Generali Sigorta /   Generali Sigorta /   Yönetim Kurulu

YÖNETİM KURULU

NamıkTan

Namık TAN

Başkan

1956, Mardin doğumlu olan Büyükelçi Namık Tan, T.E.D. Ankara Koleji ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. 1982 yılında Dışişleri Bakanlığı Denizcilik Sorunları Dairesinde göreve başlamıştır. 1984 yılında atandığı Moskova Büyükelçiliği’nde Üçüncü Katip, İkinci Katip, Orta Elçilik Başkatibi olarak görev yapmış, 1987’de Abu Dhabi Büyükelçiliği’nde Orta Elçilik Başkatibi görevinde bulunmuştur. 1989’da Personel Dairesi’nde Başkatip olarak görev yapan Büyükelçi Tan, 1990’da Cumhurbaşkanlığı’nda Görevli Bakanlık Memuru olarak Başkatip, Özel Kalem Müdür Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. 1991-1995 yılları arasında Vaşington Büyükelçiliği’nde Büyükelçilik Başkatibi, Müsteşarı olarak görev yapmış, 1995’de ABD-Kanada-Japonya Dairesi’nde Şube Müdürü olmuştur. 1995-1996 yılları arasında T.B.M.M Başkanlığı’nda Şube Müdürü, Özel Kalem Müdürü görevinde bulunmuş, 1996’da Dışişleri Bakanlığı Amerika-Pasifik ve Uzakdoğu Dairesi’nde Şube Müdürü olarak çalışmıştır. 1996’da Bakan Özel Kalem Müdürlüğü’nde Bakan Özel Kalem Müdürü (Daire Başkanı) olarak görev yapan Büyükelçi Tan, 1997-2001 yılları arasında Vaşigton Büyükelçiliği’nde Müsteşar, Birinci Müsteşar görevlerinde bulunmuştur. 2001’de Amerika Genel Müdür Yardımcılığı’nda Daire Başkanı olan Büyükelçi Namık Tan, 2002’de Enformasyon Dairesi Başkanlığı’nda Daire Başkanı olarak görev almış, 2004-2007 yılları arasında da Enformasyon Dairesi Başkanlığı’nda Müstakil Daire Başkan Vekili, Elçi-Genel Müdür Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü görevlerini üstlenmiştir. 2007-2009 yılları arasında Türkiye Cumhuriyeti’nin İsrail nezdindeki Büyükelçisi olarak görev yapmıştır. 2009’da Dışişleri Bakanlığı İkili Siyasi İşler ve Kamu Diplomasisi’nden sorumlu Büyükelçi-Müsteşar Yardımcısı görevini üstlenen Büyükelçi Namık Tan, Şubat 2010’da Türkiye Cumhuriyeti’nin ABD nezdindeki Büyükelçisi görevini üstlenmiştir. Büyükelçi Tan, 31 Mart 2014 tarihi itibariyle Vaşington'daki görevini tamamlayarak yurda dönmüş ve emekliye ayrılmıştır. Büyükelçi Tan halihazırda üç farklı özel şirkette yönetim kurulu üyeliği yapmaktadır. Namık Tan, Generali Sigorta A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığına 17.11.2014 tarihli Olağanüstü Genel Kurul Toplantı kararıyla atanmıştır.

JaimeAnchusteguiMelgarejo

Jaime Anchustegui MELGAREJO

Başkan Vekili

1961 doğumlu Jaıme Anchusteguı Melgarejo, Politecnica de Madrid Üniversitesi Teknik ve Tarım Mühendisliği Bölümü mezunudur. Generali Grubu bünyesinde 2000 yılından bu yana, Generali Meksika Genel Müdürlüğü, Latin Amerika Ülkelerinden sorumlu Ülke Müdürlüğü gibi çeşitli üst düzey pozisyonlarda bulunmuş, en son Nisan 2015 tarihinde Generali Grubunun EMEA Bölge Yöneticiliği görevine getirilmiştir. 18.06.2015 tarihli Yönetim kurulu kararı ile; gelecek Olağan Genel Kurul onayına sunulmak üzere Generali Sigorta A.Ş. Yönetim Kurulu'na başkan vekili olarak atanmıştır.

RobertoGasso

Roberto GASSO

Üye

1959 doğumlu Roberto Gasso, Trieste Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. 1988 yılında Generali Grup bünyesinde görev yapmaya başlayan Roberto Gasso 1994-2005 yılları arasında Generali Hong Kong bünyesinde Hayat ve Genel Bölümler Başkan Yardımcısı, sonrasında Tayland Ülke Başkanı olmuştur. 2005-2013 yılları arasında Generali Grubu Genel Merkez bünyesinde Generali Grup Asya ve Yunanistan operasyonlarından sorumlu Bölge Yöneticisi olarak görev yapmıştır.Generali Grup Yunanistan, Tunus ve Birleşik Arap Emirlikleri iş birimlerinde Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır, 2013 yılından bu yana Türkiye, UAE, Yunanistan, ve Tunus ülkelerinde operasyondan sorumlu Bölge Yöneticisi olarak görevine devam etmektedir. 17.11.2014 tarihli Olağanüstü Genel Kurul kararı ile Generali Sigorta A.Ş. Yönetim Kurulu'na üye olarak atanmıştır.

StefanoFlori

Stefano FLORI

Üye

1975 Trento İtalya doğumlu Stefano Flori, Trento Üniversitesi Eknonomi ve Ticaret Bölümü’nden Lisans ve Erasmus Üniversitesi’nden İşletme Yüksek Lisans mezunudur. Uzun yıllar danışmanlık ve sigorta sektöründe üst düzey yöneticilik faaliyetlerinde bulunmuş olup 2016 yılında Generali Grubu’na katılmıştır. Generali Grubu’nda halen Stratejik Planlama ve Kontrol Grubu EMEA Bölgesi Planlama ve Kontrol Birimi Başkanlığını yürütmektedir. 20.06.2016 tarihli Yönetim kurulu kararı ile; gelecek Olağan Genel Kurul onayına sunulmak üzere Generali Sigorta A.Ş. Yönetim Kurulu'na üye olarak atanmıştır.

MineAyhan

Mine AYHAN

Üye

1968 yılında Tarsus' ta doğan Ayhan, Tarsus Amerikan Koleji ve Boğaziçi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik bölümü mezunu. Yapı Kredi Sigorta' da yaklaşık 15 yıl boyunca çeşitli departmanlarda görev aldıktan sonra Teknik ve Acentelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı, TEB Sigorta' da Teknik, Reasürans ve Hasardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı ve Allianz Sigorta' da Key Accounts Grubu başında görev aldı. 27 Temmuz 2009 tarihi itibariyle Generali Sigorta Teknik ve Reasürans Genel Müdür Yardımcılığı görevi ile Generali Sigorta ailesine katıldı ve 01.02.2010 tarihinde Genel Müdür olarak atanmıştır. 06.05.2011 tarihli Genel Kurul Toplantı kararıyla Generali Sigorta A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliğine devam etmektedir.

Generali, sigortanın kolay hali.
Bu yeşil alan bilgilerinizin en son teknoloji ve güvenle bize aktarıldığını gösteriyor.
cta_btn
close
left-side

Trafik/Kasko Fiyatını Hesapla

Lütfen geçerli bir telefon numarası giriniz
Lütfen geçerli bir TC kimlik numarası giriniz
Lütfen geçerli bir plaka numarası giriniz.
Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme ve Kullanıcı Sözleşmesi ile pazarlama izni metinlerini okudum, kabul ediyorum. Pazarlama izni seçenekleri için tıkla.
Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme ve Kullanıcı Sözleşmesi metnini onaylayınız ve pazarlama izni hakkında karar veriniz.
X
Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme ve Kullanıcı Sözleşmesi metnini onaylayınız.
Pazarlama İzin metnini okudum, yenilik ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.

Lütfen bekleyiniz...