Türkiye Trafik Kazası İstatistikleri [İNFOGRAFİK]

Generali Sigorta [10/02/2017]

Türkiye’de trafik kazaları uzun yıllardır yaşadığımız en büyük sorunlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. TÜİK ve Emniyet Genel Müdürlüğünden alınan bilgilere göre ise son 10 yılda yaşanan trafik kazalarının %380 arttığı gözlemleniyor. Bunun yanında bu kazaların ölümlü kazalara dönüşmesi ise %36 oranında azalmıştır.

Diğer ilgi çekici bilgi ise Türkiye’de yaşanan trafik kazalarının çoğunun şehir içinde gerçekleştiği. Kazaların ciddiyetine bakıldığı zaman ise örneğin 2015 senesinde yaşanan trafik kazalarının 1.130.348’i maddi/hasarlı 183 bini ise ölüm veya yaralanmayla sonuçlandığı görülüyor.

Trafik kazalarının meydana gelme sebeplerinde ise sürücülerin kişisel hataları %89,3 oranla pastadaki en büyük payın sahibi. Bu noktada sürücülerin yollarda daha fazla dikkatli olmasıyla trafik kazalarındaki sayıların hızlıca düşebileceği öngörülebiliyor.

Trafik kazaları ile ilgili hazırladığımız detaylı infografik ise istatistikler hakkında daha detaylı bilgilere sahip olmanızı sağlayacaktır. Herkese güvenli sürüşler.

 

trafik-kazasi-istatistikleri

Facebook ile Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


CAPTCHA Image
Reload Image

Generali Sigorta’yı Facebook’ta Beğen, Hiçbir Yeniliği Kaçırma!

likeee

 

 

 

Herkes burada, gelsene sen de.