Yolda En Sık Karşılaşılan Araç Arızaları

En özenli ve tedbir sürücülerin bile başına gelebilir! Yolda en sık karşılaşılan araç arızaları, bu arızaların içerikleri konusunda bilgiler…

Trafik Sigortası Fiyatını Öğren!

Araç Arızaları

Akünün bitmesi, yolda en sık karşılaşılan araç arızalarının başında geliyor. Park halindeki aracını çalıştırmak isteyip de yola çıkamayınca, kimin başına gelse gününü tatsızlaştıracak bir durum bu.

Araç lastikleri mevsim koşullarına göre yenilenip, değiştirilse de her sürücünün yolda en sık karşılaşabileceği sorunlardan birisi de lastiklerin inmesi ya da patlaması. Aracın en önemli taşıyıcı organı olan lastikler, düzenli olarak kontrol edilmedikleri ve kullanımları konusuna hassasiyet gösterilmediğinde; risk faktörü yüksek kazalara sebebiyet verebilir. Bakımları ve kontrolleri düzenli olarak yapılıp uygun aralıklarla değiştirilseler bile, yolda sivri bir sicim ya da taşın lastiklere girmesiyle aşınma olup, inme ve patlamalara neden olabilir. Aracın tekeri seyir halindeyken patlarsa ne yapmalı, sorunun cevabına, daha önceki bir blog yazımızdan ulaşabilirsiniz.
Belki dikkatsiz bir sürücü belki de mahallenin yaramaz çocuklarının neden olduğu, hatta kim bilir park ederken yeterince dikkatli davranmadığınız için meydana gelen araç kaportasında oluşan çizik ve ezikler de yolda sıkça karşılaşılan tatsız durumlara örnek olarak verilebilir…

Kimi zaman görünmez kazalar (örneğin, önünüzdeki aracın tekerleğine sıkışan taşın, araç tümsekten geçerken beklenmedik bir şekilde fırlayıp ön camınıza çarparak araba cam hasarı yaratması) kimi zaman da dikkatsizlikle (önünüzdeki kamyonunun yükünün iyi bağlanmamış olması sebebiyle, rampa çıkarken yükünün serbest kalıp hemen arkasında ilerleyen arabanızın camına doğru kayarak araba cam hasarı yaratması gibi) az hasarlı kazalar meydana gelebiliyor. Küçük ya da büyük, araç camınızda meydana gelecek hasarlar konusunda izlenecek yol hakkında detaylı bilgiye sahip olmak ve neler yapabileceğinizi bilmek önemli.

Yolda en sık karşılaşılan araç arızaları çeşitli teknik sebeplerden de meydana geliyor olabilir. Örneğin ateşleme sorunları; aküde sorun olmasa bile aracınızın çalışmaması… Motor harekete geçmiyorsa, ateşlenmez. Motorun harekete geçmesi arabanızın ateşleme sistemiyle ilgili bir sorun olduğuna işaret eder. Bir diğer sorun ise özellikle gece yolculuklarında güvenliğiniz için önemi büyük olan farlarda meydana gelebilecek sorunlar. Far ampullerinde sorun olması yol güvenliğini tehlike altına sokar. Bunlar gibi yolda başınıza gelebilecek çeşitli sorunlara karşı tedbir almak örneğin mevsim itibarıyla aracınızın yaz bakımını rutin olarak yaptırmak, meydana çıkacak sorunları hafifletir. Ne var ki aracınızı koruma altına alıp, yolda karşılaşabileceğiniz bu arızalara karşı ihtiyacınız olan hizmeti kasko değeri hesaplayarak ve ucuz trafik sigortası araştırması yaparak edinebilirsiniz.
px Yolda En Sık Karşılaşılan Araç Arızaları

generali

Generali Sigorta sektöründe saygın, köklü, güvenilir ve yenilikçi bir şirket olarak 150 yılı aşkın süredir Türkiye'de faaliyet göstermektedir.

Benzer Başlıklar