kışın-ne-giymeli

Kisin_Ne_Giymeli_621x308-2 Mevsim Geçişlerinde Nasıl Giyinmeli?

Yalancı baharı yaşadığımız şu günlerde yaza kadar havanın bir soğuyup bir ısınacağını tahmin etmemiz zor değildir herhalde. Bu hava koşullarında evden çıkarken nasıl giyineceğimizi tahmin etmek de oldukça zorlaşıyor. İş çıkışı metroda, sıcaktan bunalmak istemezken hava karardıktan sonra soğuktan üşümek de oldukça hoşnut olmadığımız durumlardan olsa gerek.

Böyle havalarda istemediğimiz sürprizlerle karşılaşmamak adına basit birkaç yöntemi uygulamak hayatımızı oldukça kolaylaştıracaktır.

Kat kat ve ince kıyafetler giymeniz olası bir hava değişimi durumunda size avantaj sağlayacaktır. Sıcaklarda üstünüzdeki fazlalıkları atar soğuklarda ise hepsini tekrar giyebilirsiniz. Böylelikle hava değişikliklerinden minimum etkilenmiş olursunuz.

Kadınlar için askılı bir üst veya t-shirt üzerine gömlek veya bluz; onun da üzerine yağmurluk veya hırka giyilebilir.

Erkekler içinse t-shirt, gömlek veya ince bir penye, üzerine de yağmurluk, trench kot veya hırka tercih edilebilir.

Kıyafetlerinizin hava almasını da önemsemelisiniz. Bu şekilde vücut, ısısını çok daha iyi ayarlayabilir, farklı hava koşullarına göre ısı geçişlerinde zorlanmaz. Her mevsim için geçerli olan bu kurala oldukça dikkat etmeniz gerekir.

Havalar ısınmaya başladığında daha pastel ve açık renkleri tercih etmek ısıyı üzerinizden atmanıza yardımcı olur ve yüksek ısıdan kendinizi korumuş olursunuz.

Ayakkabı tercihlerinde ise gittiğiniz yerin durumuna göre birkaç farklı seçenek kullanılabilir. Kadınlar için resmi veya şık olmak gerekirse platform topuklu ayakkabıları tercih edebilirseniz. Eğer daha rahat bir gündeyseniz hafif botlar veya daha sıcaksa şık sandaletleri giymeniz hava şartlarına göre giyinmenize yardımcı olacaktır.

Her koşulda kendinize dikkat etmenizi öneriyor, mevsim geçişlerinde yaşayabileceğiniz hastalıkların sizden uzak olmasını diliyoruz.px Mevsim Geçişlerinde Nasıl Giyinmeli?