kalp-krizi-fotografi

kalp-krizi-fotografi Kalp Krizinin Belirtileri Nelerdir?

Kalp krizini erkenden anlayıp gerekli önlemleri almak krizi atlatabilmek için oldukça önemli. Çoğu kalp krizi ise kriz başlangıcından çok daha sonra anlaşılmaktadır. Genelde kalp krizi geçiren kişiler kriz geçirdiğinin farkında bile değillerdir ve bunu ancak hastaneye gittiklerinde anlayabilmektedirler.

Kalp krizinin belirtileri ise kişiden kişiye farklılık gösterebiliyor. Hatta daha önce kalp krizi geçirmiş kişiler bile farklı şekillerde yeni bir krizle karşılaşabiliyor. Göğüs ağrısı ve sıkışması kalp krizinin akla gelen ilk belirtileri olmasına rağmen krizin birçok farklı şekilde meydana geldiği uzmanlar tarafından belirtilmekte. Kalp krizinin farklı belirtileri ise şu listede sıralanıyor:

1. Göğüs ağrısı, sıkışması ve rahatsızlığı.

2. Çene, diş ve baş ağrısı.

3. Solunum yetersizliği.

4. Mide bulantısı.

5. Kusma.

6. Mide ağrısı ve rahatsızlığı.

7. Terleme.

8. Mide yanması ve sindirim güçlüğü.

9. Kol ağrısı(Genelde sol kolda oluşan ağrı fakat sağ kolun da ağrıması muhtemel.)

10. Sırtın üst kısmında oluşan ağrı.

11. Genel halsizlik.

12. Hiçbir belirtinin olmaması. (Her 4 kalp krizinden birisinde hiçbir belirti gözükmemekte.)

Unutmamak gerekir ki yukarıda yazılan belirtiler farklı hastalıkların habercisi de olabilir yalnız kalp krizinden şüphelenmeniz için de yeterli kanıt elde etmenizi sağlarlar.

Herhangi bir belirti hissedildiği zaman ne kadar emin olmasanız da tedbir amaçlı 112’yi aramanız belki de hayatınızı kurtaracak bir aksiyon olmuş olur.

Bunun yanında kalp krizinin önlenemediği durumlarda kriz sonrasında yaşanacak hayat zorluklarında Generali Sigorta en iyi yoldaşlarınızdan birisi olabilir. Nasıl mı? Generali Sigorta’nın sunmuş olduğu, herkesin kolayca gücünün yetebileceği “Kritik Hastalıklar Sigortası”yla.

İki farklı paketiyle üçer farklı teminat veren Kritik Hastalıklar Sigortasının geniş paketinin kapsadığı hastalıklar şöyle; İlk Kalp Krizi, İnme, Kanser. Dar paket ise sadece Kanser hastalığını kapsamaktadır. İki pakette de teminatlar 75.000 TL, 50.000 TL ve 30.000 TL olarak 3’e ayrılıyor.

Hemen bu ürünü inceleyip zor zamanlarınızda size destek çıkacak bir sigorta istiyorsanız aşağıdaki butonu tıklayabilirsiniz:
 

Kritik Hastalıklar Sigortası
 
px Kalp Krizinin Belirtileri Nelerdir?