Otomobil sigortasını neden sevmelisiniz?

Car Insurance_RED2.jpg

Dört tekerlek özgürlük getirir. Otomobillerimiz; istediğimiz işe girmemizi, uzakta yaşayan arkadaşlarımızı görmemizi, hatta market alışverişimizi yapmamızı sağlar. Bu yüzden ister çevik ve küçük bir hatchback, ister büyük bir arazi aracı kullanıyor olun, otomobilinizi sevmeniz ve ona güveniyor olmanız büyük önem taşır.

İşte bu nedenlerden dolayı, otomobil sigortasının yasal bir gereksinimin çok daha ötesinde bir anlam taşıdığını düşünüyoruz çünkü hiç beklemediğiniz bir anda imdadımıza yetişebilir! Trafikte bir sorun yaşarsak, sağlığımızı ve cüzdanlarımızı korur, suçsuz olduğumuz bir kazada çıkarlarımızı gözetir, hatta otomobillerimiz hasar gördüğünde veya çalındığında özel araçla gideceğimiz yere ulaşma şansımızı yitirmememizi sağlar. Nasıl mı? Gelin anlatalım!

Kasko Fiyatını Öğren!

Talihsiz çarpışma

Mert bayram tatilinden birkaç gün sonrasında işten eve gidiyordu. Ehliyetini alalı yaklaşık bir yıl olmuştu, bu yüzden trafikteyken genellikle kendine çok güveniyordu. Ancak o gün kar yağışı vardı. Mert otomobilini dikkatli kullanmasına rağmen hava şartları onu gafil avladı ve yolun kenarında park halindeki bir Audi R8’e doğru çaresizce kayarken olan bitene seyirci kalmaktan başka hiçbir şey yapamadı.

Neyse ki; otomobil sigortası olduğu için, Mert ne yapması gerektiğini çok iyi biliyordu. Birkaç telefon görüşmesinden sonra Mert’in sigortacısı her iki aracın da çok kısa sürede yerinden alınması ve tamir edilmesi için gerekli düzenlemeleri yaptı. Üstelik, ucuz bir otomobile çarpmamış olmasına rağmen Mert, sigortayı yaptırdığında kabul ettiği küçük farkı ödemesi dışında hiçbir masrafının olmayacağını biliyordu.

Çalıntı otomobil

Cemile kapıdan dışarı adım attığında olduğu yerde donakaldı: otomobili çalınmıştı. Cemile sigorta yaptırmıştı, bu yüzden ya polisin otomobilini bulacağını ya da sigorta şirketinin otomobili için ödeme yapacağını biliyordu. Cemile’yi esas endişelendiren, ertesi gün hayalindeki iş için yapacağı görüşmeydi. Zaman ve konum itibarıyla toplu taşıma kullanması mümkün değildi ve görüşmeyi erteleyerek risk almak istemiyordu.

Neyse ki Cemile’nin sigorta şirketinin bir güzel haberi daha vardı. Hırsızlığı bildirmek için aradığında, ücretsiz bir ikame araç isteme hakkının bulunduğunu hatırlattılar ve aracı, o gün içerisinde işyerine gönderebileceklerini ifade ettiler. Böylece Cemile; hem planladığı gibi iş görüşmesine gidebildi hem de öğleden sonra evine otomobille dönebildi. Aslında, – işe giderken masrafını sigortacısından talep edebildiği bir taksiye binme zorunluluğu dışında – poliçesinin yardımcı olamadığı tek konu; herkesin neden bu kadar rahat olduğunu sormasıydı.

Dikkatsiz sürücü

Eren bir hastane odasında baş ağrısıyla uyandığında, ilk gördüğü şey, eşinin hiç olmadığı kadar endişeli göründüğü idi. Eren başka bir araç ile çarpışmıştı. Neyse ki, otomobili hurdaya dönmesine rağmen Eren, yalnızca birkaç kırık ve beyin sarsıntısı ile kurtulmuştu. Sonradan öğrendiğine göre, kaza sırasında cep telefonuyla mesajlaşan bir kamyonet sürücüsü onun aracına çarpmıştı. Eren bunu duyunca öfkelendi. Öyle ya; sürücünün bu ihmali, kendisinin hastaneye yatmasına, otomobilinin hurdaya çıkmasına ve birtakım yasal sorunlara yol açmıştı.

Ancak sigorta şirketi ile görüştükten sonra, Eren üç konuda da kendisine yardımcı olabileceklerini öğrendi. Sürücünün sigortacısı aleyhindeki talep onay sürecindeyken, otomobilini ikame etmek için gerekli maliyeti karşıladılar. Bedensel yaralanma koruması, kazanç kaybı da dahil olmak üzere hastaneye yatışıyla ilişkili tüm masrafları karşıladı. Ayrıca poliçesi hukuki korumayı kapsıyordu; bu yüzden, Eren sürücüyü ve sürücünün çalıştığı şirketi hiç masrafa girmeden mahkemeye verebildi. Diğer her şey halledildiği için, Eren sağlığına odaklanabildi.

Eğer siz de Mert, Cemile ya da Eren gibi aracınızla yaşadığınız en zorlu olaylardan zarar görmeden çıkmak ve gündelik hayatınıza devam edebilmek istiyorsanız, Generali Sigorta’nın size sunduğu imkanları etraflıca incelemelisiniz. 

Dolayısıyla, bir daha otomobil sigortası yaptırmanız gerektiğinde, büyük bir felaketi küçük bir sıkıntıya dönüştürmeye hazır bir ekip kazandığınızı unutmayın. Unutmayın; hiçbir zaman hasar talebinde bulunmasak bile, bunun sağladığı güvenlik ve huzur hissi otomobil sigortasının fazlasıyla kazançlı olmasını sağlar.

Generali Sigorta’nın kasko ve trafik sigortası hizmetlerinden faydalananın, siz ve aracınız güvende olun!

px Otomobil sigortasını neden sevmelisiniz?

Generali Sigorta

Generali Sigorta sektöründe saygın, köklü, güvenilir ve yenilikçi bir şirket olarak 150 yılı aşkın süredir Türkiye'de faaliyet göstermektedir.