turkish_bangkok.png

Bangkok’un neredeyse her köşesinde bir tapınak var, ancak bu şehir çok daha fazlasına sahip! Alışılmışın dışında biraz daha farklı bir şeyler deneyimlemek istiyorsanız, işte size beş adet ücretsiz etkinlik…

Bangkok seyahatinizden önce seyahat sigortası yaptırarak olası sağlık sorunların karşı önleminizi almayı unutmayın! Generali’nin Seyahat Sağlık Sigortası sayfasından online olarak seyahat sigortanızı yaptırabilirsiniz.

İçinizdeki zen’i açığa çıkarın ve ücretsiz bir meditasyon dersine katılın

Şehrin kalabalığından uzaklaşın ve meditasyonu her gün meditasyon yapan rahiplerden öğrenin. Wat Mahatat tapınağında yaşayan rahipler rezervasyon yaptırmadan katılabileceğiniz günübirlik meditasyon dersleri sunar. Uygulamanın kendisi ile sağlık ve esenlik üzerindeki faydalarını öğrenmenin harika bir yoludur.

Yeşil alanlarda rahatlayın

Şehrin koşturmacasından kaçın ve Bangkok’un parklarından birinde sakinleşin. Lumpni Parkı ağaçlar ve göller ile doludur ve piknik yapmak için harika bir yerdir. Parkta görülmesi gerekenlerden biri, monitör kertenkelelerdir! Araya biraz antrenman sıkıştırmak isterseniz, Saranom Parkı’na giderek akşam saatlerinde düzenlenen ücretsiz bir aerobik dersine katılın. Ayrıca burada, masa tenisi ve ağırlık kaldırma alanları da bulabilirsiniz.

Geleneksel Tay dansının keyfini sürün

Klasik Tay dansçılarının tanrılara şükrettiği canlı bir performansı seyretmek için Hindu Erawan Tapınağı’nı ziyaret edin. Ne zaman orada olacakları tam olarak bilinmese de, gün boyu aralıklarla performans sergiledikleri için bunlardan birine denk gelme olasılığınız yüksektir. Tapınak Bangkok’un alışveriş bölgesinde yer aldığından, bu ruhani ziyaretinizi eğlenceli bir alışveriş terapisi ile tamamlayabilirsiniz.

Yerel bir pazara gidin

Hiçbir şey yerel bir pazarın görüntüleri, kokuları ve sesleri kadar şehir hayatına kapılmanızı sağlayamaz. Ahşap oymalardan kil el işlerine ve mücevherlere kadar her şeyin satıldığı Chatuchak Haftasonu Pazarı mutlaka görülmelidir. Ağzının tadını bilenler, her türlü et, balık, deniz mahsülü, sebze ve baharatın satıldığı Klong Toey Fresh Market’ı kesinlikle ziyaret etmelidir!

Son olarak, Chai Phraya Irmağı üzerindeki en nefes kesici tapınaklardan biri olan Wat Arun’un üzerinden batan güneşi seyrederek günlerinizi mümkün olan en iyi şekilde tamamlayın.

Zz05NjI4YTZkNWU0MmMwODQ2Y2U4YjljMDk0OTA5YmY5MA== Bangkok’ta yapılacak en iyi 5 ücretsiz etkinlik

Bir sonraki dünya turunuz için mükemmel seyahat ipuçlarımızla maceracı tarafınızı keşfedin:

Seyahate Çıkmadan Önce Yapılması Gerekenler?

Seyahat Ederken Kullanabileceğiniz En İyi 15 Hava Durumu Uygulaması

Uçuşunuz İptal Edildiği Takdirde Ne Yapmalısınız?

px Bangkok’ta yapılacak en iyi 5 ücretsiz etkinlik