Benim Kaskom

Kasko'da 12 taksit ve %70'e varan
hasarsızlık indirimi fırsatı.
Ekim sonuna kadar web sitemizden kasko yaptıranlara 50 TL Migros
hediye çeki fırsatı!*

Fiyat Öğren
4.1 / 5
2557müşteri puanı*Kampanya koşullarına ulaşmak için buraya tıklayın.

Kasko sigortası sahibi olmak artık çok kolay.

Benim Kaskom, sunduğu esnek teminat paketleri ile ihtiyaç ve bütçeye göre tamamen isteğinize bağlı olarak şekillendirilebilen, üstüne indirim opsiyonları sunan, Generali’nin "bildiğin gibi olmayan" kasko ürünüdür.

İstersen tam kapsamlı, istersen sadece ihtiyaç duyduğun risklere karşı güvence sağlayan Benim Kaskom sigortası ile ne kadar ödemek istersen o kadar öde!

Kasko Sigortası Teminatları

Modüler kasko sayesinde istediğin özelliği ekleyip çıkarabilir, kaskonun kapsamını sen belirlersin. Seçtiğin teminat ve ek hizmetlere göre kasko fiyatını düşürebilirsin.

Teminat Paketi
İndirimler
Teminat Paketi
İndirimler
Temel Koruma

Teminat Paketleri

Temel Koruma Paketi

Kasko poliçeleri kapsamında ödenen hasarların büyük bir kısmının sebebi çarpma veya çarpışma riskidir. Temel koruma paketi, ana ve yüksek olasılıklı hasar risklerine karşı temel korumayı sağlamaktadır. Paket dahilinde çarpma, çarpışma, yangın, cam kırılması gibi büyük risklere karşı koruma sağlanırken, Generli Yol Yardım hizmeti ile 7/24 hizmet sağlanmaktadır. Paket kapsamında yer alan güvenceler için lütfen aşağıdaki açıklamaları inceleyin.

Çarpışma

Aracın karayolunda veya demiryolunda kullanılan motorlu,motorsuz araçlarla çarpışması güvence altına alınırken gerek hareket gerek durma halinde iken sigortalının veya aracı kullananın iradesi dışında aracın sabit veya hareketli bir cisme çarpması teminat altına alınmaktadır.

Detaylar için özel şartların ilgili bölümünü inceleyin.

Araca Cisim Çarpması

Aracın karayolunda veya demiryolunda kullanılan motorlu,motorsuz araçlarla çarpışması güvence altına alınırken gerek hareket gerek durma halinde iken sigortalının veya aracı kullananın iradesi dışında araca ani ve harici etkiler neticesinde sabit veya hareketli bir cismin çarpması teminat altına alınmaktadır.

Detaylar için özel şartların ilgili bölümünü inceleyin.

Aracın Devrilmesi, Yuvarlanması

Aracın karayolunda veya demiryolunda kullanılan motorlu,motorsuz araçlarla çarpışması güvence altına alınırken gerek hareket gerek durma halinde iken sigortalının veya aracı kullananın iradesi dışında aracın devrilmesi,düşmesi,yuvarlanması gibi kazalar sonucu oluşabilecek zararlar da teminat altına alınmaktadır.

Detaylar için özel şartların ilgili bölümünü inceleyin.

Yangın

AraAracın yanması sonucu ortaya çıkabilecek zararlar güvence altına alınmaktadır.

Detaylar için özel şartların ilgili bölümünü inceleyin.

CamKurtaran Hizmeti

CamKurtaran teminatı ile, araçta oluşabilecek cam kırılması hasarları güvence altına alınmaktadır.

Üçüncü kişiler tarafından verilebilecek zararlar

Üçüncü kişilerin kötü niyet ile yaptıkları hareketler ve fiili ehliyete sahip olmayan kişilerin yol açabileceği zararlar güvence altına alınmaktadır.

Detaylar için özel şartların ilgili bölümünü inceleyin.

Orijinal Ses, Görüntü ve İletişim Cihazları

Poliçede belirtilen araç ve aracın üzerine fabrika çıkışında standart donanım olarak monte edilmiş her türlü ses, iletişim ve görüntü cihazları poliçe kapsamında yer alan risklere karşı sigorta kapsamı içindedir.

Detaylar için özel şartların ilgili bölümünü inceleyin.

"Yol Yardım Hizmeti

"Arıza ve kaza durumunda Çekici hizmeti , Kurtarma hizmeti, Yol kenarında onarım hizmeti, Lastik patlaması ve Benzin bitmesi durumunda destek sağlanması vb. hizmetler 7/24 ücretsiz olarak güvence altına alınmaktadır.

Detaylar için özel şartların ilgili bölümünü inceleyin.

Doğal Afet ve Terör

"Doğal afetler öngörülemeyen önemli hasarlara sebep olabilmekte ve araçlar için büyük risk oluşturabilmektedir. Doğal afetler ve terör teminat paketi ile deprem, dolu, sel, fırtına gibi doğal afet risklerine karşı güvence sağlanmaktadır. Ayrıca halk hareketleri veya terör olaylarından kaynaklanabilecek risklere karşı da koruma sağlanmaktadır.

Paket kapsamında güvence altına alınan riskler aşağıdaki şekildedir;

Deprem

Aracın "Deprem" nedeniyle zarar görmesi sonucu oluşacak zarar güvence altına alınmaktadır. Detaylar için özel şartların ilgili bölümünü inceleyin.

Sel - Su baskını

Aracın "Sel veya Su Baskını" nedeniyle zarar görmesi durumunda oluşacak zarar güvence altına alınmaktadır.

Detaylar için özel şartların ilgili bölümünü inceleyin.

Grev, Lokavt, Kargaşalık, Halk Hareketleri ve Terör

"Grev, Iokavt, kargaşalık, halk hareketleri veya terör nedeniyle araçta oluşacak zararlar güvence altına alınmaktadır.

Detaylar için özel şartların ilgili bölümünü inceleyin.

Diğer Doğal Afetler

Toprak kayması, fırtına, dolu, yıldırım düşmesi veya yanardağ püskürmesi nedeniyle araçta oluşabilecekler zararlar güvence altına alınmaktadır.

Detaylar için özel şartların ilgili bölümünü inceleyin.

İkame Araç ve Araç Bakımı

Kaza veya arıza halinde , yılda 2 kez ve 10 güne kadar hizmet sağlayan "İkame Araç" hizmeti, küçük hasarların hasar dosyası açmadan giderildiği "Mini Onarım" servisi, paket kapsamında yer almaktadır. Ayrıca aracınız için genel kontrol sağlayan "Araç Bakım" hizmeti de Aile ve Genç müşterilerimize özel sunulan hizmetler ile birlikte teminat dahilindedir.

İkame Araç (10 gün*2)
 • Kaza, arıza, deprem, yangın,sel, terör riskleri sonucunda, aracın yürüyemez durumda olması durumunda , tamirat süresince olay başına azami 10 gün (on gün) ve yıllık azami 2 kez olmak üzere ikame araç hizmeti sağlanmasıdır.
 • Parça tedariğinin gecikmesi veya servis yoğunluğu sebebiyle araç onarımının uzaması durumlarında ikame araç hizmeti süresi 10 günü geçmeyecek şekilde uzatılacaktır.
 • Çekici hizmeti Generali Sigorta Hizmet Sağlayıcısı tarafından verilmiş olan veya aracını kendi imkanları ile çektirmiş ve çekici faturasını Generali Sigorta Hizmet Sağlayıcısı’na ibraz etmiş Sigortalıya koşullar dahilinde "İkame Araç" verilecektir.

Detaylar için özel şartların ilgili bölümünü inceleyin.

Mini Onarım

Generali Sigorta Mini Onarım Anlaşmalı ( RS Oto ) Servislerinde sağlanan hizmetler aşağıdaki şekildedir;

 • "Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme" ve "Boya Tamiri, Mini Yama" hizmetleri : 4 adet / yıl
 • "Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme", "İç Döşeme Tamiri", "Ön Cam Tamiri" ve "Leke Çıkarma" : 8 adet / yıl
 • "Plastik Tampon Tamiri, Tabi Plastik Kaplama" : Limitsiz.

Detaylar için özel şartların ilgili bölümünü inceleyin.

Araç Bakım

"Araç Bakım Hizmeti "kapsamında "RS Servis" merkezlerinde ücretsiz olarak sunulacak hizmetler aşağıdaki şekildedir;

 • 26 noktada kontrolü içeren "Mekanik Check-Up" hizmeti
 • Araç kabini içine "Ozon Bombardımanı" ile koku giderme hizmeti
 • Oto Bakım, Koruma ve Mekanik işlemlerinde %35'e varan indirim avantajı

Detaylar için özel şartların ilgili bölümünü inceleyin.

Aile Koruma*

"Aile Koruma Paketi" kapsamında sunulan hizmetler aşağıdaki şekildedir;

 • Tamirci Hattı Hizmeti : Araçta mekanik bir aksaklık olması durumunda, Generali Asistans aracılığıyla 7/24 bilgi danışmanlığı sağlanması hizmetidir.
 • Başka Araç Asistans Hizmeti : Sigortalının mevcut Generali Kasko poliçesinde yer alan çekme ve kurtarma hizmeti kapsamı ve limiti kullanılmak üzere; farklı bir aracı kullanması durumunda ihtiyaç duyabileceği Çekme ve Kurtarma hizmetlerinden bu araç için de faydalanabilecektir, Tamirci Hattı hizmeti de kapsam dahilindedir.
 • Araç İkinci Görüş Hizmeti : Sigortalı araçta tamirat gerektiği durumlarda, sigortalı aracın serviste mini bir mekanik kontrole tabi tutularak kendisine; sorun, çözüm ve maliyetle ilgili bilgi sağlanması hizmetidir.
 • *Aile Koruma paketi, poliçe düzenleme tarihi itibariyle 30 yaş üzeri ve evli sigortalılara özel olarak kapsama dahil edilmektedir.

Detaylar için özel şartların ilgili bölümünü inceleyin.

Genç Koruma**

"Genç Koruma Paketi" kapsamında sunulan hizmetler aşağıdaki şekildedir;

 • İndirimli Yaz Kış Lastik Muhafazası ve İndirimli Lastik Temini: Aracın kış lastiklerini yaz aylarında, yaz lastiklerini ise kış aylarında uygun koşullar ve özel ortamda saklanması hizmetinin ekonomik fiyatlarla sağlanmasıdır. Ayrıca Bridgestone ve Lassa marka lastikler için %15' e varan indirimler ile kaliteli lastik temini sağlanmaktadır.
 • İndirimli Rent a Car : Özel indirimli anlaşmalı fiyatlar ile araç kiralama hizmeti sunulmaktadır.
 • Kaza durumunda aracın çekimi sonrasında tamirhaneden adrese teslimi: Sigortalı aracın yapılan onarımı sonrasında, Sigortalının ikametgah adresine veya talep ettiği herhangi bir adrese, limit dahilinde teslim edilmesi hizmetidir.Sigortalı Aracın ilk çekiminin de Generali Asistans Hizmetleri tarafından yapılmış olması şartıyla sağlanacaktır.
 • Özel Şoför Hizmeti: Sigortalının ihtiyacı halinde Özel Şoför temin edilmesi hizmetidir. Yurt içi-yurt dışından gelen misafirlerin karşılanması ve transferi, yoğun iş temposu içerisinde aile bireylerinin ihtiyaç duyması gibi durumlar bu hizmet için örnek verilebilir.

*Genç Koruma paketi, poliçe düzenleme tarihi itibariyle 30 yaş altı ve bekar sigortalılara özel olarak kapsama dahil edilmektedir.

Detaylar için özel şartların ilgili bölümünü inceleyin.

Kişisel ve Hukuksal Koruma

Bu paket ile üç farklı riske karşı araç sahibine/sürücüye genişletilmiş güvence sağlanmaktadır. Üçüncü kişilere verebileceğiniz hasarlar için ek koruma sağlayan ""İhtiyari Mali Mesuliyet teminatı"", kaza sonucunda sürücünün ve araçtaki diğer kişilerin yaşam kaybına uğraması veya sürekli sakatlık durumu yaşanması halinde tazminat ödemesi yapan ""Ferdi Kaza teminatı"" ve taraf olunabilecek hukuksal problemlerde belli dava masraflarının karşılanması da paket dahilinde güvence altına alınmaktadır.

Kişisel ve Hukuksal Koruma Paketi, Standart ve Geniş olmak üzere 2 farklı limit kapsamında sunulmaktadır.

İhtiyari Mali Mesuliyet(Sorumluluk)
1. Paket2. Paket
50.000 TL100.000 TL

Aracın kullanımı esnasında, bir kimsenin ölümüne, yaralanmasına sebep olunması ya da bir araca veya mala zarar verilmesinden dolayı oluşacak hukuki sorumluluğun, Trafik Sigortası yasal limitleri üzerinde kalan kısmı güvence altına alınır.

Detaylar için özel şartların ilgili bölümünü inceleyin.

Ferdi Kaza ve Tedavi
1. Paket2. Paket
Ölüm10.000 TL20.000 TL
Sürekli Sakatlık10.000 TL20.000 TL
Tedavi Masrafları500 TL1.000 TL

Aracın kullanımı esnasında, bir kimsenin ölümüne, yaralanmasına sebep olunması ya da bir araca veya mala zarar verilmesinden dolayı oluşacak hukuki sorumluluğun, Trafik Sigortası yasal limitleri üzerinde kalan kısmı güvence altına alınır.

Detaylar için özel şartların ilgili bölümünü inceleyin.

Hukuksal Koruma
1. Paket2. Paket
2.500 TL5.000 TL

Aracın kullanımı esnasında, bir kimsenin ölümüne, yaralanmasına sebep olunması ya da bir araca veya mala zarar verilmesinden dolayı oluşacak hukuki sorumluluğun, Trafik Sigortası yasal limitleri üzerinde kalan kısmı güvence altına alınır.

Detaylar için özel şartların ilgili bölümünü inceleyin.

Hırsızlık ve Anahtar

Sektörde kasko sigortası kapsamında sunulan tüm hırsızlık risklerine karşı güvence sağlanmaktadır. Araç veya parçalarının çalınması, kilit mekanizmasının değiştirilmesi, plaka çalınması gibi olası hasarlar güvence altına alınırken, araç içindeki kişisel eşyalarınıza gelecek zararlar da kapsam dahilinde karşılanmaktadır.

Hırsızlık ve Hırsızlığa Teşebbüs

Araç veya parçalarının çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi sonucu ortaya çıkabilecek zararlar ve Araç anahtarının zor kullanma ve gasp yoluyla ele geçirilmesi veya kişinin kusuru olmaksızın kapalı bir mekana zorlama, kırma vb şekile girilmesi suretiyle araç anahtarının 3. kişiler tarafından ele geçirilmesi sonucu aracın çalınması durumu güvence altına alınmaktadır.

Detaylar için özel şartların ilgili bölümünü inceleyin.

Merkezi Kilit Sisteminin Değiştirilmesi

Araç Anahtarının Ele Geçirilmesi Nedeniyle Aracın Çalınması "" maddesinde belirtilen durumlardan Sigortalı aracın güvenliğinin sağlanması amacıyla; mevcut anahtar(lar)ın yeniden kopyalanması, kilit mekanizmasının/kontak setinin değiştirilmesi masrafları toplam 1.500 TL limit ile güvence altına alınmaktadır.

Detaylar için özel şartların ilgili bölümünü inceleyin.

Kişisel Eşyalar Ve Plaka/Ruhsat Hırsızlığı/Kaybı

Araçta bulunan özel eşyalar, "Kasko Sigortası Genel Şartları" kapsamında güvence altına alınan risklere karşı (ipad, dizüstü bilgisayar vb. mobil cihazların bagajda bulunması kaydı ile çalınma riskine karşı da güvence altına alınmıştır) 1.000 TL toplam limit ile güvence altına alınırken, Ruhsat Hırsızlığı veya Kaybı durumu da aynı limit dahilinde teminat altındadır.

Detaylar için özel şartların ilgili bölümünü inceleyin.

Aksesuar Paketi

Aksesuar Paketi ile ;araçta standardının dışında yer alan, fabrika çıkışında veya sonradan ilave edilmiş aksesuarlar da teminata dahil edilebilmekte, LPG ve Araç Kasası için de güvence sağlanabilmektedir.

Ek Aksesuar Teminatı
Limit
1.000 TL
2.500 TL
5.000 TL

Araç fabrika çıkışında yer almayan, ses, görüntü veya iletişime ait aksesuarlar güvence altına alınmaktadır.

Detaylar için özel şartların ilgili bölümünü inceleyin.

LPG Tesisatı
Limit
1.000 TL
2.500 TL
5.000 TL

Araca sonradan monte edilmiş bir LPG tesisatı olması durumunda, söz konusu LPG Tesisatı güvence altına alınmaktadır.

Detaylar için özel şartların ilgili bölümünü inceleyin.

Araç Kasası
Limit
1.000 TL
2.500 TL
5.000 TL

Kamyonet tipi araçlara özel olarak, araç kasası için güvence sağlanmaktadır.

Detaylar için özel şartların ilgili bölümünü inceleyin.

Anlaşmalı Servis İndirimi

Dileyen müşterilerimiz, araçlarında oluşacak herhangi bir hasar durumunda yalnızca Generali anlaşmalı servislerden hizmet alacaklarını kabul ederek bu indirimden faydalanabilirler. Araçların, anlaşmalı servislerin haricinde herhangi bir başka servise götürülmesi durumunda, hasar ödemesi üzerinden belli oranda kesinti uygulanacaktır.

Web sitemiz veya ilgili satış kanalımız üzerinden teklif alma esnasında, uygulanacak indirime işlem özelinde ulaşılabilmektedir.

Detaylar için özel şartların ilgili bölümünü inceleyin.

HARİTA
Muafiyet İndirimi

İki farklı muafiyet tutarından birinin seçilmesi durumunda indirim avantajı sağlanmaktadır.Seçilen muafiyet tutarı yükseldikçe, uygulanacak indirim oranı da artmaktadır. Herhangi bir hasar anında, seçilen tutarının üzerindeki kısım için sigorta poliçesi devreye girmekte, altında kalan miktarlar için ise zarar sigortalı kişi tarafından karşılanmaktadır.Hasar tutarının, belirlenen muafiyet tutarının üstünde kalması durumunda ise, belirlenen muafiyet tutarı düşülerek hasar ödemesi gerçekleştirilmektedir.

Web sitemiz veya ilgili satış kanalımız üzerinden teklif alma esnasında, uygulanacak indirime işlem özelinde ulaşılabilmektedir.

Detaylar için özel şartların ilgili bölümünü inceleyin.

Kendi Kaskonu Oluştur

Benim Kaskom sayesinde istediğin özelliği ekleyip çıkarabilir, kaskonun kapsamını sen belirlersin.
Seçtiğin teminat ve ek hizmetlere göre kasko fiyatını düşürebilirsin.

Temel Koruma Paketi

Temel koruma paketi; çarpma, kaza, yanlış yakıt dolumu, yangın gibi başına gelebilecek birçok riske karşı seni güvence altına alıyor.

Doğal Afet

İkame Araç

Kişisel Koruma

Hırsızlık Paketi

Aksesuar Paketi

Anlaşmalı Servis İndirimi

Muafiyet İndirimi

200 Yıllık Sigortacılık Deneyimi

Generali Sigorta, 200 yıllık sigortacılık deneyimi ve 150 yıldır Türkiye’de hizmet göstermenin gururuyla müşteri memnuniyetini ilk sırada tutmaktadır.

User_M4

Aydin

Hem tam kapsamlı hemde % 20 gibi daha uygun fiyatla kasko yapma imkanı tanıdığı için herkese tavsiye ederim.
12/10/2018
User_F2

İstanbul

Müşteri danışmanız çok ilgilendi kafama takılan her soruya büyük bi sabırla ilgilendi
10/10/2018
User_M5

İstanbul

Müşteri temsilcilerinin ilgi ve alakasi cok güzeldi. Fiyat olarakta en iyi fiyatı veriyorlar. Generali' den fiyat teklifi almadan arastirmaya baslamayin.
07/10/2018
User_M2

İstanbul

Poliçe fiyatının çok uyn olması ve sigorta Danışmanı Oğuzhan Korkmaz'ın yakın ilgisi.
05/10/2018
User_M3

İstanbul

Fiyatı ve müşteri temsilcisinin anlaşılır bir dille kasko nun neleri kapsadığı ve iletişimi
04/10/2018
User_M9

Samsun

Müşteri hizmetleri ve ilgi alakadan dolayı birde fiyat dan dolayı memnunun
15/10/2018
User_M9

Osmaniye

BAŞINA GELMEYEN BİLMEZ. BEN YAŞADIM. ARACIM ÇALINMIŞTI. AMA GENERALİ SİGORTACIM YANIMDAYDI.
06/10/2018
User_M9

İstanbul

Fiyatlarınız,müşteriye yaklaşımınız,umarım size ihtiyaç duyduğum zamanda da aynı ilgi ve memnuniyeti sizden duyarım.
02/10/2018
User_M9

Konya

Henüz kaskonun tüm şartlarını kullanmak zorunda kalmadım. Şu zamana kadar kullandıklarımdan mini onarımdan ve fiyattan memnun kaldım.
01/10/2018
User_F3

İstanbul

Anlaşmalı teknik servis yerine araç markası/şirketine ait olan teknik servis şartsız kabul edilse 10 verirdim
29/09/2018

Hasarım Nasıl Karşılanır?

Hasar Bildirimi

Generali Sigorta’yla iletişime geçilir
0850 555 55 55 veya Hasar Bildirimi

Raporun en kısa sürede eksperimiz tarafından hazırlanır

İhtiyaç halinde sana geçici bir araç sağlanır

Dosyanla ile ilgili gelişmeler web sitemizden kolayca takip edilir

Hasar ödemesi sana veya yetkili servise en kısa sürede iletilir

Birkaç Adımda Fiyatın Hazır

Generali’nin yeni nesil sigortacılığı ile tanışma vaktin geldi! 1 dakikada en iyi teklifi al, poliçen anında hazırlansın.

Sıkça Sorulan Sorular

Kasko nedir?

Kasko bir aracı çarpma, çarpışma, yanma, doğal afetler, 3.kişilerin araca verdiği zararlar, çalınma, halk hareketleri gibi zararlara karşı güvence altına alan ayrıca yol yardım hizmetleri ile de yolda kalma durumunda çekici veya araç onarımda iken yedek araç sağlama gibi hizmetleri de içeren bir poliçe türüdür.

Kasko sigortası yaptırmak zorunlu mudur?

Kasko sigortalarının zorunluluğu yoktur ancak; çarpışma, hırsızlık, doğal afet ve diğer kaza ihtimallerine karşı kasko yapmanın çok önemli bir gerekliliği söz konusudur.

Kasko yaptırmak neden önemlidir?
Kasko bir aracı çarpma, çarpışma, yanma, doğal afetler, 3.kişilerin araca verdiği zararlar, çalınma, halk hareketleri gibi zararlara karşı aracınızı güvence altına alan ve yol yardım hizmetleri ile yolda kalma durumunda çekici veya araç onarımda sigorta sahibine yedek araç sağlama gibi hizmetleri içeren bir poliçe türüdür. Bu da hem sizin hem de sevdiklerinizin olası tehlikelere karşı korunmasına destek olur.
Benim Kaskom'un diğer kasko poliçelerinden farkı nedir?

Benim Kaskom sigortası ile ihtiyaç duymadığınız teminatlar için fazladan prim ödemek zorunda kalmaz, öncelikleriniz ve bütçenize göre kasko kapsam ve primini siz belirlersiniz. Üstelik ekstra indirim avantajlarından yararlanarak poliçenizi tamamen özelleştirebilirsiniz.

Benim Kaskom kapsamında hangi risklere karşı güvence altına alınırım?

Kapsam dahilinde 5 farklı teminat paketi yer almakta ve her bir paket sizi ve aracınızı farklı risklere karşı korumaktadır.

Temel Koruma Paketi Kasko poliçeleri kapsamında ödenen hasarların büyük bir kısmının sebebi çarpma veya çarpışma riskidir. Temel koruma paketi, ana ve yüksek olasılıklı hasar risklerine karşı temel korumayı sağlamaktadır. Paket dahilinde çarpma, çarpışma, yangın, cam kırılması gibi büyük risklere karşı koruma sağlanırken, Generli Yol Yardım hizmeti ile 7/24 hizmet sağlanmaktadır.
Hırsızlık ve Anahtar Paketi Sektörde kasko sigortası kapsamında sunulan tüm hırsızlık risklerine karşı güvence sağlanmaktadır. Araç veya parçalarının çalınması, kilit mekanizmasının değiştirilmesi, plaka çalınması gibi olası hasarlar güvence altına alınırken, araç içindeki kişisel eşyalarınıza gelecek zararlar da kapsam dahilinde karşılanmaktadır.
Doğal Afet ve Terör Paketi* Doğal afetler öngörülemeyen önemli hasarlara sebep olabilmekte ve araçlar için büyük risk oluşturabilmektedir. Doğal afetler ve terör teminat paketi ile deprem, dolu, sel, fırtına gibi doğal afet risklerine karşı güvence sağlanmaktadır. Ayrıca halk hareketleri veya terör olaylarından kaynaklanabilecek risklere karşı da koruma sağlanmaktadır.
İkame Araç ve Araç Bakım Paketi Kaza veya arıza halinde, yılda 2 kez ve 10 güne kadar hizmet sağlayan "İkame Araç" hizmeti, küçük hasarların hasar dosyası açmadan giderildiği "Mini Onarım" servisi, paket kapsamında yer almaktadır. Ayrıca aracınız için genel kontrol sağlayan "Araç Bakım" hizmeti de Aile ve Genç müşterilerimize özel sunulan hizmetler ile birlikte teminat dahilindedir.
Kişisel ve Hukuksal Koruma Paketi Bu paket ile üç farklı riske karşı araç sahibine/sürücüye genişletilmiş güvence sağlanmaktadır. Üçüncü kişilere verebileceğiniz hasarlar için ek koruma sağlayan "İhtiyari Mali Mesuliyet teminatı", kaza sonucunda sürücünün ve araçtaki diğer kişilerin yaşam kaybına uğraması veya sürekli sakatlık durumu yaşanması halinde tazminat ödemesi yapan "Ferdi Kaza teminatı" ve taraf olunabilecek hukuksal problemlerde belli dava masraflarının karşılanması da paket dahilinde güvence altına alınmaktadır.
Benim Kaskom sigortasından kimler faydalanabilir?

Otomobil veya kamyonet araç sahipleri için uygun bir üründür.

Minimum kaç adet teminat paketini kapsama dahil etmem gerekiyor?
Temel Koruma Paketi dışındaki tüm teminat paketleri isteğinize bağlıdır. Sadece Temel Koruma Paketi’ndeki risklere karşı güvence sağlanması sizin için yeterli ise, sadece bu paket ile poliçenizi oluşturabilir, diğer teminat paketleri için fazladan prim ödemezsiniz.
Ekstra indirim avantajı mevcut mu?

Evet, hasarsızlık indiriminden ayrı olarak; Özel anlaşmalı servis indiriminden veya muafiyetli poliçe indiriminden faydalanarak ekstra indirim kazanırsınız.

"Özel Anlaşmalı Servis" indirimi nedir?

Dileyen müşterilerimiz, araçlarında oluşacak herhangi bir hasar durumunda yalnızca Generali anlaşmalı servislerden hizmet alacaklarını kabul ederek bu indirimden faydalanabilirler. Araçların, anlaşmalı servislerin haricinde herhangi bir başka servise götürülmesi durumunda, hasar ödemesi üzerinden belli oranda kesinti uygulanacaktır.

Benim Kaskom poliçesi kapsamında, hasar nedeniyle, karşı araca verdiğimiz zararlar da karşılanır mı?

Kasko sigorta poliçesi, sigortalının kendi aracında oluşan hasarı karşılamaktadır. Karşı araçta meydana gelen hasarlar, daha açık bir deyişle üçüncü şahısların araçlarında oluşan zararlar, trafik sigorta poliçesinden karşılanır. Ancak trafik sigorta poliçesi teminatının tamamı zarar gören üçüncü kişiye ödendikten sonra, karşılanamayan kısım için kasko poliçesi ile verilen ihtiyari mali mesuliyet teminatı devreye girerek poliçede belirtilen teminat limitleri kadar, üçüncü şahsa ödeme yapılacaktır.

Benim Kaskom sigortalı aracın ruhsat sahibi değiştiğinde, aracı yeni alan kişi kasko sigortasını devir alabilir mi?

Kasko Sigortası Genel Şartlarının Menfaat Sahibinin Değişmesi başlıklı C.5. maddesine göre “Sözleşme süresi içinde, menfaat sahibinin değişmesi halinde, sigorta sözleşmesi kendiliğinden feshedilmiş olur ve feshin hüküm ifade ettiği tarihe kadar geçen sürenin primi, gün esasına göre hesap edilir ve fazlası sigorta ettirene geri verilir.” Bu durumda aracın mülkiyetinde bir değişiklik olduğu takdirde (noter satışı olsun-olmasın) poliçe münfesih olarak kabul edilir ve bu tarihten sonra meydana gelebilecek hasar talepleri karşılanamaz. Poliçe iptal edilerek kalan sürenin primi sigortalıya iade edilir ve aracı satın alan yeni ruhsat sahibi, kendi adına, kasko sigorta poliçesi tanzim ettirir.

Benim Kaskom sigortası yaptırdığım aracı, poliçesi vadesi içerisinde satıp, başka bir araç satın aldığı takdirde, önceki kasko poliçemin devamı sağlanabilir mi?

Mevcut kasko poliçelerimizde, sigorta konusu araç mülkiyetinin poliçe vadesi içerisinde değişmesine karşın; sigortalının, poliçe vadesi bitim tarihi ile sınırlı olmak kaydıyla, aynı tarife grubuna giren bir başka aracın sahibi olduğunu, Generali Sigorta’ya bildirmesi halinde, sigortasının devamı sağlanmaktadır. Bu durumda sigorta sözleşmesi, Kara Taşıtları Kasko Sigortası Genel Şartları Madde C.5. hükmü hilafına münfesih sayılmaz ve vade bitim tarihi, teminatın durduğu süre kadar uzatılmak suretiyle poliçenin devamı sağlanır. Ancak sigortalının farklı kullanım tarzında bir araç alması halinde hasarsızlık indirim hakkı sona erer.

Benim Kaskom poliçe primleri, poliçede belirtilen tarihlerde ödenmezse sigorta şirketinden hasar tazminatı alabilir miyiz?

Prestij Kasko Ekstra sigorta poliçenin Prim Ödeme Klozunda “ Sigortacının sorumluluğu;sigorta priminin peşin ödenmesi kararlaştırılmış ise primin tamamının,taksitle ödenmesi kararlaştırılmış ise ilk taksitin ödenmesi ile başlar. Primin tamamı veya taksitle ödenmesi kararlaştırılmışsa ilk taksidi vadeden itibaren 3 ay içerisinde ödenmez ise iş bu poliçe 3 aylık süre sonunda kendiliğinden fesholur. İzleyen primlerden herhangi biri zamanında ödenmez ise,poliçede Sigortalı/Sigorta Ettiren tarafından bildirilmiş olan adrese gönderilen İHTARNAMEDE borcun ifası için 10 günlük süre verilir ve aksi halde süre sonunda sözleşmenin feshedilmiş sayılıcağını ihtar edilir.Bu sürenin bitiminde borç ödenmemiş ise sigorta sözleşmesi feshedilmiş olur.”denmiştir. Bu çerçevede peşin tutar ödenmemişse poliçe yürürlüğe girmeyeceğinden dolayı herhangi bir tazminat ödemesi yapılmayacak peşin tutar ödenmiş ancak takip eden taksitlerden herhangi biri ödenmemiş ve belirtilen süreler dahilinde sigorta şirketi tarafından bilgilendirmeler yapılmışsa poliçeniz iptal olacak ve hasar gerçekleşmiş olsa dahi tazminat ödemesi yapılmayacaktır. Ancak sigorta şirketi tarafından temerrüd durumunda bilgilendirme yapılmamışsa hasarınız muaccel olan kalan taksitleriniz düşerek ödenecektir.

Benim Kaskom sigorta poliçesi ile araç anahtarının kaybolması veya çalınması sonucunda, aracın alarm ve merkezi kilit sisteminin değiştirilmesi için yapılan harcamalar karşılanabilir mi?

Kasko Sigortası Genel Şartları A.4.12. maddesine istinaden; zor kullanma veya gasp sonucunda veya sigortalının kusuru olmaksızın araç anahtarının üçüncü şahıslar tarafından ele geçirilmesi sebebiyle, sigortalı aracın güvenliğinin sağlanması amacıyla, mevcut anahtarların yeniden kopyalanması, alarm ve/veya immobilizer türü uyarı sistemlerinin kodlanması, komple kilit mekanizmasının /kontak setinin değiştirilmesi masrafları, teminata dahildir.

Kasko hangi durumlarda ödeme yapmaz?

Kasko Sigortasının içeriğinde bulunmayan teminatlar ve Kasko Sigortası genel şartları teminat dışı durumları gibi haller mevzuatta açıkça belirtilir. Örneğin alkollü ya da ehliyetsiz bir şekilde araç kullanmak, sürücünün uyuşturucu madde ya da belirlenen seviyenin üstünde alkollü olması kaskonun teminat dışı halleri oluşturmaktadır.

Kasko fiyatları nasıl hesaplanır?

Kasko sigortası primleri aracın plaka ili,ikamet edilen il,aracın ve araç sahibinin geçmiş hasar bilgileri,aracın türü,tipi gibi özelliklere göre her araç için değişiklik göstermektedir.

Kasko sigortası fiyatımı nasıl öğrenebilirim?

Generali'de kasko fiyatınızı öğrenmenin bir çok yolu mevcuttur. Bunları sıralamak gerekirse;

 • Bize numaranızı bırakın biz sizi arayalım ve kasko bedelinizi hesaplayalım.
 • 0850 555 55 55 nolu hattımızdan doğrudan sigorta danışmanımız ile irtibata geçin, danışmanlarımız kasko sorgulama ve kasko fiyatlarını karşılaştırma işlemlerinde size yardımcı olsun.
 • Sayfanın sağ alt köşesinde bulunan "Fiyat Öğren" butonuna tıklayarak formu doldurarak uygun kasko sigortanızın hesaplamasını yapın.
Pert olan aracın parasını kasko ne kadar zamanda ödeme yapar?

Aracın pert olma kararının verilmesinden ve hasar dosyasındaki tüm evrakların tamamlanmasından sonra 15 gün içerisinde hasar ödemesi gerçekleştirilir.

Aracın kasko değeri nasıl hesaplanır?

Kasko değeri, aracınızın kaskoya konu olacak tutarı için, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği (TSB) tarafından her ay piyasadaki tüm araç modelleri ve yaşları için yayınlanan liste üzerinden belirlenen tutardır. Dilerseniz TSB 'nin web sitesinden sizde aracınızın kasko değerini öğrenebilirsiniz.Bir diğer konu ise aracın piyasa/rayiç değeridir.Aracın pert olması yahut çalınması durumunda aracın onarımı söz konusu olamayacağı için araç sahibi kişiye aracın hasar gördüğü dönemdeki piyasadaki değeri araştırılarak hasar tazmin edilir.

Sen de aracının kasko değerini öğrenmek için araç kasko değeri sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsin.

Kasko teklifi almak için hangi bilgiler gerekli?

Kasko sigortası teklifi almak için yapmanız gereken tek şey, sayfanın sağ alt köşesinde bulunan "Fiyat Öğren" butonuna tıklamak ve sayfamızdaki formda sigortanızla ilgili önemli konularda size ulaşabileceğimiz iletişim bilgileriniz ile birlikte araç bilgilerinize ulaşabilmemiz için TC kimlik numaranız ve araç plaka bilgilerinizi bizimle paylaşmak.

wheel

Sigorta Rehberi

wheel
FİYATINI ÖĞREN
Sadece 1 dakika