Kurumsal Bilgiler

1831 yılında İtalya’nın Trieste kentinde kurulan Generali, Türkiye’nin de ilk sigorta firmasıdır. Generali 1863’te İstanbul’da ilk acentesini açarak sigortacılık faaliyetlerine başladı. 1989 yılında ise Generali Sigorta Anonim Şirketi’ni kurarak yerelleşme yolunda büyük bir adım attı.

Avrupa’nın en büyük 3 sigorta firmasından biri olan Generali, Türkiye’de 500’ün üzerinde acentesiyle geniş bir erişim ağına sahiptir. Ayrıca, internet sitesi ve çağrı merkezinden verdiği hizmetlerle de Türkiye’nin her bölgesine hizmet sağlar.

Generali Sigorta, uygun sigorta teklifleriyle kaliteli hizmet verir ve geniş sigorta ürünleriyle de sektörde liderliği amaçlar.

Çalışanlarına verdiği değerle, müşterilerine en güvenilir hizmeti vermeyi amaçlayan Generali Sigorta Türkiye’deki hizmet ağını günden güne genişletmeyi hedefler.

Vizyon, Misyon ve Değerler

Vizyonumuz

Amacımız insanların hayatlarını etkin şekilde koruma ve yaşam kalitelerini arttırmaktır.

İnsan
Müşterilerimizin ve çalışanlarımızın yaşamları ve gelecekleri bizler için çok önemlidir.
Hayat
Sonuç olarak, insanların yaşam kaliteleri üzerinde bir etki yaratıyoruz: Varlık, güvenlik, tavsiye ve hizmet sağlamak, kısa vadede kişilerin seçtikleri yaşam biçimini iyileştirmede etkili unsurlardır.
Etkin
Sigortacılık ile insanların yaşamlarını daha iyi bir hale getirmede lider, etkili ve etkin bir rol oynuyoruz.
Koruma
Kendimizi sigortacılığın temel unsuruna, bireysel ve kurumsal risklerin yönetilmesi ve azaltılmasına adadık.
Yaşam kalitesi
Generali aynı zamanda kendini değer yaratmaya da adamıştır.

Misyonumuz

Misyonumuz amacına uygun ve kolay ulaşılabilir sigorta çözümleri sunarak tercih edilen ilk sigorta şirketi olmak.

Amacına uygun
Yerel ve kişisel ihtiyaçlara ve alışkanlıklara göre oluşturulan, değerli olarak algılanan, gerçek bir yaşam gereksinimini veya fırsatını öngören veya karşılayan.
Kolay ulaşılabilir
Her şeyden önce basit ve ulaşması, anlaması ve kullanması kolay; zaman ve para için rekabetçi bir değer karşılığında olan.
Sigorta çözümleri
Şirketimiz koruma, tavsiye ve hizmetten oluşan çekici bir birleşimi sunmayı ve bireye ya da kuruma göre uyarlamayı hedeflemektedir.
Sunma
Şirketimiz en yüksek performans için çaba harcayarak başarı sağlar.
İlk tercih
Avantaj ve faydaları ile mantıklı bir şekilde piyasadaki en iyi teklif için çalışmak.

Değerlerimiz

Sözünü yerine getirir

Çalışanlarımız, müşterilerimiz ve sosyal paydaşlarımızla karşılıklı güvene dayalı uzun süreli bir bağımız vardır. Çalışmalarımız müşterilerimizin hayatlarını iyileştirmeye yöneliktir.
Bu vaadi gerçekleştirme ve uzun süreli bir ilişki ile etki yaratmak için doğruluk ve disiplin içinde çalışırız.

Çalışanlarına değer verir

Çalışanlarımıza değer veririz ve farklılıkları teşvik ederiz. Şeffaf, birleştirici ve ulaşılabilir bir çalışma ortamı oluşturarak sürekli öğrenmeye ve gelişime yatırım yaparız. Çalışanlarımızın gelişimi şirketimizin uzun vadeli geleceği için önemlidir.

Live the community

Faaliyet gösterdiğimiz her pazarda güçlü, sürdürülebilir ve uzun süreli ilişkilerle dünya çapında bir gruba ait olduğumuz için gurur duyarız. Faaliyet gösterdiğimiz pazarlar bizim evimizdir.

Açık fikirliyiz

Bizler açık ve farklı fikirlere sahip, olaylara farklı açılardan bakmak isteyen, meraklı, ulaşılabilir ve yetkili kişileriz.

* For English Click Here.

Sorumluluklarımız

Sadece ekonomik olarak değil sosyal ve çevresel olarak da değer yaratma amacını taşırız. Uzun dönemde başarılı bir finansal performans göstereceğimizden eminiz ve faaliyet gösterdiğimiz ülkenin toplumu için daha iyisini yapmak için çalışacağız. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına yanıt veren yüksek kalite ürün ve hizmetler ile insanların hayatlarını geliştirmeye katkıda bulunmak istiyoruz. Kendimizi bulunduğumuz ülkelerin bir parçası gibi hissediyoruz ve topluma yardımcı olma amacıyla çeşitli projeleri destekliyoruz. İnanıyoruz ki başarımız temel olarak çalışanlarımızın kalitesinden gelir. Sosyal diyaloğu geliştirerek çalışanlarımızın da iş geliştirme üzerinde bilinçlenmelerine katkıda bulunuyoruz. Bu kapsamda Grubumuz 1997’den beri European Works Council (Avrupa İşleri Konseyi) ile sosyal diyaloğu geliştirmek için birlikte çalışmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Ek olarak, 2006 yılı itibarı ile bazı prensip ve amaçlarımızı belirlemek için Avrupa Sosyal Hakları Sözleşmesini temel aldık. Bu prensip ve amaçlarımız, yönetim ile çalışanlar arasında karşılıklı güveni oluşturma ve olumlu bir çalışma ortamı yaratma temeline dayanır. Rapor için tıklayınız.

Kurumsal sorumluluk stratejimiz, Grubumuzun iş öncelikleri ve davranış kuralları temel alınarak oluştu. Bu stratejide aynı zamanda Grubumuzun başarısında önemli bir rol oynayan paydaşlarımızın da ihtiyaç ve beklentilerini düşündük. Stratejimizin ana hatları Sürdürülebilirlik Taahhütleri Sözleşmesinde bulunmaktadır. Bu belge sosyal, çevresel ve idari yönetim için anahtar konumdadır.

Ek olarak, bu belge gelecek yıllarda odaklanmak istediğimiz faaliyet alanlarını da belirtiyor. Bu neden ile amaçlarımıza ulaşıp paydaşlarımız için değer yaratmayı hedefliyoruz. Kurumsal sorumluluk stratejimizi belirtmek ve Sürdürülebilirlik Raporumuzun içeriğini oluşturmak için Resmi Gereklilik Analizimizi Raporlama Kılavuzu temeline göre oluşturduk.

Unvanı

Generali Sigorta

Anonim Şirketi

Adres

Altunizade Mah. Ord. Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay Cad. Altınyurt Plaza No: 38 İç Kapı No: 5 34662 Üsküdar / İstanbul

Ticaret Sicil No

252555

Vergi No

3940006031

MERSIS

0394000603100017

Sermayemiz

407.485.821,77 TL

Kasko ve Trafik Üretimi

Casco & Mtpl Production

127.727.965 TL

Brüt Yazılan Primler

Gross Written Premiums

231.746.854 ₺

Çalışan Sayımız

Our People

184

GENERALI SİGORTA A.Ş. ORTAKLIK YAPISI

Ortaklar Hisse Tutarı (TL) Hisse Adedi %
GENERALI TURKEY HOLDING B.V. 407.485.393,89 40.748.539.389 99,999
MEHMET KADRİ ÜLKER 211,80 21.180
ALTAN İKİZ 211,80 21.180
HAŞİM EKENER 2,14 214
ZEYNEP EKENER 2,14 214
TOPLAM 407.485.821,77 40.748.582.177,00 100

Yönetim Kadrosu

Sylvain Emilien Christian Ducros

Sylvain Emilien Christian Ducros

Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür

1999 Yılında Institut de Sciences Financières et d’Assurance-ISFA Aktüerya ve Finans mezunu olan Sylvain Ducros, Fransız Aktüerya Enstitüsü’ne (Institut des Actuaires (IA)) kayıtlı bir Aktüerdir. Ayrıca Aktüerya Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahiptir.

Sylvain Ducros Sigorta Endüstrisinde yaklaşık yirmi yıl boyunca AXA Grup'ta, hem Avrupa'da hem de Güney Doğu Asya'da hayat dışı kuruluşlarda Baş Aktüer, Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Teknikten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı gibi üst düzey pozisyonlarda bulunmuştur. Bu görevlerde Hayat dışı sigortacılık alanında Ürün Geliştirme, Fiyatlandırma, Underwriting, Hasar, Reasürans, Finans, Yatırım, Risk Yönetimi, Rezerv alanlarında deneyim sahibi olmuştur.

AXA Grup bünyesindeki son görevinde Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı ve Teknikten Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı rollerine ek olarak, Endonezya'daki Mandiri AXA General Insurance Bhd'nin Yönetim Kurulu Üyeliği de yapmıştır.

2019 yılında Tayland pazarında online araba sigortası sağlayan ve Tayland'da hızla büyüyen önde gelen bir Fintech olan Roojai.com’da Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

14 Eylül 2020 tarihi itibarıyla Generali Sigorta A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olarak atanmış ve Generali Ailesi'ne katılmıştır.

Sunay Koray

Sunay Koray

Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü’nden 2000 yılında mezun olan Sunay Koray, Marmara Üniversitesi’nde Uluslararası Ekonomi üzerine yüksek lisans yaptı. Halen İstanbul Üniversitesi’nde “Makro Ekonomik Göstergelerin Şirket Değerlemesine Etkileri” doktora tezine devam etmekte olan Koray, 2004 - 2008 yılları arasında BDO Türkiye’de Kıdemli Denetçi olarak görev aldı. 2008 – 2015 yılları arasında Aviva Sigorta’da sırasıyla Mali Kontrol ve Raporlama Müdür Yardımcısı, Mali Kontrol ve Raporlama Müdürü, Finans ve Yatırımcı İlişkileri Bölümü Başkanı görevlerini yürüten Koray, Şubat 2015’te Aviva Sigorta’da CFO görevine atandı. Sunay Koray 15 Nisan 2015 tarihi itibarıyla Generali Sigorta Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Generali Ailesi’ne katılmıştır.

Suat Oruç

Suat Oruç

Teknik ve Reasürans Genel Müdür Yardımcısı

1993 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Oruç, 2012 yılında Stratford Üniversitesi’nde Pazarlama alanında eğitim almış ve sonrasında American Institute of CPCU’da Chartered Property Casualty Underwriter (CPCU) ve Associate of Reinsurance (ARe) eğitimlerini tamamlamıştır.

1993 yılında Mapfre Sigorta’nın teknik departmanında başlamış ve kariyeri süresince sigortacılık sektöründe çeşitli alanlarda çalışmış, son olarak Ergo Sigorta A.Ş.’de UW, Hasar, Operasyon, Reasürans, Aktüeryal Fiyatlandırma ve Tarife Yönetiminden Sorumlu Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Üyesi görevini yapmıştır.

Eylül 2019 itibarıyla Generali Sigorta Oto Sigortaları ve Hasar, Oto Dışı Bireysel ve Kobi Sigortaları, Oto Dışı Hasar, Kurumsal Oto Dışı Sigortaları ve Reasürans, Kurumsal Satış, Aktüeryal Fiyatlandırma ve Tarife Yönetimi, Ürün Yönetimi ve Proje Yönetimi departmanlarından sorumlu Teknik ve Reasüranstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Generali Ailesi’ne katılmıştır.

Seydi Demir

Seydi Demir

Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Seydi Demir, 1998 yılında Girne Amerikan Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde lisans eğitimini ve 1999 yılında Yeditepe Üniversitesi İşletme Fakültesi Satış ve Pazarlama Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Kariyerine 1998 yılında Turkcell’de başlayan Demir, Yapı Kredi’de Sigorta Kurumsal Sağlık Sigortaları, Mapfre’de Yaşam Sigorta Acenteler Pazarlama, Ergo’da Grup İştirakleri Satış Ekipleri Koordinatörlüğü ve Mapfre Sigorta’da Satış ve Pazarlama Direktörü olarak görevlerine devam etti. 2010 yılında Mapfre Sigorta’ya katılan Demir, yaklaşık 8 yıl Acenteler, Brokerler, Direkt Satış, Oto Bayi Kanalları, Bankasürans ve Leasing Departman Yöneticisi olarak görevini sürdürmüştür. Görevini 2017 yılından itibaren Kurumsal ve İstanbul Bölgeler Direktörü olarak devam ettirmiştir. 11 Eylül 2018 tarihi itibarıyla Generali Sigorta Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Generali Ailesi’ne katılmıştır.

Erkan Fuat Işıksal

Erkan Fuat Işıksal

Direkt Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Tarsus Amerikan Koleji’nin ardından 2002 yılında Çankaya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Işıksal, 2005 yılında Marmara Üniversitesi’nde Sigortacılık alanında yüksek lisans yapmış, 2012 yılında ise Yeditepe Üniversitesi’nde Pazarlama Yönetimi yüksek lisansını tamamlamıştır. 2018’de sırasıyla, INSEAD Fontainebleau Üniversitesi’nde ve Harvard Business School’da yöneticilik eğitimleri almıştır.

Kariyerine 2002 yılında Allianz Sigorta’da Bireysel Teknik Departmanında underwriter olarak başlamış, 2002-2020 yılları arasında aynı kurumda sırasıyla; Affinity Satış ve Ürün Geliştirme Yöneticisi, Proje Yönetim Ofisi Proje Müdürü, Stratejik Pazarlama Müdürü, Pazarlama ve Müşteri Deneyimi Grup Başkanı ve Müşteri Yönetimi ve İnovasyon Ofisi Direktörü görevlerini yapmıştır.

Son olarak 2020’de Sompo Sigorta’da Pazarlama ve Dijital Satıştan Sorumlu Pazarlama Koordinatörü olarak görev yapan Işıksal, Mayıs 2021 itibarıyla Direkt Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Generali Ailesi’ne katılmıştır.

Kemal Yiğit

Kemal Yiğit

Bilgi Teknolojileri Direktörü

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden 2002 yılında mezun olan Kemal Yiğit, Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi üzerine yüksek lisans yaptı. 2002-2006 yılları arasında Veripark’ta Yazılımcı ve Proje Yöneticisi olarak farklı projelerde görev aldı. 2008-2012 yılları arasında Zurich Sigorta’da Sistem ve Yazılım Geliştirme Yöneticisi olarak çalışan Kemal Yiğit, 1 Mayıs 2019 tarihi itibarıyla Generali Sigorta Ailesi’nde Bilgi Teknolojileri Direktörü görevini yürütmektedir.

Elif Uysal Kumcu

Elif Uysal Kumcu

İnsan Kaynakları Müdürü

Elif Uysal Kumcu, Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler bölümü mezunudur. 2000 yılında kariyerine USEH -Uluslararası Eğitim ve Staj Hizmetleri, International Training Services bünyesinde Danışman olarak başlayan Kumcu, 2003 yılı itibarıyla Viko by Panasonic’te İnsan Kaynakları Sorumlusu olarak görev aldıktan sonra, 3 Mart 2009 tarihi itibarıyla İnsan Kaynakları Müdürü olarak Generali Ailesi’ne katılmıştır.

Denetim

2021 için atanan Bağımsız Denetim Şirketi

Unvanı
KPMG Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Anonim Şirketi
(Mersis:0589026994000013, Boğaziçi Kurumlar VD. 5890269940)

Adresi
İş Kuleleri, Kule 3, Kat 2-9 Levent, İstanbul

Lütfen daha iyi bir deneyim için cihazı dikey kullanın.
Yoksay