Aylık Kasko Nedir Nasıl Yapılır Neleri Kapsar Neleri Kapsamaz?

Aylık Kasko Nedir Nasıl Yapılır Neleri Kapsar Neleri Kapsamaz?

Her ne kadar zorunlu sigorta türleri arasında olmasa da aracın kaskolu olması harika bir güvencedir. Bu kapsamda araç sahipleri kasko yaptırarak gönül rahatlığı ile araçlarını kullanmak isterler. Fakat kimi durumlarda aracın aktif olarak kullanıldığı süre çok kısıtlı olabilir.

Standart ve en ideal kasko sigorta poliçesi 1 yıllık süreyi kapsar. Araç nadiren aktif olarak kullanılıyorsa kullanıcı yılın belli aylarında kasko yaptırmak isteyebilir. Bu kapsamda kullanıcının ihtiyaçlarının giderilmesi adına aylık kasko sistemi geliştirilmiştir.

Aylık Kasko

Diğer kasko türlerine nazaran yıllık değil, aylık teminatların yer aldığı bir sigorta türü olan aylık kasko ile aracınızı güvence altına alabilirsiniz. Söz konusu sigorta türü ile bütçenize uygun, çok daha cazip bir fiyat ile araç kaskonuzu yaptırmış olursunuz. Bu sayede aracınız 1 aylığına da olsa güvence altına alınmış olur. Ancak unutulmamalıdır ki; yıllık kasko sigortasının sağlamış olduğu birçok avantajın aylık kasko sigortasında sağlanması mümkün değildir.

Aylık Kasko Fiyatları

Aylık kasko fiyatları aracın türüne ve modeline göre farklı aralıktadır. Aylık kasko fiyatlarının normal kasko bedellerine göre daha cazip aralıkta olacağı herkes tarafından bilinen bir durumdur. Tabii ki 12 ay yenileme yapılması durumunda yıllık kasko çok daha avantajlı hale gelmektedir.

Aylık Kasko Sistemi

Aylık kaskodan yararlanmak isteyen araç sahipleri istedikleri zaman poliçenin süresini durdurabilir, geniş teminatlı bir kasko poliçesine geçebilirler. Her ay otomatik olarak yenileme imkânına da sahip olacağınız aylık kasko sistemi bu özelliği ile de normal kasko sigortasından farklıdır. Yenileme döneminde normal kaskoda olduğu gibi hasarsızlık indirimlerinden de yararlanılabilir.

Aylık Kasko Nedir?

Aylık kasko, araçların karşılıklı çarpışması, çalınması ve yanma durumlarına karşı teminat altına alınmasını sağlayan bir kasko çeşididir. Normal kasko uygulamasından farklı olarak dönemin şartlarına uygun olarak kaskonun aylık teminatlara indirgenme şeklidir.

Kasko Teklifini Hemen Al!

Aylık Kasko Nasıl Yapılır?

Aylık kasko sigortasını, sigorta şirketiniz ile irtibata geçerek kolayca yaptırabilirsiniz. Kaskonun yaptırıldığı andan itibaren oluşabilecek kaza durumunda aracınızı anlaşmalı servislere götürerek yaptırabilirsiniz. Üstelik aylık kasko sigortası teminatlarına ihtiyari mali mesuliyet teminatının yanı sıra 7/24 asistan paketini de ekletebilirsiniz.

Aylık Kasko Olurmu?

Aylık kasko, son dönemde uygulamaya koyulan ve cazip fiyat avantajı olduğundan talep gören bir sigorta çeşididir. Bu nedenle bundan sonraki süreçte de araç sahiplerinin aylık kasko poliçesine talep göstereceği düşünülmektedir.

Aylık Kasko Ücreti

Aylık kasko ücretini sigorta şirketine diğer poliçelerde olduğu gibi peşin, havale ya da EFT ile ödeyebileceğiniz gibi kredi kartı ile de ödemesini yapabilirsiniz. Kredi kartından onay vermeniz durumunda söz konusu sigorta türü her ay yenilenir ancak her ay yenilenecek bir aylık kasko yerine istediğiniz zaman iptal edebileceğiniz bir yıllık kasko yaptırmanız daha avantajlı ve güvenceli olacaktır.

6 Aylık Kasko Olurmu?

Sigorta şirketlerinin 6 aylık kasko sigorta uygulaması yoktur. Fakat kasko sigortanızı yıllık yaptırıp 6 ay sonunda iptal ettirmeniz durumunda doğal olarak 6 aylık sigorta yaptırmış olursunuz. Bunun yanında aylık sigortanızı 6 ay boyunca otomatik olarak yenileterek de 6 aylık kasko yaptırabilirsiniz.

3 Aylık Kasko Yapılır mı?

Sigorta acentelerinde 6 aylık kasko sigorta uygulaması olmadığı gibi 3 aylık kasko uygulaması da yoktur. 3 aylık sigorta, yıllık kasko sigortasının 3 ay sonra iptal edilmesi ya da aylık kaskonun 3 ay boyunca devam ettirilmesi sonunda elde edilen bir hizmet olarak değerlendirilebilir.

1 Aylık Kasko

Aylık sigorta, aracını belli dönemlerde aktif olarak kullanan kişiler için çok ideal bir kasko çeşididir. Örneğin aracınızı sadece şehir içinde kullanıyorsanız normal kaskoya ihtiyaç duymayabilirsiniz. Bunun yerine senede bir kez çıktığınız uzun tatil sürecinde sevdiklerinizi ve aracınızı güvence altına almak için aylık kasko avantajlarından istifade edebilirsiniz.

Aylık Kasko Var mı?

Aylık kaskonun maddi ve manevi teminatlarından yararlanarak yaşanabilecek olumsuzluklara karşı gerekli güvenceyi sağlamış olursunuz. Bu sayede aracınızı kısıtlı bir süre dahilinde olsa da içiniz rahat şekilde kullanabilirsiniz.

Aylık Kaskonun Riskleri Nelerdir?

İnsanoğlu olarak özellikle günümüz dünyasında mental olarak çok yoğun yaşamaktayız ve doğamız gereği gözden kaçırabileceğimiz ve unutabileceğimiz birçok sorumluluğumuz bulunmaktadır. 1 ay süreyle geçerli olduğu için poliçenizi yenilemeyi unutursanız veya kredi kartı limit yetersizliği gibi nedenlerden ötürü yenilemeniz yapılamazsa, olası bir kaza durumunda güvencenizi kaybedebilir ve tasarruf ettiğinizi düşünürken büyük maddi hasarlar ödemek durumunda kalabilirsiniz. Bu nedenle yıllık kasko yaptırmanız sizin açınızdan en sağlıklı seçim olacaktır.

*Bu bir bilgilendirme yazısıdır, Generali Sigorta’da “Aylık Kasko” hizmeti yoktur.

generali

Generali Sigorta sektöründe saygın, köklü, güvenilir ve yenilikçi bir şirket olarak 150 yılı aşkın süredir Türkiye'de faaliyet göstermektedir.

Benzer Başlıklar