Karavanla Yolculuk Etmek Eğlenceli Bir Maceraya Açılan Kapı

karavanla-yolculuk-etmek-eglenceli-bir-maceraya-acilan-kapiT

İster ailece ister arkadaşlarla ister yalnız başına karavanla çıkılacak yolculuklar, sürüş keyfini ve yol heyecanını yaşamak için deneyimlenmesi gereken şeylerden biri. Karavanla yolculuk etmek eğlenceli bir maceraya açılan kapı olarak tanımlanabilir peki avantajlarının yanı sıra dikkat edilmesi gerekenler neler?

Karavanla tatilin en güzel yanı mevsim yaz, kış ya da bahar olsun; uygun donanım ve ekipmanlı bir karavanla dilediniz gibi seyahat edip tatil yapabilme lüksünü yaşamaktır. Karavanla seyahat kimileri için plansızca yola çıkıp aklına esen yerde konaklayıp, gezmek kimileri içinse önceden hazırlık yapılacak planlı programlı bir seyahati işaret eder. Her iki türlü seçenekte de yola çıkmadan önce karavan ile konaklanabilecek kampingleri (bu kampinglerin konaklayanlar için sağladığı hizmetleri) bilmek, yol üzerinde konaklanacak alanları araştırmak seyahati kolaylaştıracaktır.

Karavanla yurtdışı seyahatlerinizden önce seyahat sigortası yaptırmayı unutmayın!

Trafik Sigortası Fiyatını Öğren!

Karavanla Yolculuk

Karavanla yola çıkarken tıpkı araçla herhangi bir tatile çıkarken yanınızda bulunması gerekenler yani varsa sürekli kullandığınız ilaçlar, ilkyardım ekipmanı, hijyen malzemeleri olmalıdır. Yanı sıra yolculuğun süresine ve gideceğiniz yerde edinme şansı olup olmamasına bağlı olarak temiz su, yiyecek malzemeler, gerekli durumlarda kullanmak üzere sıcak tutacak giysiler gibi ihtiyaçların düşünülmesi gerekir.

Karavan ile seyahat ederken (özellikle aracın arkasına bağlanan türde karavanla) uyulması gereken kurallara dikkat edilmeli. Trafik kurallarına her zaman ki gibi uymanın yanı sıra arkanızda bir başka aracı çektiğinizi unutmayarak hız sınırı ve viraj kurallarına uymak asla atlanmamalı. Emniyetli bir seyahat için karavan yükleme kurallarına hakim olmalı örneğin ağırlığın eşit ve dengeli olarak dağıtılması gerektiğini bilmeli, ağır eşyaları çekme dingilini ağırlığın merkezi olacak şekilde orta bölümlere, hafifleri ise kenarlara ve kilitli dolaplara yerleştirmeli. Yanı sıra konaklama halinde dışarıda duran tente, merdiven gibi ekipmanların toplanmış olduğundan emin olmalı. Dolaplar kilitli, kırılacak eşyalar güven olmalı.

Karavan seyahatine çıkarken tıpkı aracınızla yapacağınız seyahat öncesinde olduğu gibi, yağ-su kontrolü yapmalı, motor performansından emin olmalı; lastik, akü gibi araç için önemli kontrolleri yapmış olmalısınız. Yola çıkacağınız karavan çekme karavan ise araca güvenli ve sorunsuz bağlanması konusundaki kurallara hakim olayı atlamamalısınız.

Bundan sonrası önünüzde alabildiğine uzanan bir yol ve özgürce seyahat etmenin keyfinden başka bir şey değil ki bu keyif de hayatta en az bir kere yaşanmalı! Tabii yola çıkmadan önce yolda karşılaşılabilecek olumsuz durumlara karşı kasko sigortası edinmek için kasko değeri sorgulamayı ve zorunlu trafik sigorta fiyatları konusunda bilgi alıp aracınızı güvenceye almayı da unutmamalı.
px Karavanla Yolculuk Etmek Eğlenceli Bir Maceraya Açılan Kapı

Generali Sigorta

Generali Sigorta sektöründe saygın, köklü, güvenilir ve yenilikçi bir şirket olarak 150 yılı aşkın süredir Türkiye'de faaliyet göstermektedir.