Araç Kapı Arızası Durumunda Neler Yapılmalı

Her gün kullandığınız aracınızda meydana gelen beklenmedik arızalar, günün tüm neşesini kaçırıp; günlük rutinin değişmesine ve çözülmesi gereken sorunlar uğraşmanıza neden olur. Doğru, böyle durumlar hayli can sıkıcıdır ve bazen de insan ne yapacağını bilemez. Bu beklenmedik durumlardan birisi de arabanın kapı arızlarıdır. Sürüş güvenliği açısından önemi tartışılmaz olan araç kapılarının arızalı olması durumunda, trafikte seyir halinde kendiliğinden açılabilme riski taşır. Bu nedenle kapı kilit ve menteşeleri kusurusuz olarak görevlerini yapmalıdır. Peki, araç kapı arızası durumunda neler yapılmalı.

Kasko Fiyatını Öğren!

Araç Kapı Arızası

Anahtarın dişlerinin arızalanması, plastik tutacaklardan birinin kırılmış ve yolda düşmüş olması, kapı ileticisinin arızalanmış olması, kilidin şifrelerinin arızlanması, aracın aküsünün bitmesi sebebiyle kilit motorunun çalışmaması, kapı kilit silindirinin hasar almış olması gibi nedenlerle karşılaşılabilen kapı arızaları yol seyir güvenliği açısından zaman kaybetmeksizin giderilmeli. Böyle bir durumla karşılaşmamak için araç kontrollerinin düzenli olarak yapılması en önemli önlem olacaktır. Aracın kapısının açılmaması ya dakapanmaması durumunda, kapıyı zorlamak ya da kendiniz tamir etmeye çalışmak yerine mutlaka işinin uzmanı bir çilingirden yardım almalısınız.

Aracınızla ilgili ihtiyacınız olan durumlarda kullanmak üzere Generali’den 7/24 kasko sigortası ve trafik sigortası hakkında bilgi alabilirsiniz.
px Araç Kapı Arızası Durumunda Neler Yapılmalı

generali

Generali Sigorta sektöründe saygın, köklü, güvenilir ve yenilikçi bir şirket olarak 150 yılı aşkın süredir Türkiye'de faaliyet göstermektedir.

Benzer Başlıklar