Dünyanın dört bir yanından tarihi Generali binaları

Tarihi Generali Binaları

1831 yılında İtalya Trieste’de kurulan Assicurazioni Generali, 150 yıllık tarihi boyunca Venedik’ten Floransa’ya Torino’dan Roma ve Milan’a İtalyan şehirlerindeki tarihi binaları ile hayranlık uyandırıyor. İşte, her birinin ayrı hikayesi olan dünyanın dört bir yanından tarihi Generali binaları…

floransa3-2 Dünyanın Dört Bir Yanından Tarihi Generali binaları

Floransa’daki Palazzo delle Assicurazioni Generali binası Neo-Rönesans akımı etkisiyle, 1871 yılında inşa edilmiş bir bina. Binanın, Floransa’nın en ünlü ve meydanı olan Piazza della Signoria sınırları içinde yer alması, binayı turistlerin de ilgi merkezi haline getiriyor.

 

venedik-2 Dünyanın Dört Bir Yanından Tarihi Generali binaları

Generali’nin logosunda da yer alan Venedik şehrinin temsilcisi olan Saint Mark Aslanı vesilesiyle Generali’nin Venedik binasına da göz atmalı. Venedik’in ünlü meydanı St. Mark‘ta yer alan Rönesans saraylarından Procuratie Vecchie, heybetli görünümü ve göz alan mimarisiyle dikkat çekiyor.

roma-2 Dünyanın Dört Bir Yanından Tarihi Generali binaları

Generali’nin Roma’daki binası Palazzo Venezia, 1906 – 1911 yılları arasında inşa edildi ve markanın 75. yıldönümünde açıldı. Dönemin yenilikçi binalarından biri olarak görünen bina Roma’nın en iyi bilinen mekanlarından biri.

Milan-2 Dünyanın Dört Bir Yanından Tarihi Generali binaları

Milan şehrinin merkezinde yer alan Piazza Cordusio, Generali’nin binasına da evsahipliği yapıyor. Luca Beltrami tarafından 1897 – 1902 yılları arasında inşa edilen binanın tepesinde bir de küçük kubbe yer alıyor.

PRAG-2 Dünyanın Dört Bir Yanından Tarihi Generali binaları

Ünlü yazar Franz Kafka’nın 9 ay süreyle çalıştığı Generali Prag binasının önemi bu yönüyle de alma kazanıyor. Yapımına Friedrich Ohmann tarafından başlanıp Osvald Polívk tarafından bitirilen bina göz alıcı ön cephesi ile hâlâ şehrin çekim merkezlerinden biri.

trieste-2 Dünyanın Dört Bir Yanından Tarihi Generali binaları

Generali’nin kurulduğu yer olan Trieste’daki binası Palazzo Carciotti, şehrin en önemli binalarından biro olarak sayılıyor.  1798 – 1803 yılları arasında inşa edilen bina

viyana-2 Dünyanın Dört Bir Yanından Tarihi Generali binaları

Viyana‘da 1831 yılında inşa edilen binası, 1894 yılında Generali tarafından kullanılmaya başlandı. Şehrin merkezindeki bina diğer tüm Generali binaları gibi ilk bakışta dikkat çeken yapılardan.

Trafikte karşınıza çıkabilecek tüm tatsız durumlara karşı aracınızı koruma altına alan kasko seçenekleriyle hzimet veren Generali’nin 150 yıl öncesine uzanan tarihi ve bu tarihe tanıklık eden binaların her birinin değeri, yıllar içinde katlanarak artmaya ve tarihe tanıklık etmeye devam edecek…px Dünyanın Dört Bir Yanından Tarihi Generali binaları