Seyahat edebilmek hayatın en güzel yönlerinden biridir. Günlük rutininize mola vermenizi sağlar ve özgüveninizi geliştirebilir. Dünyanın her yanından yeni insanlarla tanışmanızı ve yeni kültürleri benimsemenizi sağlar. Günümüzde seyahat etme fikrinden uzaklaşıyor olsak da bir sonraki gezinizde eskileri anmak istemez misiniz?
Araştırmalara göre bunu yapmanız size çok faydalı gelecek. 

Southampton Üniversitesi’nde yürütülen bir çalışma, katılımcıların en mutlu anılarını hatırlayacak ve nostalji yaşayacak şekilde eğitilmesinin daha yüksek mutluluk ve özgüven puanlarına yol açtığını keşfetti. Aynı yıl, Louisiana’daki Loyola Üniversitesi’nde araştırmacılar güzel anıları sadece 20 dakika düşünmenin daha sağlıklı ve neşeli hissetmeye yol açabileceğini ortaya koydu. 

Pandemiden önce hızla yükselen yurt dışına seyahat trendi, pandeminin başlaması ile yerini bir anda turizm hareketliliğinin tamamen durmasına bıraktı. Sınırların kapanması, uçuş iptalleri ve aşı/test gereksinimi gibi uygulamalar nedeniyle yurt dışı seyahati planlamak gittikçe zorlaşırken, döviz kurundaki artış da 2020 ve 2021 yıllarında yurt dışına çıkışı zorlaştıran en büyük nedenler arasında yer alıyor.

Öyleyse ne bekliyorsunuz? İşte seyahat tutkunuzu evde canlı tutmanın ve gezinizi planlarken bu anılardan faydalanmanın yolları. 

Zz0xNTU5ODg4MDZlM2IxMWVjYjIwNGFhNGNmYmYyN2RmMA==?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOlsiMTU1OTg4ODA2ZTNiMTFlY2IyMDRhYTRjZmJmMjdkZjAiXSwiZXhwIjoxNjQxOTgxNjM2fQ Seyahat tutkunuzu evinizin konforunda canlı tutun!

px Seyahat tutkunuzu evinizin konforunda canlı tutun!