Happy pleasant millennial woman relaxing on comfortable couch, holding smartphone in hands. Smiling young lady chatting in social networks, watching funny videos, using mobile applications at home.

2019-2020 yıllarında 124 milyondan fazla yeni mobil cihaz kullanıcısı kaydedildiğini biliyor muydunuz?

Nisan 2020 tarihli Data Reportal raporuna göre, dünya çapında 4,57 milyarın üzerinde insan internet kullanıyor. Ülkemizde ise Ocak 2020 itibarıyla 62 milyon kişi internet kullanırken, mobil bağlantılarda %3,4 artış görüldü.

Bireysel bankacılık, finansal işlemler ve bilgi paylaşımı için internete gittikçe daha fazla başvuruyoruz. Üstelik, uzaktan çalışmanın hızla yaygınlaşması ile, internete bağımlı hale gelmeye başladık.

Bu sebeple kendimizi korumamız ve hackerlığı önlemek için elimizden geleni yapmamız çok önemlidir. Hackerlığı önleyen bir uygulama indirmek, ekstra bir güvenlik katmanı sağlar; açık WiFi ağlarına bağlanmamak veya otomatik oturum açma özelliğini kullanmamak ise hackerlığa maruz kalma riskini azaltır. Hackerlara karşı mücadeleyi kazanma konusunda yeni püf noktaları için videomuzu izleyin.

 

Cihazlarınızı ve bilgilerinizi güvende tutma konusunda daha fazla bilgi edinmek için, diğer yazılarımıza da göz gezdirin:

 

 

px Hackerların telefonunuza erişmesini nasıl önlersiniz?