Generali Sigorta /   Bireysel Sigorta Ürünleri /   Konut Sigortaları

Konut Sigortaları


Generali Sigorta’nın ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun konut sigortası seçenekleri ile aklınız evinizde kalmasın.

Prestij Evim Ekstra Sigortası
PRESTİJ EVİM EKSTRA SİGORTASI

En geniş kapsamlı teminatlı Prestij Evim Ekstra ile evinizin geleceği bize emanet. Daha fazla bilgi.

TEKLİF AL
Zorunlu Deprem Sigortası (DASK)
ZORUNLU DEPREM SİGORTASI (DASK)

Generali Zorunlu Deprem Sigortası ile geleceğiniz güvence altında.

TEKLİF AL
Diğer Konut Sigortası Ürünleri
DİĞER KONUT SİGORTASI ÜRÜNLERİ

Generali Sigorta ekonomik çözümlerle de sizin ve evinizin yanında.

Konut Sigortası Nedir?
Konut Sigortası, evinizi ve evinizdeki eşyaların zarar görme riskine karşı onları güvence altına alan sigorta türüne denir. Farklı sigorta firmalarının farklı teminatları olsa da en temel teminatlar arasında yaşanan doğal afetler, hırsızlık, yangın gibi riskler poliçenin kapsamı içerisinde bulunmaktadır.
Konut Paket Sigortası

Konut Paket Sigortası, yangın ve diğer risklere karşı eve ve eşyalara gelebilecek zararları karşılayan bir sigorta paketidir. Geniş kapsamlı teminatları ile en değerli yaşam alanınız evinizi, sizi ve evde yaşayan sevdiklerinizi güvence altına alıyor.

Konut Paket Sigortası hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

Süper Aile Konut Sigortası

Süper Aile Konut sigortası konutunuzu ve içindeki eşyaları, aynı çatı altında yaşayan aile bireylerinin maruz kalabilecekleri kazalar ve üçüncü şahıslara vereceği bedeni ve maddi zararları güvence altına alan geniş kapsamlı bir sigorta paketidir. Eviniz oturulamaz hale gelebilir; kiracıysanız taşınmak zorunda kalabilirsiniz; ev sahibiyseniz kira gelirinden yoksun kalabilirsiniz.

Süper Aile Konut Sigortası hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

Yangın Sigortası

Yangın Sigortası ile yangının, yıldırımın, infilakın veya yangın ve infilak sonucu meydana gelen duman, buhar ve hararetin sigortalı mallarda doğrudan neden olacağı maddi zararlar güvence altına alınır.

Yangın Sigortası hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

Kasa Hırsızlık Sigortası

Kasa Hırsızlık Sigortası ile evinizde bulunan kasalarınızdaki değerli para ve kıymetlerinizi hırsızlığa karşı koruma altına alır.

Kasa Hırsızlık Sigortası hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

Ortak Alanlar Sigortası

Modern yaşam kentlerinin bir getirisi olan apartman ve site tipi yaşam alanlarının farklı ihtiyaçlarına cevap verebilecek tek bir poliçe olan Ortak Alanlar Poliçesi ile sigorta konusu olan betonarme apartman ya da sitelerin ortak kullanılan alanlarında, belirtilen teminatlar kapsamındaki rizikolar teminat altına alınmaktadır.

Ortak Alanlar Sigortası hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

NEDEN GENERALİ?

Sizi tanıyan Kişisel Sigorta Danışmanınız 7/24 yanınızda

1 dakikada size özel teklifiniz ve sadece 3 dakikada poliçeniz hazır

180 yılı aşkın tecrübesi ile Avrupa’nın 3. Büyük Sigorta Şirketi

Konut Sigortası

Nedir?
Ev sigortası, evinizi ve eşyalarınızı hırsızlık, sel, su baskını, deprem gibi yaşanabilecek risklere karşı güvence altına alan bir sigorta çeşididir.
Neden Konut Sigortası Almalıyım?
Eviniz sizin ve sevdiklerinizin huzur içinde yaşadığı bir kaledir. Konut sigortası ile evinizi beklenmedik risklere karşı güvence altına alabilirsiniz. Ev sigortası satın alırken ev sigortası fiyatlarının yanı sıra değişen iklim koşulları, aşırı yağışlar, depremler, yangınlar ve hırsızlıklara karşı tam güvence için doğru teminatların seçilmesine özen göstermelisiniz.
Konut Sigortası Geçerliliği Ne Kadardır?
Konut sigortalarının geçerliliği bir yıldır. Her sene yenilenebilir.

Ev Sigortası

Almak İçin Ev Sahibi Mi Olmam Gerekir?
Konut sigortası almanız için ev sahibi olmanıza gerek yoktur. Kiracı olarak da konut sigortası yaptırıp, eşyalarınızı güvence altına alabilirsiniz.
Generali Konut Sigortası Fiyatlarını Nasıl Öğrenebilirim?
Generali web sitesi üzerinden veya 0850 555 55 55 no’lu telefonu arayarak kişisel sigorta danışmanlarımıza hızlı bir şekilde konut sigortası hesaplamasını yaptırabilir,sadece birkaç dakika içinde sigortanızı satın alabilirsiniz.

Konut Sigortası Hesaplama

Konut sigortası primleri hesaplanırken birçok kriter göz önünde bulundurulmaktadır. Bu kriterler konutların riskliliğine göre farklılık göstermektedir. Konutların doğal afet bölgelerinde olmasından değişen iklim koşullarına kadar farklı kriterlerle birlikte konut sigortası primleri değişiklik göstermektedir.

Konut Sigortası Fiyatları

2017
Konut sigortası fiyatları 2017 yılında büyük bir değişiklik göstermemiştir. Farklı kriterlere bağlı olarak belirlenen sigorta primleri kişilere ve konutlara göre farklılık göstermektedir.
Generali, sigortanın kolay hali.