Gitar çalan çocuk

Yaratıcılığa katkıda bulunan, özgüveni ve bağımsızlığı geliştiren hobiler, çocukları eğlendirmenin harika bir yoludur. Bununla birlikte, resim ve futbol gibi her çocuğun yaptığı aktivitelere başvurmadan çocuklarınızın seveceği ilgi çekici hobiler bulmakta zorlanabilirsiniz.
Sizler için derlediğimiz her bütçeye uygun, çocuklarınızın çok kısa sürede kendini kaptıracağı, yaygın olmasa da keyifli hobi önerilerimizi incelemenizi öneririz.

Emin olun parmak boyasından daha yaratıcı hobiler de var. Çocuklarınızın evde kase, vazo ve bardak gibi eşyalar yapmayı denemesi için çocuklara uygun bir seramik ve çömlek seti alabilirsiniz. Bunun çok zor olacağını ve dağınıklık yaratacağını düşünüyorsanız origami, örgü veya dikiş gibi hobileri deneyebilirsiniz. Tabii ki çocukların iğne ve şiş kullanmasının tehlikeli olabileceğini unutmayın, dolayısıyla bu hobi yaşça büyük çocuklar için daha  uygun olacaktır. Bu tür hobiler hem uygun maliyetli hem de kolayca başlanabilecek, ömür boyu beceriler kazandıracak faaliyetlerdir. 

Teknolojiye meraklı çocuklar için sinemayı öğrenerek mini bir belgesel veya film çekmek harika ve uzun süreli bir aktivite olabilir. Sazdan veya bas gitara, flütten piyanoya kadar birçok enstrümanı da göz ardı etmeyin. Enstrüman çalmanın zihni ve beyni birlikte çalıştırarak koordinasyon becerilerinin gelişmesine yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. 

Eğitsel hobiler söz konusu olduğunda da pek çok seçeneğe sahipsiniz. Çocuğunuzun yabancı dil öğrenmesini isterseniz yaş grubuna uygun kitaplar, mobil uygulamalar, ya da kurslar bulabilirsiniz. Evinizin bahçesinde ya da bahçeniz yoksa bir saksıda bile sebze, meyve ve otlar yetiştirerek doğa ile ilgili birçok şey öğrenilebilir. Açık havaya meraklı çocuklar astronomiye bayılacaktır; kitaplar, haritalar ve uygulamalar sayesinde yıldızları ve gezegenleri takip edebilirler.  

Daha farklı aktivitelere açık çocuklar için okçuluk veya kaya tırmanışı gibi sıra dışı sporlar denenebilir. Ev ortamında daha çok bulunmasını tercih ediyorsanız sihirbazlık numaraları çocuğunuzu saatlerce eğlendirecektir ancak tüm aktivitelerde olduğu gibi tehlikeli olabilecek durumlardan uzak kalmasını sağlayın. Son olarak, macerayı seven çocuklar için barınak oluşturma, haritayla ve pusulayla yolunu bulma ve bir yetişkinin gözetiminde ateş yakmayı öğrenme gibi izcilik becerileri son derece keyifli olabilir.  

  

px Sıkılan çocuğunuz için yeni hobi önerileri