little girl shopping for back to school supplies.jpg

Okula dönüş, çocuğunuzun ihtiyaç duyduğu yeni üniformalardan ve çantalardan ucu bucağı gelmeyen kırtasiye, spor malzemesi ve müzik ekipmanı ihtiyacına kadar çok pahalıya mal olabilir. Bu yüzden, uygun fiyatlı ancak dayanıklı malzemeler alma planları yapmanız gayet anlaşılır bir durum!

İyi haber şu ki, kaliteden ödün vermeden tasarruf edebilirsiniz. İşte yeni dönem başlamadan önce en iyi okul malzemelerini alma rehberimiz…

1. Liste yapın

Elinizde bulunanları ve almanız gerekenleri tam olarak listelemeden alışverişe çıkmayın!

2. Büyük kalemlikleri seçin

Bu, çocuğunuzun ihtiyaç duyduğu bütün kırtasiye malzemelerini yanında taşımasına yardımcı olur.

3. Bir beden büyük üniforma almayı deneyin

Çocuklarınız düşündüğünüzden daha hızlı büyüdüğü için, bunu yaparsanız çok daha seyrek giysi alışverişi yapmanız gerekir. Bunun tek istisnası ayakkabıdır; ayakkabıların her zaman ayaklara tam uyması gerekir.

4. Kullanıcı yorumlarına bakın

İnternet üzerindeki ebeveyn forumları okula dönüş malzemesi tedarikçileri ve ürünleri hakkında iyi bir bilgi kaynağı olabili. Bu sayede, ebeveynler arasında en popüler ve itibar gören ürünleri hızla keşfedebileceğinizi söyleyebiliriz. Ancak bazı ürünleri tanıtması için ücret almış olabilecek blog yazarlarına veya internet “influencer”larına dikkat edin.

5. Doğal elyaflara para verin

Yünlü ve pamuklu giysiler her zaman daha dayanıklıdır ve çocuklarınızı sentetik elyaflara göre daha sıcak/soğuk tutar. Bunları dikkatli bir şekilde (talimatlarına göre) yıkamanız da ömürlerini uzatır. Ayrıca, çocuğunuz büyürken giysilerinin daralmaması için esneyebilen giysiler almak da faydalıdır; bu yüzden elastan ve likra içeriklerine dikkat edin.

6. Üç önemli kriteri dikkate alın

Herhangi bir okul çantası veya malzeme kutusu dayanıklı (büyük saplara ve kaliteli dikişlere sahip), geniş (yani çocuğunuzun bütün eşyalarını alacak kadar büyük) ve uygun (ideal olarak koyu renk ve su geçirmez) olmalıdır. Çocuğunuz en sevdiği pop yıldızının fotoğraflarıyla kaplı veya ünlü bir futbolcunun önerdiği bir çantaya sahip olmak isteyebilir ancak bundan bir yıl sonra hoşlarına gitmeyebilecek tercihlerden uzak durmalarını sağlayın. Şık rötuşları bulunan düz çantalar her zaman en yeni trendlere uyum sağlayacaktır.

Her yaşa yönelik önemli ipuçlarımız ve püf noktalarımız ile çocuklarınızın mutlu ve başarılı bir geleceğe sahip olmasına rehberlik edin:

İnfografik: Diş bakımı için faydalı ipuçları

Günde 5 porsiyon meyve ve sebze tüketmek için en iyi smoothie tarifleri

Ailenizin sağlığı risk altında mı?

px Dayanıklı okula dönüş malzemeleri almanın yolu