Generali Sigorta /   Araç Sigortaları /   Prestij Trafik Sigortası /   Tramer Nedir?
tramer-nedir

TRAMER NEDİR?

Tramer, Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi kurumunun kısaltılmasıdır. Tramer sistemi tüm sigorta bilgilerinin toplandığı bir veri deposudur. Tramer online bir sistem olup, ikinci el bir taşıt alırken herhangi bir hasarının olup olmadığını, taşıt hasar kaydı, mağdur bilgileri, taşıt trafik poliçesi, taşıt kasko poliçesi, kaza yapan taşıtların kaza tespit tutanağı ve kusur sorgulama gibi birçok işlem gerçekleştirilebiliyor. Online olarak gerçekleştirilebilen bu işlemler aynı zamanda tramer kaydı sorgulama SMS ile gerçekleştirilebilmektedir. Tramer aslında bir sigorta yapılanması olup Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi uygulamasıdır. Tramer sorgulama online sistemi sayesinde birçok bilgiye hızlı ve kolayca ulaşmak mümkün.

Tramer Kaydı Nasıl Sorgulanır?

tramer-sorgu-ekrani

Tramer kayıt sorgulaması yapmak isteyen kişiler hakkında bilgi sahibi olmak istedikleri araçlar ile ilgili detalı bilgiye ulaşabilirler. Tramer sorgulaması için Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi hizmetini kullanmak gereklidir.

  • Tramer Trafik Sigortası Sorgulama: Sorgulamanın eksiksiz ve doğru olması için sigorta şirketi, acenta numarası ve poliçe numarası gibi bilgilerin eksiksiz girilmesi gereklidir.
  • Tramer Kasko Sigortası Sorgulama: Plaka ve şasi bilgileri sisteme girilerek sorgulama yapılabilir. Poliçe ile ilgili tüm detaylara bu sorgulama ile ulaşılabilir.
  • Araç Hasar Sorgulama: Araç hasar sorgulama ile ikinci el taşıtların kazaya karışıp karışmadığı, hasar durumu ve miktarı ile ilgili sorgulamalar yapılabilir.
  • Tramer Kaza Tespit Tutanağı Sorgulama: Kaza tespit tutanağı sorgulamak için 3 alternatif vardır. Plaka ve Sigortalı TC Kimlik No ile Sorgulama, Plaka ve Sigortalı Vergi Kimlik No ile Sorgulama ve Plaka ve Sürücü TC Kimlik No ile Sorgulama. Gerekli bilgiler sisteme eksiksiz girildiği de doğru sorgulama işlemi gerçekleştirilecektir.

Tramer Belge No Nedir?

Tramer belge numarası her sigorta şirketi için farklıdır. Sigorta şirketleri sigorta numaralarını özel şekilde belirlemektedir ve her belge no farklıdır. Bu sebeple poliçe numarası üzerinden sorgulama yapmak için öncelikle şirketin kod sistemini kullanmak gerekmektedir.

Tramer Sorgusu

Tramer sorgulama işlemi www.sbm.org.tr adresinden online olarak yapılabilmektedir. Aynı zamanda SMS yoluyla tramer kaydı sorgulaması yapılabilmektedir. Taşıtın şasi numarasını veya plakasını 5664’e kısa mesaj olarak göndererek tramer sorgulaması yapılabilir.

Generali, sigortanın kolay hali.
Bu yeşil alan bilgilerinizin en son teknoloji ve güvenle bize aktarıldığını gösteriyor.
close
left-side

Trafik/Kasko Fiyatını Hesapla

Lütfen geçerli bir telefon numarası giriniz
Lütfen geçerli bir TC kimlik numarası giriniz
Lütfen geçerli bir plaka numarası giriniz.
Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme ve Kullanıcı Sözleşmesi ile pazarlama izni metinlerini okudum, kabul ediyorum. Pazarlama izni seçenekleri için tıkla.
Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme ve Kullanıcı Sözleşmesi metnini onaylayınız ve pazarlama izni hakkında karar veriniz.
X
Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme ve Kullanıcı Sözleşmesi metnini onaylayınız.
Pazarlama İzin metnini okudum, yenilik ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.

Lütfen bekleyiniz...