay ve Millionaire’s Row bot turlarına katılın ve birçok adacığın yanı sıra ünlülerin evlerini
  görme şansı edinin.

Eğer siz de Bahamalar’ı çok beğendiyseniz, “bir an önce orada olmalıyım” diyorsanız bu hayalinizi gerçekleştirmeye çok yakınsınız. Detaylar için burayı tıklayın.
px Bahamalar ve Miami'de Neler Yapılabilir?