Otomobil Teybi Hırsızlığına Karşı Neler Yapmalı

Trafikte en iyi yol arkadaşı, özellikle uzun yollarda vazgeçilmez ihtiyaç nedir?’ sorusuna verilecek ilk yanıt herhalde, otomobilin teybi olmalı! Trafiğin en kalabalık anlarında radyo programı dinleyerek stresten biraz olsun uzaklaşmak, futbol tutukunları için o akşam ki maçı kaçırmamak, uzun yola çıkarken ‘yolda dinlenilecek şarkılar‘ listeleri yapıp yolu daha keyifli hale getirmek… Bütün bunlar trafiği çekilir, uzun yolu keyifli kılan şeyler değil mi sizce de? Tabii bir de müzik tutkunlarının arabada müzik dinlerken en iyi sese sahip olmak için ayrı bir hi-fi tutkuları var ki, o da bir başka yazı konusu olacak kadar detaylı bir hobi. Teknolojinin ilerledikçe, otomobil üreticileri de araç teybini varsayılan donanım olarak sundukça, araç teybi hırsızlığı eskisi kadar sık rastlanan bir durum olmaktan çıktı. Ne var ki eski model arabalarda aynı sroun devam etmek. Otomobil teybi hırsızlığına karşı neler yapmalı üzerinden geçelim ne dersiniz?

Otomobil Teybi Hırsızlığı

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi araç teypleri artık otomobillerde varsayılan donanım olarak geliyor; fiyatların ucuzlaması ile araba teypleri de hırsızlar tarafından eskisi kadar cazip görülmüyor. Eski model otomobillerdeyse kolaylıkla çekilip çıkarılabilen, taşıması kolay olan teyplerin fiyatları da satış konusunda eskisi kadar yüksek olmasa da yine de hırsızlığa kurban gidebiliyor. Otomobil teybi hırsızlığına karşı alınabilecek ilk önlem aracınızın kaskosunun olması. Aracınızı hırsızlığa karşı güvenceye almak için öncelikle kasko fiyatları konusunda detaylı bilgi almanızı tavsiye ederiz.

Aracınızın kaskosu olsa da teybinizi hırsızlıklardan korumak için yıllardır uygulanan ve çoğunlukla işe de yarayan yöntemlerden biri teybi, koltuğun altında saklamak. Tabii, teybinizi çıkarıp yanınıza almadıysanız! Otomobil teyplerinin aracın torpidosuna entegre edilmiş ve yerinden çıkarıp-takma durumunda pin kodu isteyen sistemler de mevcut. Son derece ilkel bir yöntem olarak görünse de teybin bulunduğu arabanın ön paneline ‘öylesine’ bırakılmış gibi göürnecek bir ceket ya da örtü bırakmak da hırsızlar için caydırıcı olabiliyor.

Teknolojinin nimetleri çıkarılır-takılır araç teyplerinin yerini otomobilin bir parçası oalrak gelen teypler alsa da, aracınızın hırsızlar tarafından çekici olmaması için değerli eşyalarınızı aracınızın içinde bırakmamayı da unutmayın!

px Otomobil Teybi Hırsızlığına Karşı Neler Yapmalı