turkish_berlin.png

Berlin zengin bir geçmişe sahip bir şehirdir ve fazla para harcamadan olağanüstü zaman geçirmenizi kolaylaştırır! İşte hememn hemen hiç masraf yapmadan görmeniz gereken beş yer…

Yürüyerek kendi kendinize tur yapmayı deneyin

Kendinizi şehrin kollarına bırakın ve yönünüzü bulmak için yürüyerek kendi kendinize rehberlik edin. Şehirde gezinmenize yardımcı olması için Berlin Map and Walks uygulamasını indirin ve aynı zamanda yürürken etrafınızda neler olduğunu öğrenin. Yürüyüşlerinizin Brandenburg Kapısı, Reichstag, Soykırım Anıtı ve Charlie Kontrol Noktası gibi tarihi alanları içerdiğinden emin olun. Alışveriş yapmak için Alexanderplatz’a yönelin.

Doğu Yakası Galerisi boyunca yürüyün

Bir zamanlar Berlin Duvarı’nın parçası olan Doğu Yakası Galerisi, kat ettiği 1,3 kilometre ile günümüzde dünyanın en büyük açık hava galerisidir. Duvar, İkinci Dünya Savaşından sonra Avrupa ve Almanya genelindeki dramatik siyasi değişimleri betimleyen bir dizi duvar resmi ile kaplıdır.

Ücretsiz müzelerden faydalanın

Tek bir arsa üzerinde beş müze barındıran Müze Adası, Berlin’de mutlaka görülmesi gereken bir yerdir! Bazı müzelere giriş ücretsizken, diğerleri haftada veya ayda bir gün ücretsiz giriş imkanı sunar. Zamanları ve katılım için şehrin Müze Portalı’na göz gezdirin. Ücretsiz giriş kontenjanına giremeseniz bile, adanın olağanüstü mimarisinin keyfini sürebilirsiniz.

Tiergarten’ı deneyin

Almanya’daki en büyük ikinci kentsel park olan güzel Tiergarten’da dolaşın. New Yorklular için Central Park neyse, Berlinliler için de Tiergarten odur. Yaklaşık 2100 kilometrekare alanı kaplayan park, bir zamanlar kraliyet ailesinin av sahası iken günümüzde koşucular, kayakçılar ve bisiklete binenlerin yanı sıra, yalnızca güneşin altında piknik yaparak rahatlamak isteyenlerin gittiği bir yerdir.

Bazen hayattaki en iyi şeyler ücretsizdir; Berlin kadar tarihi zenginliğe sahip bir şehirde bile bir kuruş dahi harcamadan kültür dünyasının büyüsüne kolaylıkla dalıp gidebilirsiniz.

Zz1kMTlmMWVjYzVjZWZkMDA5MjM4Y2ZkMDIzNmM3ZGE2NA== Berlin’de yapılacak en iyi 5 ücretsiz etkinlik

px Berlin’de yapılacak en iyi 5 ücretsiz etkinlik