Dünyanın En Heyecanlı Otomobil Yarışları

Otomobil Yarışları

Formula 1’den Nascar’a dünya çapında çok takip edilen, dünyanın en heyecanlı otomobil yarışları hangileri, bir göz atıyoruz.

Dünya çapınca heyecanla takip edilen otomobil yarışları söz konusu olduğunda ilk akla gelen Formula 1 olacaktır. Formula 1 yarışları lastikleri dışarıda olan özel tasarım yapılmış araçlar ile dünya çapında 1 sene içerisinde farklı ülke pistlerinde yapılan yarışlardır. Ünlü takımların ve pilotların yarıştığı Formula 1 takviminde ülkemiz de 2011 yılına kadar yer almıştı.

Otomobil sporları takipçileri için en popüler ve heyecanlı yarış Formula 1 olarak kabul edilir. Ne var ki dünyanın bir diğer dikkat çekici organizasyonu da Nascar’dır. Bu yarışın en büyük özelliği sertliğidir. Yarış boyunca meydana gelen ölümlü kazalardan yanan araçlara kadar bir hayli sert olduğunu söylemek mümkün… İlki National Championship Stock Car Circuit ismiyle 1946-1949 yılları arasında düzenlenen yarış için otoritelerce esas amacın kazanmak değil hayatta kalmak olduğu söylenir.

Dünya Ralli Şampiyonası da otomobil sporları takipçileri için özel bir yer kazanmıştır. Dünya’nın çeşitli ülkelerinde yapılan otomobil yarışına Türkiye de dahildir.

Gelelim Türkiye’de gerçekleşen ve dünyanın en heyecanlı otomobil yarışları arasında yer alan organizasyon V1 Challenge’…  Temelleri Volkan Işık tarafından atılan V1 Challenge, otomobil sporları takipçilerinin yüzlerini dikkatle çevirdikleri organizasyonlardan biri olarak başarı kazanmıştır. Yarışların heyecan verici bir özelliği bazı etapların gece yapılıyor olmasıyla öne çıkar. Yarışmacılara derecelerine göre en son on ikinciye olmak üzere bir ile yirmi arasında puan verilmekte , turnuva birincisi puanların toplamı ile belirlenmektedir.

Dünya çapında yeri olan bu yarışları izleme heyecanı paha biçilemez keyiflerden biri. Gündelik hayatta trafikte yer alırken de keyifli ve güvenli bir yolculuk yapmak, aracınızı koruma altına almak için en ucuz trafik sigortası, trafik sigortası fiyatları konularında detaylı bilgi edinmeyi unutmayın.

px Dünyanın En Heyecanlı Otomobil Yarışları