DASK Poliçe Sorgulama Prim Hesaplama

DASK Poliçe Sorgulama

Bir konut sahibinin zorunlu deprem sigortası sahibi olup olmadığını, poliçesinin içeriğini, poliçesinin başlangıç ve bitiş tarihini öğrenmesi adına yaptığı sorgulama işlemine kısaca poliçe sorgulama diyebiliriz.

Konut sahiplerinin zorunlu deprem sigortası yani daha çok bilinen adıyla DASK poliçesi sorgulaması birkaç yöntemle mümkün. Bu yöntemlerden ilki Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK)’ın ilgili sayfasınız ziyaret etmek. Diğer yöntem ise e-devlet şifrenizle giriş yapabileceğiniz turkiye.gov.tr adresi olacaktır.

DASK Fiyatını Öğren!

DASK Prim Hesaplama

Zorunlu deprem sigortası primleri hesaplanırken Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun belirlediği bazı kriterler göz önünde bulundurulmaktadır. Bu kriterler ana hatlarıyla binaların yapı tarzı ve bulunduğu bölgenin riskliliği başlığı altında toplanıyor. Bina yapıları ise kendi içinde Çelik, Betonarme Karkas, Yığma Kagir ve ilk iki kritere girmeyen Diğer Yapılar olarak üçe ayrılmaktadır. Türkiye’de deprem riskliliği bakımından ise 5 farklı bölge bulunmaktadır. Bu bilgilerle tarife ücreti belirlenmektedir. Tarife ücreti belirlendikten sonra ise bu rakam sigorta bedeli (teminat tutarı) ile çarpılır ve ortaya ödenmesi gereken prim tutarı çıkar.

Sigorta prim bedelleri sigorta firmaları tarafından hesaplanabileceği gibi DASK’ın resmi sitesinden de öğrenilebilmektedir.

Siz de DASK priminizi öğrenmek için web sitemizdeki dask prim hesaplama sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca zorunlu deprem sigortanızı yaptırmak için zorunlu deprem sigortası sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

generali

Generali Sigorta sektöründe saygın, köklü, güvenilir ve yenilikçi bir şirket olarak 150 yılı aşkın süredir Türkiye'de faaliyet göstermektedir.

Benzer Başlıklar