Generali Sigorta /   Generali Sigorta /   Yönetim Kadrosu

YÖNETİM KADROSU

MaurizioPescarini

Maurizio PESCARINI

CEO

1974 yılında İtalya, San Remo şehrinde doğan Sayın Pescarini, Carlo Cattaneo Üniversitesi İşletme bölümü mezunudur. Sayın Pescarini, Generali Grubuna ve Generali Sigorta A.Ş.’ye katılmadan önce uzun yıllar danışmanlık, sigorta ve bankacılık sektörlerinde çok uluslu şirketlerde üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. En son Banca Monte Dei Pachi Di Siena adlı İtalyan Bankasında Operasyon Yönetimi Eş Başkanı (COO) olarak görev yapmıştır. Maurizio Pescarini, 07 Mart 2017 tarihli Yönetim Kurulu Kararı ile Genel Müdür ve Yönetim Kurulu üyesi olarak atanmıştır.

PatrickElieStephaneSavre

Patrick Elie Stephane SAVRE

Sigortacılık Faaliyetlerinden Sorumlu Baş Genel Müdür Yardımcısı

1967 yılında Fransa, Amberieu-en Bugey şehrinde doğan Sayın Savre, Versay Üniversitesi Oto Mühendisliği Bölümü mezunudur. Sayın Savre, Generali Sigorta A.Ş.’ye katılmadan önce Fransa, Yunanistan ve İtalya’da uzun yıllar sigorta sektörlerinde üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. En son Generali Grubu Oto Sigortaları Bölüm Başkanı olarak görev yapmıştır. Patrick Savre, 07 Mart 2017 tarihli Yönetim Kurulu Kararı ile Teknik ve Reasürans, Hasar, Ürün Yönetiminden Sorumlu Baş Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

ErkanAydogan2

Erkan Aydoğan

Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

1967 doğumlu Erkan Aydoğan, Hacettepe Üniversitesi Maliye bölümü mezunudur. Kariyerine Türkiye Halk Bankası’nda başlayan Erkan Aydoğan, Aksigorta'da 19 yıl boyunca çeşitli departmanlarda görev aldıktan sonra, Liberty Sigorta'da Satış ve Bölgelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almıştır. 18 Temmuz 2013 tarihi itibariyle Generali Sigorta Acenteler ve Bölgelerden Sorumlu Direktör görevi ile Generali ailesine katılmış ve 01.04.2014 tarihinde Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

SunayKoray

Sunay Koray

Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü’nden 2000 yılında mezun olan Sunay Koray, Marmara Üniversitesi’nde Uluslararası Ekonomi üzerine yüksek lisans yaptı. Halen İstanbul Üniversitesi’nde “Makro Ekonomik Göstergelerin Şirket Değerlemesine Etkileri” doktora tezine devam etmekte olan Koray, 2004 - 2008 yılları arasında BDO Türkiye’de Kıdemli Denetçi olarak görev aldı. 2008 – 2015 yılları arasında Aviva Sigorta’da sırasıyla Mali Kontrol ve Raporlama Müdür Yardımcısı, Mali Kontrol ve Raporlama Müdürü, Finans ve Yatırımcı İlişkileri Bölümü Başkanı görevlerini yürüten Koray, Şubat 2015’te Aviva Sigorta’da CFO görevine atandı. Sunay Koray 15 Nisan 2015 tarihi itibariyle Generali Sigorta Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevi ile Generali ailesine katılmıştır.

KeremOlmez

Kerem Ölmez

Direkt Satış ve Pazarlama Direktörü

Kocaeli Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden 2007 yılında mezun olan Kerem Ölmez, Yeditepe Üniversitesi’nde MBA ile yüksek lisansını tamamlamıştır. 2007 yılında kariyerine Ak Sigorta Satış ve Pazarlama Departmanı’nda başlayan Kerem Ölmez, 2011-2013 yıllarında Unico Sigorta Ürün Yönetimi ve Dijital Pazarlama Departmanlarında görev aldıktan sonra 2013 yılında AIG Sigorta’da Pazarlama Müdürü olarak görev almıştır. 24.05.2017 tarihi itibariyle Generali Sigorta Pazarlama Direktörü görevi ile Generali ailesine katılan Kerem Ölmez 18.12.2017 tarihi itibariyle Direkt Satış ve Pazarlama Direktörü olarak atanmıştır.

ElifUysalKumcu

Elif Uysal Kumcu

İnsan Kaynakları Müdürü

Elif Uysal Kumcu, Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler bölümü mezunudur. 2000 yılında kariyerine USEH -Uluslararası Eğitim ve Staj Hizmetleri, International Training Services bünyesinde Danışman olarak başlayan Kumcu, 2003 yılı itibariyle Viko by Panasonic’te İnsan Kaynakları Sorumlusu olarak görev aldıktan sonra,03.03.2009 yılı itibariyle Generali Sigorta’da İnsan Kaynakları Müdürü olarak Generali ailesine katılmıştır.

Kemal Yiğit

Bilgi Teknolojileri Müdür

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden 2002 yılında mezun olan Kemal Yiğit, Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi üzerine yüksek lisans yaptı. 2002-2006 yılları arasında Veripark’ta Yazılımcı ve Proje Yöneticisi olarak farklı projelerde görev aldı. 2008-2012 yılları arasında Zurich Sigorta’da Sistem ve Yazılım Geliştirme Yöneticisi olarak çalışan Kemal Yiğit, 03.05.2013 tarihi itibariyle katıldığı Generali Sigorta ailesinde Bilgi Teknolojileri Müdürü görevini yürütmektedir.

Özen Keskin

Kurumsal Hukuk Müdürü ve Hukuk Danışmanı

Özen Keskin, 2006 yılında Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Sigorta sektöründeki kariyerine 2008 yılında Groupama Sigorta’da başlayan Özen Keskin, 2010 yılında Generali Sigorta’ya Hukuk ve Rücu Müdürü olarak katılmıştır. 2014-2015 yılları arasında, sektörden ve Generali’den ayrılarak enerji ve ilaç sektörlerinde çalışan Özen Keskin; 2015 yılı sonunda Kurumsal Hukuk Müdürü olarak yeniden Generali ailesine katılmıştır.

Fahrettin Şener

İç Denetim Müdürü

Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 2005 yılında mezun olan Fahrettin Şener,Bilgi Üniversitesi’nde MBA ile yüksek lisansını tamamlamıştır. Kariyerine Mudo İç Denetim departmanında başlayan Fahrettin Şener, Grupama Sigorta’da 2008-2009 yılları arasında İç Denetim departmanında görev almıştır. 17.08.2009 tarihi itibariyle Generali ailesine katılıp farklı kontrol birimlerinde görev aldıktan sonra 17.08.2017 tarihinde İç Denetim Müdürü görevine atanmıştır. Fahrettin Şener SMMM ruhsatına ve CIA sertifikasına sahiptir.

Tuna Büyükaçıkgül

İç kontrol, Risk Yönetimi & Uyum Birimi Müdürü

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 2005 yılında mezun olan Tuna Büyükaçıkgül, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nde Finans Yönetimi üzerine yüksek lisans yaptı. Kariyerine Liberty Sigorta’da başlayan Tuna Büyükaçıkgül, Allianz Sigorta’da 2009 -2011 yılları arasında Teknik Muhasebe departmanında çalıştıktan sonra, Sompo Japan Sigorta’da İç Denetim departmanında görev almıştır. 13 Nisan 2015 tarihi itibariyle İç Denetim departmanındaki görevi ile Generali ailesine katılmış ve 10.08.2017 tarihinde İç Kontrol, Risk Yönetimi ve Uyum birimi Müdürü olarak atanmıştır.

Generali, sigortanın kolay hali.