Kısa bir yolculuk söz konusu olduğunda birçoğumuz yürümekten, bisiklet sürmekten veya araba kullanmaktan başka bir seçeneği aklımıza getirmeyiz. Ancak hem bir yere ulaşmanın, hem de yeni bir hobi edinmenin birçok havalı yöntemi var. İşte rutin yolculuklarınızı renklendirebilecek, sporu ve eğlenceyi bir araya getirebilecek ve daha önce aklınıza bile gelmeyen en iyi ulaşım yöntemleri.  

Her yeni ulaşım biçiminde olduğu gibi yola çıkmadan önce kask gibi emniyet ekipmanını araştırın ve öncelikle güvenli bir alanda alıştırma yapın. Ayrıca, risk almamak için ruhsat ve ehliyet gereksinimlerini araştırmanız da faydalı olabilir.

Rutin yolculuğunuzu hızlandırmak mı istiyorsunuz? Genellikle otomobil veya motosiklet kullanıyorsanız alternatif olarak elektrikli scooter kullanmayı düşünebilirsiniz. Scooter’lar hem normal taşıtlara göre daha çevre dostudur hem de kolaylıkla kiralayarak deneyimleyebilirsiniz. Üstelik katlanabilen ve az yer kaplayan motorsuz scooter’lar gittikçe popülerleşiyor. 

Bir yere giderken forma girmek de isterseniz, paten veya kaykay ile ulaşım eğlenceli olabilir. Bunları kullanmak için çocuk olmanız gerekmiyor; ulaşım sağlarken kardiyo yapmak isteyen yetişkinler için de pek çok seçenek var. Üstelik, paten ve kaykay kullanmanın sosyal bir yönü de var. Yaşadığınız yere bağlı olarak yeni hobinizi denerken arkadaş edineceğiniz gruplar bulabilirsiniz. 

Diğer yandan, kalıpların dışına çıkmak istiyorsanız hoverboard da kullanabilirsiniz. Nispeten pahalı olan bu cihazlar da gittikçe yaygınlaşmakta.  

Son olarak, kırsal bir alanda yaşıyorsanız at sırtında işe gitmek de eğlenceli bir yöntem olabilir. 

Tabii şehirde yaşıyorsanız atınız için park yeri konusunda biraz sorun yaşamanız kaçınılmaz olacaktır. 

 

px Scooter’dan kaykaya yeni nesil ulaşım yöntemleri