Altı basit adımda otomobilinizi arızalardan uzak tutun

shutterstock_687464266.jpg

Her gün işe gidip gelenlerden yol gezilerine çıkan maceraperestlere kadar tüm iyi sürücüler, güvenli ve mutlu bir yolculuk için arabasını iyi durumda tutmanın önemli olduğunu bilir. Aracınızın mükemmel durumda olmasını sağlamak için aşağıda sıraladığımız basit adımları uygulayın. Böylece A noktasından B noktasına sorunsuz bir şekilde gitmeye hazır olacaksınız.

Arabanız üzerinde kontroller gerçekleştirmenin en kolay yolu, ayda bir defa veya en azından uzun yolculuklardan önce gözden geçirebileceğiniz basit bir kontrol listesi oluşturmaktır. Motor soğukken yağ seviyelerine bakarak, farları kontrol ederek, yağ ve suyun yeterli olduğundan emin olarak, elektrik tesisatını test ederek ve lastiklerin havasını ve diş derinliğini inceleyerek işe başlayın. Herhangi bir parçanın yerini bulmak, ilgili talimatları okumak ve arabanız için doğru seviyeleri öğrenmek için arabanızın kullanım kılavuzuna bakın. (Pek çok kişinin sık sık başına geldiği gibi kullanım kılavuzunu kaybederseniz genelde internet üzerinden bulabilirsiniz.)

Kasko Fiyatını Öğren!

Mümkünse, bir arkadaşınızın veya aile ferdinizin sizin göremeyebileceğiniz şeyleri kontrol etmesini sağlayın. Örneğin, siz farları açıp kapatırken arabanın etrafında dolaşarak farları kontrol edebilirler ya da siz arabayı sürerken sıvı kaçağı olup olmadığına bakabilirler. Arabanıza başka birinin daha göz gezdirmesi, özellikle sürüş sırasında görülmeleri mümkün değilse, gözünüzden kaçmış olabilecek şeylerin fark edilmesi açısından büyük bir fark yaratabilir.

Son bir ipucu da şu: potansiyel olarak meydana gelebilecek problemli durumları düşünmeniz ve arabanızın bunlarla başa çıkıp çıkamayacağını kontrol etmeniz önemlidir. Sisli veya yağışlı havada görüş mesafesi önemlidir; bu yüzden, far kapaklarının temiz olduğundan ve camları temizlemeniz gerekirse diye havalandırma sisteminin düzgün çalıştığından emin olun. Aracınızın arıza yapma olasılığına hazır olmanız da çok önemlidir; dolayısıyla, yedek lastiğiniz ve gerekebilecek ekipmanlarınız mutlaka iyi durumda olmalı. Ve tabii, nasıl lastik değiştireceğinizi iyi öğrenmeyi de ihmal etmeyin!

İster efsane bir tatil yolculuğu planlıyor olun isterseniz sadece evden işe gidiyor olun; arabanızın güvenli çalıştığı konusunda kendinizden emin olmanız son derece önemlidir. Mümkün olan en sorunsuz ve en güvenli yolculuğu yapmak için arabanızı çalıştırmadan önce yukarıda sıraladığımız altı basit tedbiri alın, güvenle yollara düşün.

Generali Sigorta’dan kasko yaptıranlara “Anlaşmalı Servis İndirimi” ve “İkame Araç Paketi” desteği vardır.

px Altı basit adımda otomobilinizi arızalardan uzak tutun

generali

Generali Sigorta sektöründe saygın, köklü, güvenilir ve yenilikçi bir şirket olarak 150 yılı aşkın süredir Türkiye'de faaliyet göstermektedir.

Benzer Başlıklar