Karizmatik ve Havalı James Bond Arabaları

Karizmatik-ve-Havalı-James-Bond-Arabaları2-2 Karizmatik ve Havalı James Bond Arabaları

Beyaz perdenin en karizmatik çarpıcı biri olan James Bond’un kullandığı arabalar da en az kendisi kadar çekici: Karizmatik ve havalı James Bond arabaları…

Karizmalar Arabalar

Ian Fleming tarafından 1952’de yarattığı ve kitaplarından filmlerine kadar tüm dünyada büyük bir ilgi gören İngiliz ajan karakteri; James Bond, popüler ismiyle 007 karakterini canlandıran Sean Connery,  Roger Moore, Timothy Dalton, Pierce Brosnan ve Daniel Craig’e kadar tüm oyuncuların da aşırı karizmatik olduğu tartışma konusu bile değil! Bu popüler kültür karakterinin vazgeçilmez karizma öğelerinden birisi de kullandığı arabalar. James Bond filmlerinde görünen arabalar, otomobil tutkunları için her zaman seyre değer bulunur ve tabii içten içe de sahip olmak istenir. Örneğin serinin son filminde yer alan  1963 model Aston Martin DB5. Çekimleri İstanbul’da da yapılan son film, Skyfall’daki bu araba aynı zamanda Sean Connery’nin de Goldfinger’da kullandığı model.

Karizmatik James Bond arabalarına serinin son filminden başladık ancak efsanevi aktör Sean Connery’nin başrolünde yer aldığı serinin ilk filmi, Dr. No’da kullanılan 1961 model Sunbeam Alpine Series II, James Bond filmleri denildiğinde ilk akla gelen modellerden biri olarak dikkat çekiyor.

Seride kullanılan ve hayran olduğumuz diğer bir model ise; 1995 yılında çekilen ve başrolde Pierce Brosnan’ın yer aldığı Golden Eye’da izlemeye doyamadığımız BMW Z3 Roadster’le sona erdi.

Bir James Bond arabası kadar karizmatik ve havalı bir araba sahibi olmak herkes için gerçek olamıyor ancak gözünüz gibi baktığınız kendi arabanızla yolda karşılaşabileceğiniz olumsuzluklara karşı önlem almak için kasko sigortası konusunda detaylı bilgi edinmeyi unutmayın.px Karizmatik ve Havalı James Bond Arabaları