Çocukların Geleceğini Eğitim Sigortası ile Güvenceye Alın

Çocukların Geleceğini Eğitim Sigortası ile Güvenceye Alın

Bu hayattaki en değerli varlıklarımız geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız. Onlar aldıkları eğitim ile geleceğin ve gelişimin birer teminatı konumunda yer alıyor. Bu manada bizler de, çocuklarımızın geleceği ve eğitimi için her şeyi yapıyor, onlar için en iyisini istiyoruz. Ebeveynler olarak yavrularımızı eğitimleri süresince destekliyor, elimizden ne geliyorsa daha fazlasını onlar için yapıyoruz. Fakat, hayatta bazen ne olacağı belli olmuyor. Bu noktada, en zor zamanlarda bile çocuklarımızın eğitimlerinden geri kalmamaları için, eğitim hayatlarının birer teminatı olan eğitim sigortaları devreye giriyor. Eğitim sigortası ile, öğrencinin eğitim masraflarını üstlenen velinin vefatı sonrasında, öğrencinin arda kalan eğitimini tam olarak başarı ile tamamlayabilmesi için gerekli olan tutarın ödenmesi sağlanıyor. Böylelikle, geleceğin birer teminatı olan çocuklarımız, eğitim ve öğretimlerine kesintisiz olarak devam ederek, geleceğe doğru emin adımlar atıyorlar.

Eğitim Sigortası Nedir?

Eğitim sigortası, bir öğrencinin eğitim ve öğretiminden mesul 18-55 yaş arası tüm bireylerin alabileceği, öğrencinin eğitimini teminat altına alan bir hayat sigortasıdır. Sigortanın süresi ise öğrencinin eğitim süresi dahilinde belirleniyor. Sigorta için gerekli şartlardan birisi 18 – 55 yaş aralığında olmak ve öğrencinin eğitiminden mesul kişinin yaşı ile yaptıracağı eğitim sigorta süresinin 60′ ı geçmemesi. Sigorta süresi, sigortanın başladığı yıldan itibaren eğitimin sonlanacağı yıla kadar belirleniyor. En az 4 yıl, en fazla ise 20 yıla kadar olacak şekilde eğitim sigortası sahibi olunabiliyor. Öğrencinin eğitimine devam edebilmesi için gerekli olan, poliçede ibraz edilen tutar yaşam kaybı halinde hak sahiplerine ödeniyor. Teminat tutarı ise, sigorta ile teminat altına alınması istenilen eğitim süresinin, ABD doları cinsinden öngörülen yıllık eğitim masrafının çarpımından oluşuyor. Öğrencinin kalan eğitim süresi azaldıkça buna bağlı olarak da her yıl gerekli teminat tutarı da azalma gösteriyor. Ödenmesi gereken sigorta primi ise yine teminat tutarınız ve yaşınıza göre hesaplanıyor. Primlerinizi, peşin ya da 3 aylık, 6 aylık veya 12 aylık taksit fırsatlarıyla beraber kredi kartınız ile ödeyebiliyorsunuz. Primler, sigorta süresi, sigortalının yaşı, sigorta başlangıcında belirlenen sigorta süresi ve sigorta teminat tutarına bağlı olarak belirleniyor. Tazminat ve sigorta prim ödemeleri, ödeme günü içerisindeki TC Merkez bankasının güncel ABD dolar kuru üzerinden Türk lirasına çevrilerek gerçekleştiriliyor. Ayrıca, eğitim sigortası kapsamındaki primlerinizi ilk yıl içerisinde ödeyerek, sonrasında herhangi bir ödeme yapma zorunluluğu taşımama fırsatına da sahip olabilirsiniz.

Eğitim Sigortası Neleri Kapsar?

Eğitim sigortası, öğrencinin eğitiminden sorumlu kişinin vefatı ile çocuğun eğitim teminatını içeriyor. Herhangi bir olası yaşam kaybı sonucunda, eğitimi teminat altına alıyor. Ayrıca, eğitim sigortası içerisinde vefat durumu ile beraber, farklı durumlar için de değişik alternatifler bulunuyor. Çeşitli paketler ile de eğitim sigortasına sahip olmak mümkün hale geliyor. Örneğin; ebeveynlerin vefat etmesi, herhangi bir sağlık nedeni ile çalışamayacak bir durum içerisine düşmesi veya sakat kalması halinde eğitim sigortası devreye giriyor ve öğrencinin teminat tutarı sigortada belirtilen süre zarfı boyunca ödeniyor. Bir diğer alternatif ise, vefat ve sakatlık durumları içerisinde sahip olunan sigortanın, eğer ki bu durumlardan hiçbiri gerçekleşmediği takdirde primlerin geri alınabiliyor olması. Eğitim sigortası ile birlikte ayrıca ebeveynler, eğitim koçluğu, pedagog – psikolog danışmanlığı, çocuk sağlığı danışmanlığı, kariyer koçluğu, indirimli etüt merkezleri, dil kursları, yurt dışı eğitim, yayın evi, kırtasiye, yaz – kış kampları dahilinde fırsatlar, evde sağlık hizmeti gibi avantaj ve faydalarından da yararlanabilme şansına sahip olabiliyorlar.

Eğitim Sigortasının Avantajları Nelerdir?

Son yıllarda bireysel emeklilik gibi finansal olarak güvencelerin yanı sıra, bireysel sigorta ürünlerinden birisi olan eğitim sigortasına duyulan talep de günden güne artıyor. Global krizler, ani vefat oranları, trafik kazaları ve ülkemizde sıklıkla görülen iş yaralanmaları ve bunların sonucunda oluşan ağır travmalar eğitim sigortasına artan talebin birer nedeni olarak karşımıza çıkıyor. Öğrencinin eğitiminden sorumlu kişinin vefatı veya herhangi bir kaza, yaralanma anında, öğrenci eğitimini devam ettirebilme avantajına sahip oluyor. Eğitim sigortası tam da bu noktada; olası durumların yaşanması halinde öğrencinin istemediği eğitim kurumlarına yönlendirilmesini , yüklü meblağlardaki eğitim giderleri konusunda sıkıntılar yaşamasını, eğitiminden uzak kalmasını, diğer yardımsever akraba veya yakınların kredi ilişkisine girmelerini önlüyor. Eğitim sigortası sayesinde öğrenci, mümkün olan en az travma ile beraber, geri kalan yaşamına devam edebiliyor. Ayrıca, tasarruf hakları ile, ödediğiniz primle beraber çeşitli vergi avantajlarından da faydalanabiliyorsunuz. Aylık bürüt ücretin % 15′ lik kısmını ve yıllık brüt asgari ücret miktarını geçmemek kaydı ile vergi indiriminden yararlanıyorsunuz. Herhangi bir kaza sonucunda ise kalıcı veya kısmi bir maluliyet yaşanılması halinde, teminat tutarı sigortalıya ödenerek, içerisinde bulunulan finansal mağduriyet de bu bağlamda giderilmiş oluyor.

Eğitim sigortaları, risk gerçekleştikten sonra değil, gerçekleşmeden önce alınması gereken bireysel sigorta ürünlerinden biridir. Geleceğin birer birikim aracı olan çocuklarımızın eğitim yaşamlarını teminat altına almak, onlara daima en iyisini sunabilmek adına sizler de eğitim sigortasından faydalanabilirsiniz. Hemen şimdi GENERALI ‘yi arayarak, poliçe süreleri, ödeme prosedürleri ve teminat kapsamları hakkında detaylı bilgileri alabilir; hayatta beklenmeyen sürprizlere karşı yaşamsal risklerinizi ve çocuğunuzun sahip olduğu eğitimi güvence altına alabilirsiniz. Ayrıca, daha fazla bireysel sigorta ürünleri hakkında bilgi almak için sitemizi inceleyebilirsiniz

Generali Sigorta

Generali Sigorta sektöründe saygın, köklü, güvenilir ve yenilikçi bir şirket olarak 150 yılı aşkın süredir Türkiye'de faaliyet göstermektedir.