Generali Sigorta /   Araç Sigortaları /   Prestij Kasko Ekstra Sigortası /   Teminatlar

KASKO SİGORTASI TEMİNAT VE EK TEMİNATLAR

Prestij Kasko Ekstra Sigortası'nın Sunduğu Teminatlar

 • Araç Bakım Hizmeti

  Kasko poliçeniz kapsamında yer alan bu hizmet ile 4 farklı hizmet tek bir teminat altına toplanmaktadır.

  • Mekanik Check Up ile aracınıza ait 26 farklı noktada (sistemsel arıza sorgulama, fren sistemi kontrolü, lastik ve jantların kontrolü vb) check up hizmeti verilirken tarafınıza danışmanlık sağlanmakta
  • Ozon Bombardıman ile koku giderme hizmeti ile araç içi mikroplar sterilize edilirken, kötü kokular da (sigara, alkol, medikal, yağ, yemek vb kokular) yok edilmekte;
  • Oto Bakım ve Koruma ve Oto Mekanik Yağ Değişimi için ortalama %30 indirimli hizmet sunulmaktadır

  Üstelik tüm bu servisler Prestij Kasko Ekstra Sigortası poliçeniz dahilinde ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

 • İhtiyari Mali Sorumluluk

  Aracınızın kullanımı esnasında, bir kimsenin ölümüne, yaralanmasına sebep olmanızdan ya da bir araca veya mala zarar vermenizden dolayı hukuki sorumluluğunuzun Trafik Sigortası limitlerinin üzerinde kalan kısmını güvence altına alır.

 • Yolcu/Sürücü Ferdi Kaza

  Sürücünün veya aracınızda bulunan yolcuların trafik kazası neticesinde vefat etmeleri durumunda veya sürekli sakat kalmaları durumu ile tedavi masrafları güvence altına alınmaktadır.

 • Hukuksal Koruma

  Aracınızın kullanımı esnasında sürücü olarak taraf olduğunuz veya aracınızla ilgili doğabilecek hukuksal sorunların çözülmesi için dilekçe yazımı, ihtarname, danışmanlık ücreti gibi dava masrafları güvence altına alınmaktadır.

 • Anahtar/Kilit Değiştirme Masrafları

  Anahtarlarınızın gasp sonucunda veya kusurunuz olmaksızın 3. şahıslar tarafından ele geçirilmesi neticesinde mevcut anahtar(lar)ın yeniden kopyalanması, alarm ve/veya immobilizer türü uyarı sistemlerinin kodlanması, komple kilit mekanizmasının/kontak setinin değiştirilmesi masrafları 1.000 TL limit ile güvence altına alınmaktadır.

 • Cam Kurtaran Hizmeti

  Aracınızın kasko poliçesi kapsamında karşılaşacağı zararlar neticesinde aracın camlarında oluşacak zararlara ek olarak münferit olarak araç camlarında oluşacak zararlar da kasko teminatları altına alınmaktadır.

 • Mini Onarım

  10 cm çapa kadar boyanın zarar gördüğü kaporta ve eziklerin düzeltilmesi, tamponlarda 20 cm, sac aksamda 30 cm uzunluğa kadar sıyrık ve çiziklerin boyanması, 5 cm çapa kadar boyanın zarar görmediği kaporta göçüklerin onarılması, iç döşeme hasarlarında ;1 cm çapa kadar sigara yanığı, 5 cm çapa kadar yırtık, 3 cm çapa kadar plastik parça kopuklarının onarılması, 5 cm çapa kadar cam hasar onarımı , İç döşeme üzerindeki 5 cm çapa kadar lekelerin çıkarılması ve ön/arka tamponlardaki göçük, deformasyon,kopuk, eksik parça gibi onarılabilen plastik hasar onarımlarının gerçekleştirilmesi gibi küçük hasarlar mevcut kaskoda hasarsızlık indiriminizi etkilemeden belirlenen limitler kapsamında anlaşmalı servislerde tamir edilebilmektedir.

 • Generali Yardım Hizmeti

  Herhangi bir kaza veya arıza durumunda, yılın 365 günü 24 saat, aracınızın çekilmesi, kurtarılması, sizin ve (varsa) yanınızdakilerin eve ulaştırılması, acil tıbbi yardım sağlanması gibi araç yardım hizmetlerini içermektedir.

 • İkame Araç Hizmeti

  Kaza, arıza, deprem, yangın, sel, terör riskleri sonucunda yürüyemez durumda olması halinde tamirat süresince (Eksper tarafından belirlenen süre kadar) azami 10 gün süre ile (yılda 2 kere olmak üzere) sigortalıya ikame araç verilecektir.

 • Yanlış Akaryakıt Dolum Teminatı

  Akaryakıt istasyonunda yanlış yakıt doldurulması sonucu aracınızda oluşacak mekanik zararlar 1.000 TL limit ile teminat altına alınmaktadır.

Prestij Kasko Ekstra Sigortası'nın Sunduğu Ek Teminatlar

 • Kişisel Eşyalar

  Aracınızda bulunan özel eşyalarınızı, "Kasko Sigortası Genel Şartları" kapsamında güvence altına alınan risklere karşı (iPad, dizüstü bilgisayar vb. mobil elektronik cihazların bagajda bulunması şartıyla çalınma riskine karşı da güvence altına alınmıştır) 1.500 TL'ye kadar kasko teminatları altına alır.

 • Piyasa Değer Farkı

  2. el araçlar için aracın sigorta anındaki değeri ile aracın pert/çalınma anındaki rayiç değeri arasında farkı maksimum 10.000 TL'ye kadar karşılar.

 • Ekstra Asistans Hizmeti

  Bu özel teminat size hasar onarımınız süresince sınırsız ikame araç hizmeti (hasarlı aracınızı incelemeye gelen eksperin belirleyeceği süreyle sınırlı olacaktır) , en geç 60 dakika gibi hızlı bir sürede size ulaşacak çekici hizmeti sağlar. Ayrıca aracınızla yaptığınız kaza neticesinde acil bir noktaya yetişmeniz gerekebilir böyle bir durumda da 50 TL’ye kadar şehiriçi taksi ücretinizi karşılar.

 • Evde Bakım

  Geçirdiğiniz ani ve beklenmedik bir kaza sonrası (hastanede yatmış olmanız gerekmektedir) evde bakım almanız gerekiyorsa hemşire, fiziksel tedavi gibi giderlerinizi karşılamak için günlük 100 TL'den azami 30 gün tazminat ödemesi alırsınız.

 • Yurtdışı Teminatı

  Yurtdışı seyahatlerinizde güvence sağlar.

 • Ses ve Görüntü Cihazları

  Aracın orijinalinde bulunmayıp sonradan eklenmiş ise alınabilir.

 • LPG Tesisatı

  Aracın orijinalinde bulunmayıp sonradan monte edilmiş ise alınabilir.

 • Tek Hasar Koruma Teminatı

  Poliçe vadesi içerisinde bir (1) defaya mahsus olmak üzere azami 10.000TL hasar tutarını aşmayan hasar taleplerinde araç onarımının yapılması durumunda en son uygulanan Hasarsızlık İndirim Oranı, yenileme yılında aynen korunarak aynı kademede devam eder. Bu teminat %50 ,%60 ve %70 kaskoda hasarsızlık indirimine sahip olan poliçeler için geçerlidir.

Ek Teminat Karşılaştırma Tablosu

Kasko poliçeniz kapsamına dahil edebileceğiniz ek teminatların aracınız için uygunluğunu aşağıdaki karşılaştırma tablosundan kontrol edebilirsiniz.

Ek Teminat Karşılaştırma Tablosu Otomobil Kamyonet
Ekstra Asistans Hizmeti
Kişisel Eşyalar
Evde Bakım
Piyasa Değer Farkı
Tek Hasar Koruma Teminatı
Generali, sigortanın kolay hali.