DASK Prim Hesaplama

Konutunuza ait DASK yani Zorunlu Deprem Sigortası fiyatı hesaplanırken; deprem riski yüksek olan bölgelerde prim miktarı yüksek, riskin düşük olduğu bölgelerde ise bu miktar düşüktür. Prim miktarını etkileyen bu deprem risk bölgeleri belirlenirken "Türkiye Deprem Bölgesi Haritası" dikkate alınır. Bu haritadaki verilere göre Türkiye 5 farklı risk bölgesine ayrılır.

Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) prim hesaplaması yapılırken; 7 farklı deprem risk bölgesi ve 2 farklı bina yapı tarzına göre belirlenmiş 14 tarife fiyatı bilgisi kullanılır. Deprem sigortası teminat tutarınız bu tarife fiyatı ile çarpıldığı zaman, konutunuza ait dask prim tutarınız hesaplanmış olur.

Ayrıca ödenecek sigorta primlerinde her yıl konutun bulunduğu bölgedeki birim metrekare maliyetindeki artışa bağlı olarak değişiklik olabilir.

DASK Prim Hesaplama
DASK Fiyatını Öğren

Beklenmedik anlarda, hep yanınızdayız.
DASK fiyatını hemen öğren.

DASK Fiyatını Öğren

DASK Prim Hesaplama İşlemi İçin Gerekli Bilgiler Nelerdir?

Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) prim hesaplama işlemi yapmak için;

  • Konutun bulunduğu bölge,
  • Bina yapı tarzı,
  • Bina inşa yılı,
  • Metrekare cinsinden daire yüz ölçümü,

bilgileri gerekir. Hazine Bakanlığı tarafından belirlenmiş olan Zorunlu Deprem Sigortası tarife ve talimatlarındaki esaslara göre konuta ait bu bilgiler kullanılarak ödenecek primin hesaplaması yapılır.

Lütfen daha iyi bir deneyim için cihazı dikey kullanın.
Yoksay