Aylık Kasko Nedir Nasıl Yapılır Neleri Kapsar Neleri Kapsamaz?

Aylık Kasko Nedir Nasıl Yapılır Neleri Kapsar Neleri Kapsamaz?

Her ne kadar zorunlu sigorta türleri arasında olmasa da aracın kaskolu olması harika bir güvencedir. Bu kapsamda araç sahipleri kasko yaptırarak gönül rahatlığı ile araçlarını kullanmak isterler. Fakat kimi durumlarda aracın aktif olarak kullanıldığı süre çok kısıtlı olabilir.

Normal kasko sigorta poliçesi 1 yıllık süreyi kapsar. Araç nadiren aktif olarak kullanılıyorsa kullanıcı kasko ücretini boşuna ödediğini düşünebilir. Bu kapsamda kullanıcının mağdur olmaması adına aylık kasko sistemi geliştirilmiştir.

Aylık Kasko

Diğer kasko türlerine nazaran yıllık değil, aylık teminatların yer aldığı bir sigorta türü olan aylık kasko ile aracınızı güvence altına alabilirsiniz. Söz konusu sigorta türü ile bütçenize uygun, çok daha cazip bir fiyat ile araç kaskonuzu yaptırmış olursunuz. Bu sayede aracınız 1 aylığına da olsa güvence altına alınmış olur.

Aylık Kasko Fiyatları

Aylık kasko fiyatları aracın türüne ve modeline göre farklı aralıktadır. Aylık kasko fiyatlarının normal kasko bedellerine göre çok daha cazip aralıkta olacağı herkes tarafından bilinen bir durumdur. Siz de aylık kaskonun fiyat avantajlarından yararlanarak aracınızı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Aylık Kasko Sistemi

Aylık kaskodan yararlanmak isteyen araç sahipleri istedikleri zaman poliçenin süresini durdurabilir, geniş teminatlı bir kasko poliçesine geçebilirler. Her ay otomatik olarak yenileme imkânına da sahip olacağınız aylık kasko sistemi bu özelliği ile de normal kasko sigortasından farklıdır. Yenileme döneminde normal kaskoda olduğu gibi hasarsızlık indirimlerinden de yararlanılabilir.

Aylık Kasko Nedir?

Aylık kasko, araçların karşılıklı çarpışması, çalınması ve yanma durumlarına karşı teminat altına alınmasını sağlayan bir kasko çeşididir. Normal kasko uygulamasından farklı olarak dönemin şartlarına uygun olarak kaskonun aylık teminatlara indirgenme şeklidir.

Aylık kasko, Covid-19 pandemi sürecinde ortaya çıkan bir kasko uygulamasıdır. İnsanların evlerinden çıkamadığı, aracını aktif olarak kullanamadığı süreçte söz konusu kasko çeşidi ile oluşabilecek müşteri mağduriyetinin önüne geçilmesi hedeflenmiştir.

Kasko Teklifini Hemen Al!

Aylık Kasko Nasıl Yapılır?

Aylık kasko sigortasını, sigorta şirketiniz ile irtibata geçerek kolayca yaptırabilirsiniz. Kaskonun yaptırıldığı andan itibaren oluşabilecek kaza durumunda aracınızı istediğiniz servise götürerek yaptırabilirsiniz. Üstelik aylık kasko sigortası teminatlarına ihtiyari mali mesuliyet teminatının yanı sıra 7/24 asistan paketini de ekletebilirsiniz.

Aylık Kasko Olurmu?

Aylık kasko, son dönemde uygulamaya koyulan ve cazip fiyat avantajı olduğundan talep gören bir sigorta çeşididir. Bu nedenle bundan sonraki süreçte de araç sahiplerinin aylık kasko poliçesine talep göstereceği düşünülmektedir.

Aylık Kasko Ücreti

Aylık kasko ücretini sigorta şirketine peşin, havale ya da EFT ile ödeyebileceğiniz gibi kredi kartı ile de ödemesini yapabilirsiniz. Kredi kartından onay vermeniz durumunda söz konusu sigorta türü her ay yenilenir.

6 Aylık Kasko Olurmu?

Sigorta şirketlerinin 6 aylık kasko sigorta uygulaması yoktur. Fakat kasko sigortanızı yıllık yaptırıp 6 ay sonunda iptal ettirmeniz durumunda doğal olarak 6 aylık sigorta yaptırmış olursunuz. Bunun yanında aylık sigortanızı 6 ay boyunca otomatik olarak yenileterek de 6 aylık kasko yaptırabilirsiniz.

3 Aylık Kasko Yapılır mı?

Sigorta acentelerinde 6 aylık kasko sigorta uygulaması olmadığı gibi 3 aylık kasko uygulaması da yoktur. 3 aylık sigorta, yıllık kasko sigortasının 3 ay sonra iptal edilmesi ya da aylık kaskonun 3 ay boyunca devam ettirilmesi sonunda elde edilen bir hizmet olarak değerlendirilebilir.

1 Aylık Kasko

Aylık sigorta, aracını belli dönemlerde aktif olarak kullanan kişiler için çok ideal bir kasko çeşididir. Örneğin aracınızı sadece şehir içinde kullanıyorsanız normal kaskoya ihtiyaç duymayabilirsiniz. Bunun yerine senede bir kez çıktığınız uzun tatil sürecinde sevdiklerinizi ve aracınızı güvence altına almak için aylık kasko avantajlarından istifade edebilirsiniz.

Aylık Kasko Var mı?

Aylık kaskonun maddi ve manevi teminatlarından yararlanarak yaşanabilecek olumsuzluklara karşı gerekli güvenceyi sağlamış olursunuz. Bu sayede aracınızı kısıtlı bir süre dahilinde olsa da içiniz rahat şekilde kullanabilirsiniz.

generali

Generali Sigorta sektöründe saygın, köklü, güvenilir ve yenilikçi bir şirket olarak 150 yılı aşkın süredir Türkiye'de faaliyet göstermektedir.

Benzer Başlıklar