Sigorta Poliçesi Nedir ve Neleri Kapsar?

Sigorta yaptıran kişinin düzenli prim ödemeleri karşılığında, hayatın farklı alanlardaki risklerine karşı teminat alması üzere sigorta şirketi ile yaptığı anlaşmanın ayrıntılarını içeren; sigorta yaptıran kişiyi hayatın farklı alanlardaki risklerine karşı koruyan sigorta poliçesi nedir ve neleri kapsar?

Sigorta Poliçesi

Hayat sigortasından ferdi kaza sigortasına, zorunlu trafik sigortasından zorunlu deprem sigortasına kendinizi, evinizi, aracınızı hayatta meydana gelebilecek risklere karşı güvence altına alan sigorta hizmeti, sigorta şirketleri tarafından farklı içerikler ve teminatlar karşılığında sizin için tasarlanır. Sigorta tazminatı konusunda sigorta satın alan kişi ve sigortayı yapan firma arasında imzalanan anlaşma kapsamında ayrıntıların belirlendiği sigorta poliçesi belirtilen özel ve genel durumları içerir. Peki sigorta poliçesi kapsamında ne olur, sigorta poliçesi neleri kapsar?
Sigortanın içerisinde yer alan ve zorunluluk olan sigorta poliçesinde sigorta teminatları yer alır. Bu teminatlarla poliçe oluşturulmaya başlanır. Tüm ülke kapsamında sigorta konusunda uygulanan kurallar bu poliçe ile güvence altına alınmış olur. Yanı sıra sigortanın konusu, sigorta ile verilen teminatlar, bu teminatların başlangıç ve bitiş zamanları, sigorta bedeli, bu sigortanın prim tutarı ve ödeme şartları (sigorta primi nedir ve neden yükselir başlıklı bir önceki yazımızda konu ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz) ve tanzim tarihi bilgileriyle geçerlilik kazanmış olur.

Hayatın her alanında olduğu gibi aracınızda oluşabilecek olumsuz durumlar konusunda güvence sunan kasko sigortası konusunda detaylı bilgi edinmeyi ihmal etmeyin.px Sigorta Poliçesi Nedir ve Neleri Kapsar?

Sigorta Poliçesi Nedir ve Neleri Kapsar?” 2 adet

 • Uğur

  meraba bana geçenlerde mesaj geldi. 1 sigorta poliçesinden. ! şöyle yazıyordu ( Poliçelerimizden dolayı tanımlanan 2750 tl degerinde hediye paketiniz 3 gün iş içerisinde alınmazsa idae olacaktır die. ardından aradık bize zamanında yaptıqımız seyahetten. 1 sigortalardan biriken hediyemizin olduqunu söyleyip. ! hediye paketi yolicaklarınıı söylediler 1 telefon 1 milyar degerinde hediye ceki. 1 yolıcaklarmış. ! sadece 98 tl vergi ücreti bulunuyormuş. 1 bunlar gercekmidirr. ?

  • Generali

   Sayın Uğur,

   Müşterilerimize gönderilen bu mesajların Generali Sigorta ile bir ilgisi yoktur. Bu gibi mesajları dikkate almamanızı rica ederiz. İyi günler dileriz.
   Saygılarımızla,
   Generali

Yoruma kapalı.