Generali Sigorta /   Araç Sigortaları /   Prestij Trafik Sigortası

Zorunlu Trafik Sigortası


1 dakikada teklif, 3 dakikada poliçe hazır!
Işık hızında sigorta ile tanışmak için hemen teklif alın.

Trafik Sigortası Teklifi
Araç markanızı seçiniz
Araç model yılınızı seçiniz
Adınızı giriniz
Soyadınızı giriniz
?
Telefon numaranızı giriniz
Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme ve Kullanıcı Sözleşmesi ile Pazarlama İzni metinlerini okudum, kabul ediyorum. Pazarlama izni seçenekleri için tıkla.
Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme ve Kullanıcı Sözleşmesi metnini onaylayınız ve pazarlama izni hakkında karar veriniz.
X Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme ve Kullanıcı Sözleşmesi metnini okudum. Kabul ediyorum.
Pazarlama İzin metnini okudum, kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.
TC kimlik numaranızı giriniz
Vergi numaranızı giriniz
Plaka numaranızı giriniz
Plakam yok

İşleminiz yapılıyor...

gift-banner

Generali'den İlk Poliçeniz Mi?

Trafik Sigortasını web sitemizden ilk kez satın alan herkese Generali Fırsatlar Kulübü'nden 1500 puan hediye!

agent_zeynep

Kişisel Sigorta Danışmanınız sizi en kısa sürede arayacaktır.

İlginiz için teşekkür ederiz.

PRESTİJ TRAFİK SİGORTASI

Trafik Sigortası Nedir?

Trafik Sigortası, kaza sonucunda diğer araç veya üçüncü şahıslara verebileceğiniz zararlar için sizi teminat altına alan zorunlu bir sigorta ürünüdür. Trafik sigortası poliçeleri olmadan trafiğe çıkan araçlar bağlanarak, trafikten men edilir.

Trafik Sigortası Primi Neye Göre Belirlenir?
Zorunlu Trafik Sigortası, her araç sahibinin trafikte yaşayacağı bir kazada üçüncü şahısların zararını karşılamak adına devlet tarafından sahip olunması zorunlu olan bir poliçedir.
Zorunlu Trafik Sigortası'nın primlerini her sigorta şirketi kendi kriterlerine göre belirlemektedir. 2014 yılına kadar sabit bir prim üzerinden kesilen poliçeler bu tarihten itibaren sigorta firmalarına bırakılmıştır.
Firmaların kriterlerinde ise çok farklı ve çeşitli kriterler primleri belirlerken önemli bir rol oynamaktadır. Aracın markasından, trafiğe kayıtlı olduğu şehire, şoförün kaza geçmişinden, aracın kaza geçmişine kadar birçok faktör prim belirlemede etkili olmaktadır.
Bu faktörler belirlenirken aracın ve sürücünün kaza yapma ihtimali büyük ölçüde göz önünde bulundurulmakta. Örneğin, 10 senede 5 kere kaza yapmış bir kişi ile hiç kaza yapmamış bir sürücü arasında risklilik olarak büyük farklar vardır. Hiç kaza yapmamış kişi diğer faktörlerden bağımsız daha uygun trafik sigortası fiyatı alabilecektir.
Diğer bir faktör ise aracın markası ve modelidir. Bu noktada göz önünde bulundurulan değerlendirmeler ise farklılık göstermektedir. Kimi sigorta firması orta yaş araçlara daha uygun fiyat verirken kimisi genç yaştaki araçları daha çok sevmektedir.

ÜCRETSİZ ASİSTANS

Prestij Trafik Sigortası ile üçüncü şahıslara karşı sorumluluklarınız teminat altında. Peki ya siz?

Generali Sigorta olarak ihtiyaç duyduğunuzda yanınızdayız. Prestij Trafik Sigortası ile zorunlu teminatlara ek olarak 7/24 asistans hizmetlerini de ücretsiz olarak sunuyoruz.

Prestij Trafik Sigortanızı Generali'den yaptırın, yola güvenle çıkın.

zorunlu-trafik-sigortasi zorunlu-trafik-sigortasi
TEMİNAT

Generali Prestij Trafik Sigortası, kaza sonucunda diğer araca veya üçüncü şahıslara verebileceğiniz zararlar için sizi teminat altına alan zorunlu bir sigorta türüdür.

Aracınız ile yaşayabileceğiniz aşağıdaki durumlara karşı güvence altına alıyoruz:

 • Üçüncü kişilere verebileceğiniz bedeni zararlar
 • Üçüncü kişilere verebileceğiniz maddi zararlar
 • Başka bir araca verebileceğiniz zararlar
SİZE ÖZEL / EK TEMİNATLAR

Generali Sigorta ile kendinizi güvende hissetmeniz bizim için önemli. Bu nedenle Prestij Trafik Sigortası yaptıran herkese ana teminatlar yanında 7/24 Asistans Hizmetlerini de ücretsiz sunuyoruz.

Sigortanızı özelleştirmeye ne dersiniz? Generali ile bu mümkün!

Prestij Trafik Sigortanıza ek teminatları da dahil edin, çok ekonomik fiyatlarla poliçenizi özelleştirin.

SÜRÜCÜ FERDİ KAZA
Sürücü olarak aracınızı kullanırken yapacağınız trafik kazalarında vefat etmeniz veya sürekli sakat kalmanız durumunda size/yakınlarınıza tazminat ödemesi yapılacaktır.
EKSTRA ASİSTANS HİZMETİ
En geç 60 dakikada size ulaşacak çekici hizmeti, aracınızla yaptığınız kaza neticesinde acil bir noktaya yetişmeniz gerekirse 50 TL'ye kadar şehiriçi taksi ücretinizin karşılanacağı ve kaza sonrasında aracınız tamir edilirken 5 gün süre ile (yılda iki kere olmak üzere) ikame araç hizmetlerini paket halinde sunar.
CAM KURTARAN
Camlarınız koruma altında! Cam Kurtaran Hizmeti ile aracınızın diğer bir araçla çarpışması, bir cisme veya diğer bir araca çarpması veya aracınızın çalınmaya teeşbbüsü neticesinde oluşacak cam kırılması hasarları yılda 1 defa ve azami 500 TL ile teminat altına alınmaktadır.
LASTİK KORUYAN
Karayolundaki yollardaki çukurlar nedeniyle aracınıza ait lastiklerde (azami 1 lastiğe kadar), lastiklerin dönmesini sağlayan her türlü diskte (azami 1 diske kadar) ve aracın alt kısmında oluşabilecek zararlar 1 defaya mahsus olmak üzere azami 500 TL ile güvence altına alır.
ARAÇ BAKIM HİZMETİ
Araç Bakım Hizmeti ile aracınızdaki 26 noktada (sistemsel arıza sorgulama, fren sistemi kontrolü, lastik ve jantların kontrolü vb.) Mekanik Check Up hizmeti verilirken, Mikropların kırılması ve kötü kokuların giderilmesi için de Ozon Bombardımanı hizmetinden faydalanabiliyorsunuz. Üstelik Oto bakım,koruma ve yağ değişim hizmetlerinden de indirimli olarak yararlanabilirsiniz.

Ek teminat karşılaştırma tablosunu görmek için tıklayınız.

NEDEN GENERALİ?

Sizi tanıyan Kişisel Sigorta Danışmanınız 7/24 yanınızda

1 dakikada size özel teklifiniz ve sadece 3 dakikada poliçeniz hazır

180 yılı aşkın tecrübesi ile Avrupa'nın 3. Büyük Sigorta Şirketi
TRAFİK SİGORTASI NEDİR?

Prestij Trafik Sigortası, aracın kullanımı sırasında bir kimsenin ölümüne, yaralanmasına veya herhangi bir şeyin zarara uğramasına sebep verilmesi halinde, Karayolları Trafik Kanunu'na göre araç sahibinin hukuki sorumluluğunu, zorunlu sigorta limitlerine kadar karşılayan, yasal bir sigorta çeşididir.

Prestij Trafik Sigortası'nın size sunduğu Avantajlar:
 • Trafik sigortasını Kredi kartına 6 Taksitle veya Peşin olarak ödeme imkanı
 • Otomobil veya kamyonet tipi araçlarınız için yararlanabileceğiniz kaza durumunda çekici gönderimi, lastik değişimi, çilingir gönderimi, akü bitmesi durumunda şarj edilmesi ve yakıt bitmesi durumunda benzin istasyonuna çekim hizmetleri zorunlu trafik sigortası teminatları altındadır.
 • Zorunlu trafik sigorta ücretlerinin uygun, Kasko sigortasının ise çok pahalı olduğunu düşünüyorsanız Cam Kurtaran Hizmeti ile aracınızın camlarını, Lastik Koruyan Teminat ile aracınızın lastiklerini düşük primlerle güvence altına alabileceksiniz (teminatlar otomobil ve kamyonet için farklılık gösterebilir, trafik sigortası hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki karşılaştırma tablosunu kontrol edebilirsiniz)
 • Aracınızı kullanan sürücünün trafik kazası neticesinde vefat etmesi veya sürekli sakat kalması risklerini güvence altına alma imkanı da zorunlu trafik sigortasının faydaları arasındadır.
Teminatlar:
 • Aracınız ile bir kimsenin ölümüne veya yaralanmasına sebep olmanız durumundaki sorumluluklarınız
 • Aracınız ile bir 3. şahıs mallarına zarar vermiş olmanız durumundaki sorumluluklarınız
 • Aracınız ile diğer bir araca zarar vermiş olmanız durumundaki sorumluluklarınız
 • Yol yardım için lastik değişimi, çilingir, yakıt bitmesi durumunda çekim, akünün sarj edilmesi hizmetleri
 • Yol Yardım Hizmeti:

Bu hizmet ile, aracınız, kazanın gerçekleştiği il içinde en yakın yetkili servise veya anlaşmalı servise veya sizin istediğiniz başka bir servise çekilebilmekte, gerektiğinde vinçle kurtarılma hizmeti sunulmakta ve ambulans gönderimi hizmeti sunulmaktadır. Yine, lastik değişimi, çilingir gönderimi, akü bitmesi durumunda şarj edilmesi ve yakıt bitmesi durumunda benzin istasyonuna çekim hizmetleri de sunulmaktadır.

Ek teminatlar:
 • Poliçeniz kapsamına dahil edebileceğiniz ek teminatların aracınız için uygunluğunu karşılaştırma tablosundan kontrol edebilirsiniz.
 • Sürücü Ferdi Kaza:
  Sürücü olarak aracınızı kullanırken yapacağınız trafik kazalarında vefat etmeniz veya sürekli sakat kalmanız durumunda size/yakınlarınıza tazminat ödemesi yapılacaktır.
 • Ekstra Asistans Hizmeti:
  En geç 60 dakikada size ulaşacak çekici hizmeti, aracınızla yaptığınız kaza neticesinde acil bir noktaya yetişmeniz gerekirse 50 TL'ye kadar şehiriçi taksi ücretinizin karşılanacağı ve kaza sonrasında aracınız tamir edilirken 5 gün süre ile (yılda iki kere olmak üzere) ikame araç hizmetlerini paket halinde sunar.
 • Cam Kurtaran:
  Cam Kurtaran Hizmeti ile aracınızın diğer bir araçla çarpışması, bir cisme veya diğer bir araca çarpması veya aracınızın çalınmaya teeşbbüsü neticesinde oluşacak cam kırılması hasarları yılda 1 defa ve azami 500 TL ile teminat altına alınmaktadır.
 • Lastik Koruyan:
  Karayolundaki yollardaki çukurlar nedeniyle aracınıza ait lastiklerde (azami 1 lastiğe kadar), lastiklerin dönmesini sağlayan her türlü diskte (azami 1 diske kadar) ve aracın alt kısmında oluşabilecek zararlar 1 defaya mahsus olmak üzere azami 500 TL ile güvence altına alır.
GENEL ŞARTLAR

Genel şartlar dokümanına ulaşmak için lütfen buraya tıklayınız.

Ek Teminat Karşılaştırma Tablosu Otomobil Kamyonet
Araç Bakım Hizmeti
Ekstra Asistans Hizmeti
Sürücü Ferdi Kaza
Cam Kurtaran Hizmeti
Lastik Koruyan
İhtiyarı Mali Sorumluluk
SIKÇA SORULAN SORULAR
 • Prestij Trafik Sigortası Nedir?
 • Prestij Trafik Sigortasından Kimler Faydalanabilir?
 • Trafik Sigortası Zorunlu Mudur?
 • Prestij Trafik Sigortası Fiyatlarını Nasıl Öğrenirim?
 • Trafik Sigorta Poliçesinden Kendi Aracımda Oluşan Hasar Karşılanabilir Mi?
 • Araç Sahibi Değiştiğinde, Trafik Sigorta Poliçesi Devam Eder Mi?
 • Trafik Kazasında Zarara Uğrayanlar, Kazaya Neden Olan Kişi/Kişilere Karşı Taleplerini Ne Kadar Sürede Yapmalıdırlar?
 • Sigorta Şirketleri Trafik Sigorta Poliçesi Teminatından Zarar Gören Kişilere Tazminat Ödedikten Sonra, Ödemiş Oldukları Tazminatı Sigorta Ettirenden Rücu Ederler Mi?
 • Manevi Tazminat Talepleri Trafik Sigorta Poliçesinden Karşılanabilir Mi?
 • Zorunlu Trafik Sigortası ile Kasko Arasındaki Fark Nedir?

 • Trafik Sigortası Ne Zaman Yapılır, Ne Zamana Kadar Geçerlidir?
 • Trafik Sigortası Hesaplama Nasıl Yapılır?

Neden Generali'yi Tercih Etmeliyim?
Generali Sigorta, TSB değerleri göz önünde bulundurularak sorgulama süreci sonunda en uygun araç sigorta bedelini hesaplayarak, en hızlı bir şekilde size özel en uygun trafik sigorta ücreti teklifini sunmaktadır. 180 yıllık benzersiz sigortacılık deneyimi ile 7/24 yanınızda olacak Generali , zorunlu trafik sigortası ile herhangibir ek ücret ödemeden ekstra asistans hizmetlerine de sahip olacaksınız.
Generali web sitesi üzerinden veya 0850 555 55 55 no'lu telefonu arayarak kişisel sigorta danışmanlarımıza birkaç dakika içinde araç sigorta fiyatları hesaplamasını yaptırabilir, trafik sigortası fiyat teklifinizi alabilirsiniz. Ayrıca Generali trafik sigorta ücretlerine kredi kartına 6 taksit ve peşin ödeme imkanı da sunmaktadır.
Avrupa'nın en büyük 3 sigorta firması arasında bulunan Generali Sigorta sektörde müşterilerine sağladığı güvenle ün salmış durumda. 180 yıllık kurumsal yapının sağlamış olduğu güven ve istikrar müşterilerinin huzurlu bir şekilde sigortalanmasını sağlamakta.
SİGORTA KILAVUZU
SEKTÖR HABERLERİ
sbm
Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM) Nedir?

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi kısa adıyla SBM ilk olarak 2003 senesinde T.C. Hazine Müsteşarlığı tarafından hazırlanan 16.12.2003 tarih ve 25318 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Trafik Sigortası Bilgi Merkezi Yönetmeliği ile "TRAMER" adıyla kurulup hayata geçirilmiştir. Kurumun 2008 yılında yeni bir yönetmelikle adı Sigorta Bilgi Merkezi olarak değişmiş 2011'de ise unvanı Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi olarak son halini almıştır.

İlgili branşlarda ruhsat sahibi olan sigorta şirketlerinin merkezin doğal üyesi olduğu kurum son dönemde adını Trafik Sigortası teklif sayfasıyla daha fazla duyurdu. Üye tüm kuruluştan aynı anda trafik sigortası sorgulama işlemiyle sigorta teklifi almayı kolaylaştıran kurum, araç sahiplerini sevindirmiş ve teklif sayfasının açılmasından beri yüksek trafiğiyle popüler olmayı başarmıştır.

DEVAMINI OKU
content-1
Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) 2017 Hesaplama

Türkiye’deki milyonlarca araç sahibini ilgilendiren Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) 2017 senesinde Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yeniden hesaplanmış durumda. Belli yaşlardaki belli araç sınıfları için farklı tarifelere sahip olan Motorlu Taşıtlar Vergisi 2017 senesinde yüzde 3,83 artış gösterdi. Motorlu Taşıtlar Vergisi’nde (MTV) en düşük ücret 68 lira olurken en yüksek vergi ücreti 23 bin 586 liraya çıkarılmış oldu. Motorlu Taşıtlar Vergisi’ni ödemek isteyen sürücüler bu işlemi GİB’nin sitesinden yapabileceği gibi seçilmiş bankalar aracılığıyla da vergilerini ödeyebilirler.

DEVAMINI OKU
content-3
Trafik Sigortası Fiyatları 2017

Sigorta şirketleri Türkiye'deki 20 milyonu aşkın motorlu taşıt sahibini çok yakından ilgilendiren Zorunlu Trafik Sigortası fiyatlarını hesaplarkan aracın yaşından sürücünün geçmişine kadar birçok kriteri göz önünde bulundurmaktadır.

2017 senesinde de Generali Sigorta olarak ise sektördeki yoğun rekabete rağmen müşterilerimiz memnun edecek fiyat tarifeleri işleme koyduk.

Generali Sigorta, müşterilerine daha kaliteli hizmet verebilmek için karlılığı da göz önünde bulundurarak 2017 senesine yeniden iddalı bir giriş yaptı. Geçtiğimiz yıldaki sektör artışından sonra 2017'de ise Trafik Sigortası fiyatlarında gözle görülür bir artış beklenmemektedir.

Trafik Sigortası teklifi veren firmalar arasında Generali Sigorta ise her kanaldan erişebilirliği ve 7/24 asistans hizmetleri ile bir adım öne geçmektedir.

DEVAMINI OKU
content-7

Zorunlu Trafik Sigortası Hesaplama 2017

Her sene başında olduğu gibi 2017'de de Trafik Sigortası fiyatları araç sahipleri tarafından en fazla merak edilen konulardan birisi olarak gündemin ilk sıralarına oturuyor.

2016'da çalkantılı bir grafik çizen Trafik Sigortası fiyatlarının 2017'de ise fazla değişikliğe uğramaması yani daha stabil bir grafik çizmesi bekleniyor.

content-5

2017 Yılı Trafik Sigortası Teklifi Alma

Trafik sigortası teklifi verilirken birçok kriteri göz önünde bulunduran firmalar müşterilerini elinde tutabilmek ve daha fazla müşteriye ulaşmak için oldukça yoğun mesai harcamaktadırlar.

Generali Sigorta olarak biz de sigortanın kolay hali mottosuyla çıktığımız bu yolda müşterilerimiz her zaman sigortayı kolaylaştırmayı hedefledik. Bu bağlamda müşterilerimizin Trafik Sigortası Teklif Alma işlemlerini kolaylaştırmak için çok çabaladık. Bu çabalarımızın sonucunda ise ortaya birçok kanaldan ulaşılabilecek bir sistem çıktı.

Generali Sigorta'dan Trafik Sigortası Teklifi Almak isteyen herkes dilerse generali.com.tr'den dilerse de Kişisel Sigorta Danışmanlarımız aracılığıyla sigorta primlerini öğrenebilmektedirler. Bunun yanında Türkiye genelindeki acentelerimiz de müşterilerimizi memnun etmek amacıyla hızlı bir şekilde Trafik Sigortası Teklif Alma işlemlerini gerçekleştirmektedirler.

DEVAMINI OKU
content-4

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları 2017'de Ne Kadar?

Trafik sigortası fiyatları yıldan yıla değişiklik gösterdiği gibi bilindiği üzere araçtan araca ve sürücüden sürücüye de farklılık göstermektedir.

2017 senesinde ise Trafik Sigortası fiyatlarını belirleyecek en önemli etkenler piyasanın durumu, yetkili mecraların aldığı aksiyonlar ve her zaman olduğu gibi sizin ve arabanızın trafik geçmişi olacaktır.

2016'dan 2017'ye geçerken yetkililer fiyatlarda büyük bir oynama beklemezken herkesin sürprizlere açık olması gerektiğini de belirtiyorlar.

Zorunlu trafik sigortası fiyatları 2017 yılında ne kadarlık bir artış veya azalış olacağına dair şuanlık net bir fiyat listesini ilerleyen günlerde sizlerle siz müşterilerimizle paylaşacağız.

DEVAMINI OKU
content-8
Zorunlu Trafik Sigortası Hesaplama

Zorunlu trafik sigortası hesaplama işlemini yaptırmak için aracınızın markasını, model yılını, plaka numaranızı, telefon ve TC kimlik numaranızı girmeniz trafik sigortası hesaplamanız için yeterli olacaktır.

content-10
Trafik Sigortasının Teminat Limitlerini Kim Belirlemektedir, Ne Sıklıkta Değişmektedir?

Araç Trafik Sigortasının teminat limitleri Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenmekte, kullanım tarzı bazında her takvim yılı başında güncellenmektedir.

content-6
Trafik Sigortasının Coğrafi Sınırı Ve Kapsamı Nedir?

Araç trafik sigortası Türkiye sınırları içinde geçerlidir. Sigortanın kapsamı üçüncü şahısların, sigortalının Karayolları Trafik Kanunu çerçevesindeki sorumluluk riski kapsamında, sigortalıdan talep edebilecekleri tazminat talepleri ile sınırlıdır. Bu yüzden aracıyla Türkiye sınırları dışına çıkacak sürücülerin farklı bir prosedür uygulaması gerekmektedir.

content-11
Kimler Trafik Sigortası Prim İadesi Alabilir?

19 Haziran 2014 ile 30 Eylül 2015 tarihleri arasında trafik poliçesi yaptırmış, geçmiş poliçesinden gelen hasarsızlık indirim hakkına sahip olduğu halde poliçesi indirimsiz olarak düzenlenmiş olan bireysel sigorta sahipleri 12 Ağustos 2016 tarihi itibari ile prim iadelerini alabilmektedir.

Alınacak prim iadesi tutarı sigorta şirketlerinin trafik sigortası tarife uygulamalarına göre sigorta şirketi tarafından hesaplanmaktadır.

DEVAMINI OKU
Türkiye'deki Trafik Kazaları İstatistikleri

trafik-kazasi-istatistikleri

*Hediye çeklerine karşılık gelen 1500 Generali Fırsatlar Kulübü puanı, bütün TRAFİK SİGORTASI ürünlerimiz ve PRESTİJ KASKO EKSTRA ürünlerinden biri ya da her ikisi yalnızca WEB SİTESİ üzerinden satın alındıysa verilecektir. Puanlar poliçe başlangıç tarihinden itibaren 48 saat içinde (Generali Fırsatlar Kulübü) hesabınıza tanımlanacaktır. Yenileme müşterilerimiz bu kampanyadan yararlanamayacaktır.

Generali, sigortanın kolay hali.
Bu yeşil alan bilgilerinizin en son teknoloji ve güvenle bize aktarıldığını gösteriyor.
cta_btn
close
left-side

Trafik/Kasko Fiyatını Hesapla

Lütfen geçerli bir telefon numarası giriniz
Lütfen geçerli bir TC kimlik numarası giriniz
Lütfen geçerli bir plaka numarası giriniz.
Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme ve Kullanıcı Sözleşmesi ile pazarlama izni metinlerini okudum, kabul ediyorum. Pazarlama izni seçenekleri için tıkla.
Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme ve Kullanıcı Sözleşmesi metnini onaylayınız ve pazarlama izni hakkında karar veriniz.
X
Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme ve Kullanıcı Sözleşmesi metnini onaylayınız.
Pazarlama İzin metnini okudum, yenilik ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.

Lütfen bekleyiniz...