Dünyanın en havalı otomobil tasarımalrı

En Havalı Otomobiller

İnsan ilk bakışta bir arabaya aşık olabilir mi? Peki ya ilk bakışta ‘benim olmalı’ diye düşündüren moda tutkusu sizin için ne kadar geçerli? Tasarım unsurlarının her gün bir adım daha ileriye gittiği günümüzde, otomobil tasarımı söz konusu olduğunda da işin içine moda karışıyor, ortaya görenleri kendine hayran bırakan otomobil tasarımları çıkıyor. İşte Gucci’den Zac Posen’e, Victori Backham’dan Hermès ve Jeremy Scott’a ünlü tasarımcıların dokunuşuyla; dünyanın en havalı otomobil tasarımları…

Modacıların İmza Attığı Dünyanın En Havalı Otomobil Tasarımları

Moda ile otomobil dünyasının işbirliği; Armani’nin yarattığı Mercedes CLK, Pierre Cardin imzalı Cadillac Seville, Versace imzalı Lamborghini gibi örneklerde hayranlık uyandırıyor. Her biri ayrı tutku olan ‘otomobil’ ve ‘moda’yı bir araya getiriyor. Hem teknolojik unsurları hem de tasarım özellikleri ile benzersiz olan bu otomobillere uzun uzun bakmak bile bir keyif öyle değil mi? Otomobil ve moda dünyasını buluşturan bu özel tasarımlardan öne çıkanları derledik.

Zac Posen ve Thom Browne – Nissan Infiniti Q50

Infiniti-Gilt-Collaborationzac_posen-2 Dünyanın En Havalı Otomobil Tasarımları

 

Nissan’ın lüks tasarım markası Infiniti 2014 yılı modeli Q50 için Amerikalı tasarımcılar Zac Posen ve Thom Browne ile çalıştı. İki modacının ayrı ayrı tasarladığı iki özel versiyonla ortaya konulan Q50 modelinde, dış görünüm kadar, modacıların dokunuşları ile iç tasarımda da lüks duygusunu hissetmek mümkün. Browne’ın imzası olan modelde kırmızı-mavi-beyaz çizgiler iç tasarımda ilk göze çarpan detay. Zac Posen ise kırmızı iç dekorasyonda kullandığı gümüş rengi detaylarla arabanın farklılaşmasını sağlamış.

Jeremy Scott – Smart Fortwo

smart-fortwo-edition-by-jeremy-scott-photo-2 Dünyanın En Havalı Otomobil Tasarımları

 

Bu özel tasarım 2013 model fortwo Jeremy Scott imzası taşıyor. Sınırlı sayıda üretilen modelin arkasında yer alan kanatlar, otomobili benzersiz kılan detay. Lady Gaga’dan Rihanna’ya sahne kostümleri ile göz alan isimlerin modacısı olarak tanınan Scott’ın tasarımda kullandığı beyaz ve arkadaki kanatlarla futuristik bir etki yaratmıyor mu sizce de?

Victoria Beckham – Range Rover Evoque

2012-Land-Rover-Range-Rover-Evoque-Special-Edition-with-Victoria-Beckham-Front-Side-2 Dünyanın En Havalı Otomobil Tasarımları

Spice Girls grubu ile ünlenen sonrasında müziği bırakıp, moda dünyasına geçiş yapan Victoria Beckham da, otomobil tasarımına el atan modacılardan biri. 2012 model Range Rover Evoque için Bckham ile işbirlğine gidildi. Altın kaplama ızgaralarla bronz rengi deri kaplamaların öne çıktığı tasarımın ilham kaynağı ise modacının eşi David Beckham olmuş.

Roberto Cavalli – Mini Paceman

roberto-cavalli-creates-golden-mini-paceman-photo-gallery_9-2 Dünyanın En Havalı Otomobil Tasarımları

Ünlü modacı Roberta Cavalli’nin tasarımı olan bu aracın ortaya çıkmasının ardında hayırlı bir amaç var… AIDS hastası çocuklar yararına düzenlenen sosyal sorumluluk projesi Life Ball kapsamında hazırlanan aracın rengi vuran ışığa göre siyahla kahverengi arasında değişim gösteriyor. Tavan ve jantlarında altın sarısı kullanılan araba, dünyanın en havalı otomobil tasarımları arasındaki yerini koruyor.

Hermès – Bugatti FBG

Bugatti-Veyron-Fbg-par-Hermes-1-e1417777811350 Dünyanın En Havalı Otomobil Tasarımları

Lüks moda markası Hermès bir başka lüks marka Bugatti ile çalışarak Veyron Fbg‘yi ortaya koyuyor… Moda markasının tasarımcısı Gabriele Pezzini’nin imzasını taşıyan otomobil lüks tasarım adına ne varsa görünümünde barındırıyor. Araba 2008 yılında üretildi ve 2 buçuk milyona varan satış rakamı ile 2009 yılında ‘dünyanın en pahalı arabası’ ünvanını kazandı.

Gucci – Fiat 500

fiat-500-by-gucci-2 Dünyanın En Havalı Otomobil Tasarımları

Biri moda biri otomobil üreten iki ünlü İtalyan markasının buluşmasının ürünü… Sade ve minimal bir şıklık yakalamak üzere tasarlanan otomobil, otomobil dünyasında en havalı tasarımlardan biri olarak ün yaptı.

Dünyanın en havalı otomobil tasarımları için olmasa da, kendi otomobilinizi güvence altına almak için kasko değeri hesaplama konusunda bilgi almayı unutmayın.px Dünyanın En Havalı Otomobil Tasarımları