Kemirgenlerin Otomobile Vereceği Zararları Karşılayan Kasko Sigortası

Özellikle soğuk kış günlerinde, aracınızın motorunu çalıştırmadan önce ısınmak için kaportaya girmiş olabilecek kedi gibi canlıları kaçırmak için aracın kaportasını ve lastik aralarını kontrol etmeyi unutmamalı. Özellikle kedi yavrularının sıklıkla gerçekleştirdiği bu durumda sürücülerin, araç kaportasını kontrol etmelerinin alışkanlık haline gelmesi gerek. Konu kemirgenler olduğundaysa kaportaya girebilecek farelerin araç kablolarını kemirerek zarar verebileceği durumlar mevcut. Kemirgenlerin otomobile vereceği zararları karşılayan kasko sigortası aracınızla ilgili sorunlarda hayatınızı kolaylaştırmak üzere hizmet sunuyor.

Kasko Sigortası

Aracın motor bölümüne girip kabloları kemiren farelerin araca verebileceği zararlara engel olmak için mevcut en iyi yol fareleri arabanızdan baştan uzak tutmak. Bunun için yapmanız gereken şeyler: Otomobilinizi farelerin yaşayabileceği alanlardan uzak tutmak, garajınızı temiz ve mümkün mertebe kapalı halde kullanmak, otomobilinizin içinde ve çevresinde farelerin çekecek çöp, yiyecek atığı, kutu gibi şeyleri bulundurmamak, otomobilinizi açık alana park edecekseniz çevresinin düz ve açık olmasına dikkat edip bulabileceğiniz en boş alana park etmek, otomobilinizi düzenli park ettiğiniz açık alanları dönem dönem kontrol edip takip etmek. Eğer fare bir şekilde aracınıza girerse ilk yapmanız gereken fareyi araç kaputunuzdan çıkarmak, bunun için de aracın her tarafını açık bırakıp fareyi çıkması için gürültü ya da hareket yaratmak. Esas önemli olan fare çıktıktan sonra hem verdiği zararı tespit edip onarılmasını sağlamak hem de farenin bıraktığı kokuyu temizleyip başka farelerin de gelmesine engel olmak.
Bütün bu zararla karşılaşmamak için en iyisi arabanızı kasko sigortası güvencesine almak. Kemirgenlerin otomobile vereceği zararları karşılayan araba kaskosu hesaplamanın yanı sıra araba kasko değerleri ve araç sigorta ücreti konularında Generali’nin web adresinden 7/24 bilgi almanız mümkün.