Generali Sigorta /   Kişisel Sigorta Ürünleri /   Bagaj Sigortaları

BAGAJ SİGORTALARI

Seyahate çıkmadan önce yanınıza alacağınız şeyler, genellikle sizin için önemli olan, yanınızdan ayıramadığınız kişisel ve ihtiyaç duyduğunuz eşyalarınız olur. Seyahat sırasında ihtiyaç duyacağınız bu eşyaların kaybolması veya zarar görmesi sizin zor durumda kalmanıza neden olacaktır. İşte böylesi bir durumla karşı karşıya kalmamak için “Bagaj Sigortası” seyahatinize eşlik edecek olan eşyalarınızı koruma altına alır.

Kısaca, seyahat etmeye karar verdiğiniz andan itibaren sigortacınıza gidip bagajınızı sigortalatacağınız sigorta türüne bagaj sigortası denmektedir.

Peki bagaj sigortasına hangi eşyaların dahil olduğu ve hangi durumlarda geçerli olduğu nasıl belirlenmektedir?

Bagaj sigortası

yaptırmak için öncelikle sigortacınıza hangi hallerde ve hangi zaman aralığı içerisinde bagajınızın korunmasını istediğinizi beyan etmeniz gerekmektedir. Örneğin, bagaj ve

bagaj dışı kişisel eşyalar

ınızın otel gibi herhangi bir konaklama alanında bulunduğunuz sürece hırsızlık, yangın gibi zarar görebileceği durumlara karşı korunmasını talep ettiğinizde sigortanız bu durumlar için geçerli olacaktır.

Yoğun iş seyahatleri yapıyorsanız, önceliğiniz bilgisayarınız, kıyafetleriniz olabilir.

Tatil amaçlı seyahatleriniz çoğunluktaysa, tatil boyunca ihtiyacınız duyacağınız fotoğraf makinanız, kişisel eşyalarınız olabilir.

Bagaj sigortası, seyahatinizin başladığı ve bittiği yer arasında geçerli olup, belirlediğiniz tarihler arasındaki zaman sürecini ve coğrafi bölgeyi kapsamaktadır.

Seyahatiniz sırasında eşyalarınızın güvende olduğunu bilmek içiniz rahat olmasını sağlayacaktır.

Acenteni Bul
SIKÇA SORULAN SORULAR
  • Hırsızlıkta sonucu meydana gelen hasarın ödemesi ne zaman yapılır?
  • Yalnızca Hırsızlık teminatı alınabilmekte midir?
GENEL ŞARTLAR

Genel şartlar dokümanına ulaşmak için lütfen Genel Şartlar tıklayınız.

Generali, sigortanın kolay hali.