Minik Yolcularla Eğlenceli Bir Seyahat Mümkün

Minik yolcularla ve bebeklerle araba yolculuğu özellikle de yol uzun ise, bir hayli sıkıntılı olabilir. Zira her zaman bulunduğundan farklı ve kısıtlı bir ortamda olan minik yolcular için uzun bir yolculuk can sıkıcıdır. Konu sadece sıkıntı ya da eğlence değil aynı zamanda yolculuğun güvenli olması gibi alt başlıklar ve üzerinden geçilmesi gereken detayları da içerir. Bunun için ‘bebek ve çocuklarla güvenli yolculuk’ başlıklı ve ‘çocuğunuzla araba yolculuğu yaparken dikkat etmeniz gerekenler’ başlıklı yazılarımıza göz atmanızı öneririz. Şimdi ise sırada özellikle uzun yolda kolaylıkla sıkılabilen minik yolcularla eğlenceli bir seyahat mümkün, çocukların yol boyunca sıkılmasını önlemek için öneriler konusu var…

Eğlenceli Seyahat

Çocuk ve bebeklerle uzun yola çıkarken yolda ihtiyaç duyabilecekleri eşyaları yanınıza almayı unutmamak kadar önemli bir konu da onları yolda oyalayacak, en sevdikleri oyuncak ya da sarılarak uyumaktan vazgeçmedikleri battaniye gibi kişisel eşyaları da yanınızda bulundurmak. Ayrıca en sevdiğiniz oyuncak mağazasında sadece otomobil yolculuğu için tasarlanmış oyuncakların olduğu bölüme göz atmayı da unutmayın.

Çocukların kendi kendilerine oynayabileceği bu oyuncakların yanı sıra arabadaki tüm yolcuların birlikte oynayabileceği, eğlenceli ve bilgilendirici oyunlar araştırın. Bu oyunlar hem onların dikkatini daha uzun süre çekecek hem de ailece keyifli bir yolculuk anısı inşaa etmenize faydalı olacak.

Yanı sıra onlar için düşünülmüş şarkı, masal ve hikaye kaset ya da CD’leri de yolda keyifli bir aktivite yaratmayı sağlayabilir. Önceden birlikte hazırlayacağınız konuşma kayıtları ya da daha önce kitabını birlikte okuduğunuz bir masalın sesli kaydını yine birlikte eşlik ederek yolun daha hızlı geçmesini sağlayabilirsiniz.

Yaşça büyük çocuklar, mobil cihazlarla vakit geçirerek kendi eğlencelerini yaratmak konusunda daha şanslı. Minikler için de, onların keyifli vakit geçirmesi için boyama kağıt ve kalemlerinin (örneğin kendi boyama kitabınızı kendiniz yapabilirsiniz) yanınızda olması yolculuk sıkıntısını azaltmakta faydalı olacak. Ailece yapılacak bir yolculukta, ailenin en küçük üyelerinin de keyfinin yerinde olması şüphesiz en önemli konulardan biri. Bunun için yolculuğu bir deneyime dönüştürecek kişiselleştirilmiş oyunlar ya da eğlenceler yaratmak da her zaman işleri kolaylaştıracaktır.

Eğer yurtdışı seyahati planınız varsa, vize için zorunlu olan seyahat sigortası yaptırmanız gerekmektedir.

Tabii bir de aile bireylerinin bir arada olduğu bu yolculukta karşılaşabileceğiniz olumsuzluklara karşı aracınızın zorunlu trafik sigortası ve kasko sigortası ile kasko değer sorgulamasını ihmal etmemeli…px Minik Yolcularla Eğlenceli Bir Seyahat Mümkün