Dünyanın Beş En Efsane Tek Kapılı Otomobili

Efsane Tek Kapılı Otomobil

Otomobil tutkunları için zamana meydan okuyan tek kapılı araçlar, aile aracı olmaması gibi dezavantajlar taşısa da spor görünümleri ve havalı tasarımlarıyla her zaman dikkat çekmeyi başarıyor. Otomobil tutkunları için vazgeçilmez konseptlerden biri olan tek kapılı otomobiller her dönem popüler. İşte dünyanın beş en efsane tek kapılı otomobili.

Jaguar E-Type

Ferrari’nin patronu tarafından yapılmış en güzel otomobil olarak bahsedildiği rivayet edilen E-Type 1961 yılında üretim hattından çıktığında en arzu edilen otomobillerden biri olmayı başardı. Sayısız filmde rol alan aracı neredeyse dönemin bütün ünlü isimleri kullandı. Aracın öne çıkan özelliği daha önce başka modellerde de kullanılmış olsa da E-Type ile mükemmelliğe ulaşan sivri burnuydu.

Dodge Viper

1991 yılında piyasaya çıktığında herkes tarafından kısa dönemlik bir seçenek olarak görülen bu güç abidesi otomobil herkesi yanıltıp 2010 yılına kadar üretimde kalmayı başardı. 400 beygir motoruyla geçmiş dönemin yarış otomobillerini meraklıların garajlarına sokmasıyla efsaneleşen otomobil uzun yıllar Hollywood takip sahnelerinin vazgeçilmezi olmayı başardı.

Dünyanın-Beş-En-Efsane-Tek-Kapılı-Otomobili2-2 Dünyanın Beş En Efsane Tek Kapılı Otomobili

Lamborghini Miura

1966 ile 1972 yılları arasında üretilen ve ilk spor otomobillerden biri olmasıyla ünlü olan Miura güçlü motorlu spor arabalar devrinin başlangıç noktalarından biri olarak tarihe geçmişti.

Mercedes-Benz SL

İlk modeli 1954 yılında çıkan ve hala üretilmeye devam edilen SL serisi otomobil piyasasının en yaşlı modellerinden biri… Hali hazırda satın alabileceğiniz SL65 AMG 621 beygir gücü ile normal yollarda kullanabileceğiniz en güçlü otomobil olma özelliğini taşıyor. SL serisi her zaman teknolojinin ve estetiğin en üst sınırını temsil etmesiyle otomobil severler tarafından takdir edilmeyi başarmıştır.

Mazda MX-5 Miata

Otomobil her zaman güç, pahalılık veya şöhret olmayabilir. Mazda’nın bu modeli tarihin en çok satan tek kapılı otomobillerinden biri olmayı başararak bunu kanıtlıyor. Ufak kasası, zevkli sürüş deneyimi ve şehir içine uygun yapısıyla piyasaya çıktığı günden itibaren Mazda’nın en çok satan modellerinden biri olmayı başarması boşuna değil…

Aracınızın markası ve modeli ne olursa olsun, trafikte başınıza gelebilecek olumsuzluklara karşı aracınızı koruma altına almak için sigorta hesaplama ve kasko sorgulama konularında detaylı bilgi edinmeyi ihmal etmeyin.px Dünyanın Beş En Efsane Tek Kapılı Otomobili