Generali Sigorta /   Araç Sigortaları /   Prestij Kasko Ekstra Sigortası /   Kasko Sigortası Teminatları Nelerdir?
kaskosigortasiteminatlarinelerdir

KASKO SİGORTASI TEMİNATLARI NELERDİR?

Araç kasko sigortası isteğe bağlı yapılıyor olsa da aslında belki de tüm maddiyatınızı yatırmış olduğunuz motorlu taşıtınızı korumak için gereklidir. Araç sahibinin poliçede bulunmasını istediği teminatları kapsar. Bu sebeple her sigorta şirketinin farklı sigorta politikaları olmakla beraber, araç sahibinin istediği teminat kapsamına göre de farklılık gösterir. Çarpma, ikinci bir aracın çarpması, hırsızlık veya hırsızlığa teşebbüs ve ülke enflasyon temaları standart olan her araç kaskosunda bulunur. Fakat standart bir kasko kapsamının dışında aracınızın başına gelebilecek herhangi bir olumsuzluğun karşılanmaması sizi çok zor durumda bırakabilir. Örneğin doğal afetler araç kasko sigortanıza dahil değilse ve bu sebeplerle bir şekilde aracınız hasar gördüyse teminat dışı olduğu için kaskonuz ödeme yapmayacaktır. Bu sebeple aracınızı kasko yaptırırken teminatları çok iyi belirlemeli, elinizden geldiğince her türlü ihtimali düşünmelisiniz.

Standart Kasko Teminatları Ne Olmalı?

Aracı çarpma ve araca çarpılması: Araç hareket halindeyken ya da hareketsizken araç sahibinin ya da ikinci bir kişinin araca çarpması sonucu oluşan hasarların karşılanmasıdır. Aracın devrilmesi, düşmesi, yuvarlanması gibi durumları kapsar. Ya da art niyetli üçüncü kişiler tarafından gelen maddi zararların karşılanması.

Yangın: Aracın kullanılamayacak duruma geldiği ya da kısmı olarak zarar gördüğü durumları kapsar.

Çalınma veya teşebbüs: Araçta bulunan aksesuarların veya aracın çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi durumlarını kapsar.

Araç Kasko Sigortasına Dahil Edilebilecek Teminatlar

 • Enflasyon teminatı
 • Deprem teminatı
 • Terör teminatı
 • Sel ve su baskını teminatı
 • Ferdi kaza teminatı
 • Ferdi kaza deprem teminatı
 • İhtiyari mali mesuliyet teminatı
 • Hukuksal yardım teminatı
 • Eskime payı düşmeme teminatı
 • Kullanım kaybı teminatı
 • Yardım hizmet paketi teminatı
 • Hasar ikame teminatı
 • Alevsiz yangın teminatı
 • Kilit sistemi teminatı
 • Yurtdışı teminatı

Kasko Sigortası Hasar Ödemesi

Kasko sigortası yaptırılmış bir araç kaza yaptıktan sonra en az 5 gün içinde sigorta şirketine durumu yazılı olarak beyan etmelidir. Kaza ile ilgili gerekli tüm belgeler sigorta şirketine teslim edildikten sonra sigorta şirketi tarafından kaza ile ilgili gerekli araştırmalar yapılır ve hasara bağlı olarak kasko sigortalı araç sahibine teminat bedeli bildirilir. Kasko sigortalı araç sahibi ile sigorta şirketi teminat bedelinde anlaştığı zaman, kasko sigorta sahibinin sigorta şirketine bildirdiği banka hesap numarasına teminat bedeli yatırılır. Kasko sigortalı aracın artık kullanılmayacak durumda olması durumunda ise gerekli belgeler hazırlandıktan sonra belirlenen teminat bedelini geçmeyecek şekilde ödeme yapılır. Kasko sigortalı aracın çalınması durumunda ise 30 gün beklenir ve 30 günün sonunda aracın bulunamadığına dair gerekli makam ve mercilerden alınan belgeler sigorta şirketine verilir. Eğer 30 gün içinde araç bulunursa ancak hasar gördüyse sigorta şirketi tarafından araç sahibine ödeme yapılır.

Kasko sigortalı araç sahibi ile sigorta şirketinin anlaşamadığı durumlarda ise Sigorta Tahkim Komisyonu’na şikâyette bulunabilir.

Generali, sigortanın kolay hali.
Bu yeşil alan bilgilerinizin en son teknoloji ve güvenle bize aktarıldığını gösteriyor.
close
left-side

Trafik/Kasko Fiyatını Hesapla

Lütfen geçerli bir telefon numarası giriniz
Lütfen geçerli bir TC kimlik numarası giriniz
Lütfen geçerli bir plaka numarası giriniz.
Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme ve Kullanıcı Sözleşmesi ile pazarlama izni metinlerini okudum, kabul ediyorum. Pazarlama izni seçenekleri için tıkla.
Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme ve Kullanıcı Sözleşmesi metnini onaylayınız ve pazarlama izni hakkında karar veriniz.
X
Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme ve Kullanıcı Sözleşmesi metnini onaylayınız.
Pazarlama İzin metnini okudum, yenilik ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.

Lütfen bekleyiniz...