Bu Filmlerin Başrollerinde Otomobiller Var

Eh hızlısından en dramatiğine en heyecanlısından en eğlenceli animasyon yapıma kadar bu filmlerin başrollerinde otomobiller var.

Bu-Filmlerin-Başrollerinde-Otomobiller-Var2-2 Bu Filmlerin Başrollerinde Otomobiller Var

Nicolas Winding Refn’in yönetip Ryan Gosling, Carey Mulligan, Bryan Cranston ile Albert Brooks’un oynadığı Sürücü, dramatik ama heyecanlı bir yapım. Hollywood’da dublörlük yapan ve iyi araba kullanabildiği için geceleri de soygunlara katılan araba sürücüsünün hayatı, komşusu Irene’nin hapisteki kocasına yardım etmeyi kabul etmesiyle daha da tehlikeli bir hale bürünür. Bir anda Los Angeles’ın en tehlikeli adamlarının hedefi olur. Kendisinin, Irene’in ve oğlunun hayatını da kurtarmak için yapacağı tek şey iyi araba sürmektir.

Bu-Filmlerin-Başrollerinde-Otomobiller-Var3-2 Bu Filmlerin Başrollerinde Otomobiller Var

Filmler ve Otomobiller

Brezilyalı efsanevi yarışçı Ayrton Senna üzerine kurulu olan belgesel film, Senna’nın 80’lerin ortasında başladığı Formula 1 kariyerini anlatırken siyasetin spora getirdiği zorluklara da değiniyor. 1994 yılında yarış esnasında virajı dönemeyip beton duvara çarpan Senna, direksiyon milinden kopan bir kaynak parçasının kaskı delerek başına saplanması sonucu 34 yaşında hayatını kaybetti.

Bu-Filmlerin-Başrollerinde-Otomobiller-Var4-2 Bu Filmlerin Başrollerinde Otomobiller Var

Ron Howard’ın yönetip Chris Hemsworth, Daniel Brühl, Olivia Wilde ile Natalie Dormer’ın oynadığı Zafere Hücum; 1976 yılında gerçekleşen Alman Grand Prix Yarışı’na odaklanıyor. Niki Lauda’nın kullandığı Ferrari ikinci round’un sonunda yaşadığı trajik kaza nedeniyle yarış dışı kalır ve birincilik ezeli rakibi James Hunt’a gider. Bu kaza sonrasında Lauda çok ağır yaralanır fakat olağan hırsı ve öfkesiyle pistlere geri döner. İki yarışçı arasında italyan Grand Prix’i ile başlayan mücadele diğer yarışlarda devam eder.

Bu-Filmlerin-Başrollerinde-Otomobiller-Var5-2 Bu Filmlerin Başrollerinde Otomobiller VarJohn Lasseter ile Brad Lewis’in yönetip Owen Wilson, Larry the Cable Guy, Michael Caine ile Joe Mantegna’nın seslendirdiği animasyon film Arabalar 2, küçük büyük demeden tüm sinema izleyicilerinin beğeniyle izlediği ilk filmin devamıydı. Şimşek McQueen ve çekici Mater, dünyanın en hızlı arabasını belirlemek amacıyla düzenlenen yarışma için denizaşırı ülkelere gidince dostluklarını da yeni yerlere götürüyorlar. Fakat şampiyonluğa giden yol, Mater’in entrikalı bir maceraya girişmesiyle sürprizlerle dolar. Mater, ya Şimşek McQueen’e yardım edecektir ya da çok gizli görevde yer alacaktır.

Bu-Filmlerin-Başrollerinde-Otomobiller-Var6-2 Bu Filmlerin Başrollerinde Otomobiller Var

Sinema tarihinin en uzun serilerinden biri haline gelen Hızlı ve Öfkeli‘nin 7. filmi… Ekip,  intikam almak isteyen bir İngiliz gizli operasyonlar suikastçısından gelen tehlikeden habersizdirler. Küçük kardeşi Owen’ı yaralayanları sistematik olarak avlamakta olan Shaw, ekibe verilen Toretto evini havaya uçurur. Bunun üzerine Dom, yardım için üst düzey bir devlet ajanına başvurur. Kahramanlarımız bir kez daha direksiyona geçer. ABD hükümeti için yapılmış bir takip cihazının ele geçirilmesi gereklidir.

En heyecanlısından en sürükleyicisine tüm bu filmlerin stüdyoların güvenli ortamlarında, uzman ekiplerle çekildiğini biliyoruz. peki ya gerçek hayatta yolda aracımızla başımız gelebilecek aksiliklere karşı aracımızı kasko sigortası ile koruma altına almanın önemini?px Bu Filmlerin Başrollerinde Otomobiller Var