Ev ofisinde belgelerini inceleyen kadın

Evde kaldığımız bu zamanlarda teknoloji sayesinde, her zamankinden daha fazla sayıda insan uzaktan çalışma devrimine katılıyor. Ancak evdeki ofisinizi doğru biçimde oluşturmak için biraz planlama yapmanız ve dikkatle düşünmeniz gerekiyor. Bütçeniz ve çalışma tarzınız ne olursa olsun, evinizdeki herhangi bir alanı nasıl bir profesyonel üretkenlik merkezine dönüştürebileceğinizi göstereceğiz.

Mini ofis

Bu, bir bilgisayar veya dizüstü bilgisayara, biraz kırtasiye malzemesi ve tarayıcıya ihtiyaç duyanlar; ancak bütün bir odayı kullanacak kadar alana sahip olmayanlar için idealdir. Hollerin ve paylaşılan yaşam alanlarının, örneğin oturma odasının veya mutfağın sakin köşeleri iyi konumlar sayılabilir.

Bu tercihin başarılı olması için o alanda güçlü bir aydınlatma sağlayın veya en azından iyi bir ayaklı lamba alın. Alanı en verimli biçimde kullanmak için dar bir masa ve sandalye tercih ederek önemli kitaplar ve belgeler için duvara sabitlenen raflar kullanın. Çalışma zamanı bittiğinde ve evinizi normale döndürmek istediğinizde klavye gibi aksesuarları saklayabilen katlanır masalar ve kayar raflar bulmaya çalışın!

Ev ofisinizi kontrol altında tutmak için iyi bir dosyalama sistemi çok önemlidir. Belge yığınlarından kaçınmak için ‘3 gün’ kuralını deneyin: belgeler masanızın üstünde daha uzun kalamaz. Bu, hem işinize hakim olmanızı hem de çalışma alanınızı düzenli tutmanızı sağlayacaktır!

Eksiksiz bir ev ofisi

Eksiksiz bir ev ofisinin yüksek bir fiyat etiketine sahip olması gerekmez! Öncelikle, mevcut mobilyaların kullanım amacını değiştirebilirsiniz. Eski yemek masasını atmadan önce tekrar düşünün veya ucuza satılan, hatta bedavaya verilen ikinci el ofis mobilyaları ilanlarına göz gezdirin.

Sandalyeniz her şeyden önemlidir. Ergonomik, masanız için doğru yükseklikte ve ayarlanabilir olması gerekir. Gözleriniz monitörden 50-75 cm uzakta ve ekranın tepesi ile aynı hizada olmalıdır. Ayrıca, organize kalmanıza ve odağınızı korumanıza yardımcı olan küçük şeyleri unutmayın; beyin fırtınası için bir beyaz tahta, önemli notlar için bir mantar pano veya işlerinizi takip edebilmeniz için bir masa takvimi olabilir.

Okurken evde vakit geçirebileceğiniz içeriklerimize göz atın:

https://www.generali.com.tr/blog/koronavirus-gunlerinde-evde-hijyen-nasil-olmali/

https://www.generali.com.tr/blog/cocuklarinizla-evde-keyifli-vakit-gecirmenin-8-yolu/

https://www.generali.com.tr/blog/evde-uzun-sure-saklanabilen-besinler/

https://www.generali.com.tr/blog/koronavirus-hakkinda-bilmeniz-gereken-her-sey/

 

 

px Hayalinizdeki ofisi oluşturun ve evden çalışmayı kolaylaştırın