Generali Sigorta /   Generali Sigorta /   Yönetim Kurulu

YÖNETİM KURULU

Mine Ayhan

Mine AYHAN

Yönetim Kurulu Başkanı

1968 Tarsus doğumlu Mine Ayhan, Boğaziçi Üniversitesi Matematik Bölümü mezunudur. 1990 yılından bu yana Sigortacılık sektöründe çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik görevlerinde yer alan Sayın Ayhan; 2009 yılında Generali Sigorta AŞ’ye Teknik’ten sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak katılmış, 2010 yılında ise Genel Müdür olarak atanmıştır. 2017 yılına kadar Generali Sigorta AŞ Genel Müdürlük görevini yürüten Sayın Ayhan, 20 Nisan 2017 tarihinde bu görevini devrederek Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilmiştir. Mine Ayhan, ayrıca Generali Grup bünyesindeki Paris Merkezli Europ Assistance Global’in Yönetim Kurulu üyesi ve Europ Assistance A.Ş. Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini de yürütmektedir.

JaimeAnchusteguiMelgarejo

Jaime Anchustegui MELGAREJO

Başkan Vekili

1961 doğumlu Jaıme Anchusteguı Melgarejo, Politecnica de Madrid Üniversitesi Teknik ve Tarım Mühendisliği Bölümü mezunudur. Generali Grubu bünyesinde 2000 yılından bu yana, Generali Meksika Genel Müdürlüğü, Latin Amerika Ülkelerinden sorumlu Ülke Müdürlüğü gibi çeşitli üst düzey pozisyonlarda bulunmuş, en son Nisan 2015 tarihinde Generali Grubunun EMEA Bölge Yöneticiliği görevine getirilmiştir. 18.06.2015 tarihli Yönetim kurulu kararı ile; gelecek Olağan Genel Kurul onayına sunulmak üzere Generali Sigorta A.Ş. Yönetim Kurulu'na başkan vekili olarak atanmıştır.

MaurizioPescarini

Maurizio PESCARINI

Üye - Genel Müdür

1974 yılında İtalya, San Remo şehrinde doğan Sayın Pescarini, Carlo Cattaneo Üniversitesi İşletme bölümü mezunudur. Sayın Pescarini, Generali Grubuna ve Generali Sigorta A.Ş.’ye katılmadan önce uzun yıllar danışmanlık, sigorta ve bankacılık sektörlerinde çok uluslu şirketlerde üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. En son Banca Monte Dei Pachi Di Siena adlı İtalyan Bankasında Operasyon Yönetimi Eş Başkanı (COO) olarak görev yapmıştır. Maurizio Pescarini, 07 Mart 2017 tarihli Yönetim Kurulu Kararı ile Genel Müdür ve Yönetim Kurulu üyesi olarak atanmıştır.

RobertoGasso

Roberto GASSO

Üye

1959 doğumlu Roberto Gasso, Trieste Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. 1988 yılında Generali Grup bünyesinde görev yapmaya başlayan Roberto Gasso 1994-2005 yılları arasında Generali Hong Kong bünyesinde Hayat ve Genel Bölümler Başkan Yardımcısı, sonrasında Tayland Ülke Başkanı olmuştur. 2005-2013 yılları arasında Generali Grubu Genel Merkez bünyesinde Generali Grup Asya ve Yunanistan operasyonlarından sorumlu Bölge Yöneticisi olarak görev yapmıştır.Generali Grup Yunanistan, Tunus ve Birleşik Arap Emirlikleri iş birimlerinde Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır, 2013 yılından bu yana Türkiye, UAE, Yunanistan, ve Tunus ülkelerinde operasyondan sorumlu Bölge Yöneticisi olarak görevine devam etmektedir. 17.11.2014 tarihli Olağanüstü Genel Kurul kararı ile Generali Sigorta A.Ş. Yönetim Kurulu'na üye olarak atanmıştır.

StefanoFlori

Stefano FLORI

Üye

1975 Trento İtalya doğumlu Stefano Flori, Trento Üniversitesi Eknonomi ve Ticaret Bölümü’nden Lisans ve Erasmus Üniversitesi’nden İşletme Yüksek Lisans mezunudur. Uzun yıllar danışmanlık ve sigorta sektöründe üst düzey yöneticilik faaliyetlerinde bulunmuş olup 2016 yılında Generali Grubu’na katılmıştır. Generali Grubu’nda halen Stratejik Planlama ve Kontrol Grubu EMEA Bölgesi Planlama ve Kontrol Birimi Başkanlığını yürütmektedir. 20.06.2016 tarihli Yönetim kurulu kararı ile; gelecek Olağan Genel Kurul onayına sunulmak üzere Generali Sigorta A.Ş. Yönetim Kurulu'na üye olarak atanmıştır.

Generali, sigortanın kolay hali.