Autumn Getaway_p1166m1097077f.jpg

Havalar karardıkça ve soğudukça, yazdan yılbaşına kadar geçen aylar bitmeyecekmiş gibi görünebilir. Bu olumsuz histen kurtulmak için hafta sonlarından en iyi şekilde faydalanarak moralinizi yüksek tutmaya çalışmalısınız. O upuzunmuş izlenimi bırakan aylar arasında kısa molalar verdiğinizde yeni yıl şenliklerinin göz açıp kapayana kadar geldiğini fark edeceksiniz! İşte cebinizi yakmayacak veya yolda saatler harcamanızı sağlamayacak son dakika kaçamakları planlamanın yolu…

Basit ve yerel bir planlama ile kıymetli tatil zamanınızı yolda harcamaktan kaçının; neticede rahatlatıcı bir kaçamak için çok uzaklara gitmeniz olmazsa olmaz bir koşul değil! Örneğin; evinize üç saat mesafedeki yerlerin dışına çıkmamayı düşünmez misiniz? Genellikle kendi çevremizdeki hazineleri gözden kaçırırız. Bu yüzden ister bir köy evinde keyifli vakit geçirerek ister daha önce görmediğiniz tarihi yerleri ziyaret ederek tatilinizi evinizin yakınlarında geçirmeyi ve kapınızın eşiğindeki yeni yerleri keşfetmeyi denemelisiniz.

Hem esnek hem de açık fikirli olun ve fırsatları takip edin. Google Uçuş Arama, uçak biletlerini incelemenizi ve karşılaştırmanızı sağlayan harika bir kaynaktır. Son dakikada seyahat ediyorsanız, belirli tarihlerde herhangi bir şehre giden uçuşları aramanızı ve uçabileceğiniz en ucuz yerleri görebilmenizi sağlar. Kayak’ın ‘Keşfet’ bölümü de bir diğer faydalı kaynaktır; arama bölümüne bütçe, tatil uzunluğu, seyahat süresi ve tarih girmenize ve elverişli seçenekleri görmenize imkan tanır.

En iyi fırsatı elde ettiğinizden emin olmak için son dakika uyarılarına kayıt olun. Trivago gibi web siteleri, interneti tarayarak otellerdeki en iyi fırsatlar hakkındaki güncel bilgileri toplar. Kahve molalarınızda veya öğle arasında bunları gözden geçirebilirsiniz. Airbnb ise fiyat ve tarihe göre ev arayabileceğiniz başka bir kaynaktır; ev ortamında kalmayı otelde kalmaktan daha rahat bulabilirsiniz.

Yarım günlerden ve esnek zamandan en iyi şekilde faydalanın. İşten yalnızca birkaç saat erken çıkmak, yoğun trafiği atlatabilmek ile trafikte sıkışmak arasındaki farkı yaratabilir. Belki çalışmaya erken başlayıp işten erken çıkabilirsiniz ya da hafta sonunuza yarım gün tatil ekleyebilirsiniz.

Nereye gitmeye karar verirseniz verin; şu püf noktalarını gözden kaçırmayın: seyahat planınızı çok yoğun yapmamak, son dakika fırsatlarından faydalanmak ve her şeyden uzaklaşmak için çok uzağa gitmenizin gerekmediğini hatırlamak!

Yurtdışına seyahat planı yaparken, gideceğiniz ülkeye göre seyahat sigortası yaptırmayı listenizin başına ekleyin!

Bir sonraki dünya turunuz için mükemmel seyahat ipuçlarımızla maceracı tarafınızı keşfedin!

Paris’te yapılacak en iyi 5 ücretsiz etkinlik

Uçuşunuz iptal edildiği takdirde ne yapmalısınız?

Tatilden önce valizinizi profesyonelce hazırlayın

px Son anda bir sonbahar kaçamağı planlamanın yolu