Dublin’de yapılabilecek 5 ücretsiz etkinlik.png

İrlanda’nın küçük ama cezbedici başkenti Dublin, sıcakkanlı insanları, hareketli müzik hayatı ve etkileyici tarihi manzaraları ile tanınır. Kısıtlı bütçeye sahip gezginlerden lüks bir hafta sonu kaçamağı isteyenlere kadar herkesin hayran olduğu Dublin’de her tür ziyaretçinin bayılacağı, en iyi ücretsiz etkinlikleri sizler için bir araya getirdik.

Dublin seyahatiniz öncesinde vize için zorunlu olan seyahat sigortası yaptırmanız gerekir. Generali’nin Seyahat Sağlık Sigortası sayfasından online olarak seyahat sigortanızı yaptırabilirsiniz.

Phoenix Parkı’nda gezinin

Şehir merkezinin hemen batısında kalan Phoenix Parkı, kapladığı 7.1 kilometrekarelik alan üzerinde sonsuz bir etkinlik yelpazesi sunar. Bu parkta, piknik yapabilir, ağaçlık alanlarda geyik arayabilir, Ortaçağ’dan kalma ve restore edilen Ashdown Kalesi’ni ziyaret edebilir veya Aras an Uachtaráin’de İrlanda Başkanı’nın resmi konutunu gezebilirsiniz.

Ücretsiz müzeleri ve galerileri ziyaret edin

Dublin, Chester Beatty Kütüphanesi, Fotoğrafçılık Galerisi ve hatta Ulusal Galeri gibi ücretsiz kültürel alanlarla doludur. Etkileyici bir çağdaş sanat eseri seçkisi için İrlanda Modern Sanat Müzesi’ni (IMMA) de incelemeyi unutmayın.

Temple Bar Pazarlarını Keşfedin

Temple Bar Pazarları aklınızı başından alabilir; bu yüzden de harcama yapma dürtünüze karşı koymanız gerekebilir. Sebebiyse şu: Dublin’in Temple Bar bölgesi, ev yapımı peynirlerden taze meyveye, balıktan unlu mamullere kadar her türlü yiyeceği satan ve her yönüyle keşfedilmeyi bekleyen pazarlarla doludur. Ayrıca burada, nostaljik plaklar ve İrlanda el sanatları gibi birçok farklı eşya bulabilirsiniz. Bu arada, moda alışverişi için de George St Arcade’in nostaljik tezgahlarına göz gezdirmeyi de unutmayın.

Dollymount Strand Boyunca Yürüyün

Yakındaki North Bull Adası üzerinde bulunan bu UNESCO rezerv ve koruma alanı, 5 kilometrelik Dollymount Strand boyunca yürürken deniz manzaralarının tadını çıkarabileceğiniz ve güneşli bir günde ziyaret etmek için mükemmel bir yerdir.

Bir konsere gidin

Şehir müzik hayatı ile tanınır, bu yüzden neredeyse her gün ücretsiz konserler olması hiç de şaşırtıcı değildir. Akşam etkinlikleri için Temple Bar bölgesindeki barları, örneğin bölgedeki favorilerden biri olan Whelan’s’ı deneyebilirsiniz. Hugh Lane Sahnesi, her pazar öğle saatlerinde klasik ve geleneksel müziğe ev sahipliği yapması sebebiyle bir başka alternatif olabilir.

Zz1iYzJjMmQ5NzA3NjgxODFhNmNhYmZjZWRjYTNjNWU2ZQ== Dublin’de yapılabilecek 5 ücretsiz etkinlik

Bir sonraki dünya turunuz için mükemmel seyahat ipuçlarımızla maceracı tarafınızı keşfedin:

El çantanızdan maksimum fayda sağlayarak bagaj ücretlerinden kurtulun

Seyahate Çıkmadan Önce Yapılması Gerekenler

Dünyanın En Tehlikeli Şehirleri

Dünyanın En Ucuz Şehirleri

px Dublin’de yapılabilecek 5 ücretsiz etkinlik